Spojte se s námi


Tenis

Návrat Rafaela Nadala na kurty se odkládá, odhlásil se také z turnaje v Barceloně

Publikováno

dne

Stále nejistý je návrat Rafaela Nadala na kurty. Španělský hráč musel kvůli zranění vynechat začátek antukové sezony v Monte Carlu, nyní se odhlásil také z turnaje v Barceloně. A absence může být mnohem delší.

Za vše může únavová zlomenina třetího levého žeberního oblouku. Do té doby byl Nadal na kurtech nepřekonatelný. Zvítězil neuvěřitelných 20 zápasů po sobě. Dokázal ovládnout Australian Open a také turnaje v Melbourne a v Acapulcu.

Poslední zápas pak odehrál Nadal 21. března na turnaji v Indian Wells, kde ve finále ve velkých bolestech podlehl domácímu Tayloru Fritzovi. Následovalo vyšetření, které odhadovalo pauzu na 4 až 6 týdnů.

Tato pauza se ale s jistotou prodlouží. Nadal se nejprve odhlásil z turnaje v Monte Carlu a teď také z jeho velmi oblíbeného antukového turnaje v Barceloně, kde během své kariéry dokázal hned 12x ovládnout celý pavouk.

Turnaje v Monte Carlu a Barceloně měly být prvními turnaji, na kterých by se hvězdný Španěl začal dostávat do formy před blížícím se Roland Garros, kde by měl možnost přepsat svůj vlastní rekordní zápis v počtu grandslamových titulů na číslo 22.

„Zatím nevíme, kdy se představí na prvním antukovém turnaji v tomto roce. Doufejme, že brzy,“ vyjádřil se tým Rafaela Nadala pro agenturu Reuters. Další příležitostí pro návrat bude pro antukového krále 8. května, kdy začíná turnaj v Římě. Uvidíme, jestli se tělo Španěla zvládne do té doby dát dohromady.

Zdroj: ATP, Eurosport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.