Spojte se s námi


Hokej

Návrat valašského derby: výhra Vsetína, bouřlivá atmosféra i nepřístojnosti v hledišti

Do regionu Valašska se po dlouhých 15 letech díky sestupu Zlína z Extraligy vrátilo velké derby tohoto klubu se Vsetínem. Jeho první vydání v této sezoně z přinejmenším čtyř ovládli zelenožlutí, kteří soupeře přehráli 2:0. Zápas provázela úchvatná atmosféra nacpaného stadionu, ale zároveň i nepříjemnosti ze strany fanoušků.

Publikováno

dne

Do regionu Valašska se po dlouhých 15 letech díky sestupu Zlína z Extraligy vrátilo velké derby tohoto klubu se Vsetínem. Jeho první vydání v této sezoně z přinejmenším čtyř ovládli zelenožlutí, kteří soupeře přehráli 2:0. Zápas provázela úchvatná atmosféra nacpaného stadionu, ale zároveň i nepříjemnosti ze strany fanoušků.

Větší tahák si v této sezoně Chance ligy prostě nelze představit. Bitvy dvou dávných rivalů – Zlína a Vsetína – z jednoho regionu, jež od sebe dělí sotva pár kopců, ale zároveň obrovská nevraživost, mají být ozdobou druhé ligy.

V sobotu došlo na jejich letos první vzájemný duel, jež byl zároveň prvním soutěžním po dlouhatánských 15 letech. Nelze se tudíž divit, že si takovou podívanou nenechalo ujít úctyhodných 7000 diváků – návštěva pro druhou nejvyšší soutěž zcela nevídaná.

Všichni měli svůj podíl na ohromující atmosféře. Zimní stadion Luďka Čajky zase po dlouhé době praskal ve švech – fandilo se, tleskalo, pískalo. Ale bohužel jak tomu u podobných zápasů ve velkém sportovní světě někdy bývá, ne vše bylo zrovna idylické.

Před i během utkání došlo na pár rvaček. Největší poprask nicméně způsobilo velké choreo zlínských fanoušků s nápisem „Smrt Vsetínu – budeme vás věšet, burani z vesnice”, jež se neslo přes téměř celou šířku tribuny na stání a bylo doprovázeno skandováním první části hesla.

To vše ještě tvrdé jádro Beranů doprovodilo hadrovou figurínou na šibenici, jíž následně přímo v sektoru za brankou zapálilo. A ihned se z toho na sítích stalo velké téma.

Velmi tvrdě choreo odsoudil třeba zpravodaj České televize Josef Kvasnička, podle nějž záležitost „nesmí zapadnout bez povšimnutí”. Pod jeho příspěvkem se pak rozpoutala divoká diskuze, zdali jsou podobné transparenty ještě akceptovatelné, či daleko za čarou.

Tenhle výstup se každopádně nelíbil ani vedení samotného zlínského klubu, které se proti němu krátce po utkání na svých webových stránkách ohradilo s tím, že se od něj distancuje a odsuzuje jej.

„Klub se omlouvá vsetínskému klubu i jeho fanouškům, ale také svým slušným fandům a děkuje těm, kteří toto chování přímo v hledišti odsoudili. Další postup bude konzultován s policii, které budou předány veškeré kamerové záznamy. Výše popsané jednání na stadion nepatří a klub nemá o takové fanoušky zájem,” píše se v prohlášení.

Nepříjemnosti podpořilo i házení vratných plastových kelímků a jiných předmětů na hrací plochu, což vedlo i ke krátkému přerušení utkání. To se však dělo v nikterak obřím měřítku, navíc až v samém závěru a pramenilo převážně z frustrace z výkonu domácích. Těm se totiž derby vůbec nevydařilo.

První polovina utkání byla vyrovnaná, divácky atraktivní. Góly sice nepadaly, zato se však přihlížející mohli kochat množstvím tvrdých soubojů. Jenže v 27. minutě se prosadil Riku Sihvonen, na kterého o čtyři minuty později navázal kapitán Vít Jonák.

A pak už Beranům přestaly jet nohy. Zcela. V závěru se fakticky na nic nezmohli, naopak se prezentovali ještě zbytečnými fauly, jenž jejich případnou snahu hatily. Zato Vsetín svůj náskok s přehledem držel a dokráčel si ke čtvrtému plnému vítězství ze čtyř zápasů v této sezoně.

Ševci se naproti tomu v Chance lize stále ještě rozkoukávají a doplácí na strašlivou produktivitu. Za vše mluví fakt, že ve čtyřech zápasech skórovali pouze sedmkrát, což je aktuálně nejmenší počet zásahů v celé soutěži.

Šanci na reparát dostanou svěřenci Rostislava Vlacha v pondělí na ledě Sokolova. Další velké derby je naplánováno na 29. října, tentokrát se bude hrát Na Lapači.

Zdroj: PSG Berani Zlín, Josef Kvasnička

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.