Spojte se s námi


Hokej

Napětí a hrobové ticho po pěšině. Kde se jednání Sparty o Paterově nástupci zasekla?

KOMENTÁŘ – Už to přestává být legrace. Sparta si dává s oznámením nových trenérů na čas tak dlouho, že nejen že nás to už přestává bavit, ale už se o to přestávají lidé a média pomalu zajímat. Pojďme trochu polemizovat, kde by mohl být zakopaný pes.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Už to přestává být legrace. Sparta si dává s oznámením nových trenérů na čas tak dlouho, že nejen že nás to už přestává bavit, ale už se o to přestávají lidé a média pomalu zajímat. Pojďme trochu polemizovat, kde by mohl být zakopaný pes.

Pojďme si na základě čistokrevné úvahy projít, kde se celý proces s čekáním na nový trenérský štáb Sparty mohl zaseknout. Jedna možnost je, že už dávno je všechno hotové, jenom to ještě vedení klubu neoznámilo, nebo nás tahá za nos. Tomu ale v případě kvalitní mediální komunikace Sparty moc nevěřím. Pokud by už měla dohodu na stole, proč by nechávala své fanoušky utápět se v nejistotě? 

Dlouhé čekání spíš odkazuje na zádrhel. V případě první varianty, Václava Varadi, je totiž podle dostupných informací zřejmé, že míč je na straně Sparty. Varaďa si nastolil podmínky, které se s klubovou politikou neslučují. 

Pokud by skutečně požadoval, že chce mít ve výběru hráčů poslední slovo, sportovní manažeři Jaroslav Hlinka a Petr Ton by už byli jen postavy, které by dělaly neviditelnou práci a svému “podřízenému” na konci celého procesu jen přikyvovaly. Osobně si myslím, že kdyby Sparta Varaďu za každou cenu chtěla, už by bylo dávno hotovo.

A tak je možná Spartě sympatičtější varianta v čele s Miloslavem Hořavou. Pokud však zkušený kouč požaduje oprášit spolupráci s Josefem Jandačem, jak uvádí informace Sport.cz, může to znamenat jisté komplikace. 

Jandač si chtěl plánovaně od hokeje odpočinout, věnovat se rodině. To se pak ale doma pochopitelně vysvětluje těžko, když něco slíbíte. Nehledě na to, že Jandač možná v tuto chvíli ani nemá chuť naskočit zpátky do rozjetého vlaku. Možná si nechal pár dní na rozmyšlenou, což by vysvětlovalo delší prodlevu.

Reálně se tak může stát, že Jandač návrat odmítne, Hořava tím pádem taky a je na světě problém. Pak mohou skutečně povolat Václava Varaďu a kývnout na jeho štědré podmínky.

Jenomže to se reálně může stát pak to, že se veškeré budované vztahy v klubu rozsypou jak domeček z karet a Sparta si ve finále jenom uškodí. Pokud Varaďu chce, musí si být tímto krokem zcela jista. V opačném případě to může znamenat v budoucnu předčasné rozvázání smlouvy, jako tomu bylo nedávno v Třinci.

A tak je nakonec docela možné, že Sparta hledá úplně jinou variantu, která ani nebyla původně ve hře. Možná tím taky stoupla procentuální šance u Pavla Grosse, jenž byl v tomhle ohledu taky často zmiňován. Podle dostupných informací tam však jednání nebyla tak horká, jako v prvních dvou případech.

Jaroslav Hlinka po nedělní porážce s pardubickým Dynamem řekl, že nové trenéry oznámí Sparta co nejrychleji, ideálně začátkem týdne, konkrétně se mluvilo o úterku. Jenomže je čtvrtek a od začátku týdne vládne kolem O2 Arény hrobové ticho a napětí.

Nic z výše zmíněného se momentálně nedá potvrdit ani vyvrátit. Jsou to čistě jen mé úvahy. Ale dlouhé čekání naznačuje jen jedno – zřejmě něco nejde úplně podle plánu. Snad nám Sparta už co nevidět tuhle největší otázku extraligového podzimu brzy rozklíčuje.

Zdroj: Ruik, Sport.cz

Reklama

Oblíbené