Spojte se s námi


Extraliga

Na úvod ligy překvapila Olomouc, zájem diváků i pomalý rozjezd mistrů. Všechno ale trumfla Plzeň!

KOMENTÁŘ – Nová sezóna Tipsport Extraligy nám konečně koncem týdne zaklepala na dveře, teď už ale své brány otevřela dokořán. Úvodní dvě kola nabídly tradičně zajímavou podívanou, s ještě zajímavějšími výsledky. Tomu všemu přihlíželo početné publikum jak na stadionech, tak u televize.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Nová sezóna Tipsport Extraligy nám konečně koncem týdne zaklepala na dveře, teď už ale své brány otevřela dokořán. Úvodní dvě kola nabídly tradičně zajímavou podívanou, s ještě zajímavějšími výsledky. Tomu všemu přihlíželo početné publikum jak na stadionech, tak u televize.

Začátek nové sezóny lze hodnotit zcela určitě pozitivně. Bývá už vlastně tradicí, že se vždy urodí nějaké to překvapení, což je pro další dramatický vývoj vždycky dobře. Ať jsme před začátkem ligy psali cokoliv, nálepky favoritů a outsiderů můžeme odstranit.

Samozřejmě nelze brát pohled na tabulku po druhém kole nějak smrtelně vážně. Jak by řekl oblíbeny extraligový insider Jakub Koreis: „Je to malý vzorek.” Co vidíme teď, nemusí vůbec nic znamenat třeba už po desátém kole.

Přesto je zajímavé se podívat na to, kdo a jak si s prvním víkendem sezony poradil a kdo naopak překvapivě selhal. Ne nadarmo říkají trenéři před startem každé sezony, že začátek je pro další vývoj soutěže hrozně moc důležitý.

TŘI TÝMY S PLNÝM POČTEM

Na čele extraligové tabulky se zatím vyhřívají tři týmy, které si nenechaly v úvodních dvou kolech ani bod – Motor, Vítkovice a Olomouc. Netřeba asi dlouze přemýšlet, u kterého z těchto celků se jedná o největší překvapení.

Hanáci zavláli plamínkem zapalovače, když v prvním kole spálil tikety všem naivním sázkařům, že Plzeň domácí zapas s Olomoucí bez problému zvládne. Já to naštěstí nevsadil, ale překvapený jsem stejně, jelikož tomuto týmu letos věřím nejméně z celé ligy.

Následně Olomouc v neděli stejným poměrem 2:1 přetlačila i Mladou Boleslav, jenž na úvod soutěže vyklepala Spartu.

Z favoritů zase nejvíce na začátku pohořel Třinec, v pátek nedali Motoru dokonce ani gól. Po delší době tak odcházel třinecký fanoušek z Werk Arény mírně v rozpacích a s obavami, co je vlastně s tímto nedůrazným a vlažným hokejem čeká v neděli v Pardubicích.

V souboji dvou velkých favoritů letošního ročníku si už ale vedli Oceláři o něco lépe. Vlastně nakonec ztratili utkání jen a pouze vlastní školáckou chybou v loterijní disciplíně nastaveného času 3 proti 3. Aktuálně trojnásobný šampion na začátek ligy sice neoslnil, ale ve druhém utkání sezony alespoň naznačil, že se s ním musí pořád počítat.

Nebýt otřesně zaplácané ledové plochy od reklam, mohli si utkání užít i diváci u televizních obrazovek. Ne jeden se však podle mých informací rozhodl pošetřit své oči a raději přepnul na jiný kanál. Musím říct, že i já jsem někdy měl se sledováním puku na 140 cm velké televizi problém. Abych ale nebyl kritický jen k Dynamu, stejné utrpení to bylo ve čtvrtek pro TV utkání na Kometě.

DIVÁCI SE K HOKEJI VRACEJÍ

Velmi dobře dopadly čísla návštěvnosti prvních dvou zápasů. Vlastně se dá říct, že nad očekávání dobře. Přes šest tisíc diváků v Brně, ve Vítkovicích nebo Budějovicích, vyprodáno na Kladně, přes osm tisíc na Spartě a přes devět tisíc hlasitých a nakonec spokojených fanoušků v Pardubicích.

Smutná čísla, kde nedosáhla návštěva ani na čtyři tisíce, byla zaznamenána třeba v Plzni a Litvínově, kde se se slabou návštěvou potýkali už loni. Zklamal taky Třinec, kde přišlo na první kolo lehce přes tři a půl tisíce lidí. Zbytek si zahajovací mistrovský ceremoniál nechalo ujít, při pohledu na konečný výsledek však už tolik litovat nemuseli.

Po těžké covidové době se zvedá i zájem o hokej v televizi. Šéfkomentátor ČT Sport Robert Záruba už před začátkem nového ročníku mluvil o tom, že v závěru loňské sezony se vracely čísla k rekordnímu ročníku 2019/2020, jehož vrchol nakonec zhatil koronavirus. 

Čísla sledovanosti z prvního televizního utkání v sezoně ukázaly, že nešlo o náhodu. Pochopitelně tomu výrazně pomohla namíchaná atraktivní kombinace Ocelářů a Dynama. O2 TV Sport zatím stále nějak výrazně svá čísla sledovanosti nezveřejňuje, což je za mě celkem škoda. Snad se kluci polepší.

Všechny zajímavé události úvodních dní však smetla v pondělí ráno plzeňská Škodovka, jenž odvolala své trenéry už po druhém kole. Jedná se o absolutní rekord české nejvyšší soutěže. Nutno říct, že šéf klubu Martin Straka si takovým rychlým rozhodnutím na sebe ušil bič a musí snést taky nějakou kritiku.

Hokejoví novináři a statistici se hned vrhli do porovnávání, kdo byl v minulosti daleko více trpělivý, díky čemuž nakonec byl tým úspěšný.

Ze zveřejněných dat vítězí Třinec, jenž v sezoně 2018/2019 prohrál pět z šesti úvodních duelů. Trpělivost místních manažerů ovšem Ocelářům v dalších letech přinesla nejúspěšnější klubovou éru zakončenou zlatým hattrickem.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Hokej v TV: Kompletní přehled přímých přenosů Tipsport Extraligy na měsíc říjen

Úvod sezony má Tipsport Extraliga úspěšně za sebou, nyní se řítí do jednoho z nejnabitějších měsíců v celém ročníku. Říjen se hraje opět bez reprezentační pauzy, což znamená, že i v televizi uvidíme ryze extraligový program. V říjnu nás podle programu ČT Sport a O2 TV Sport čeká 14 přímých přenosů.

Publikováno

dne

Úvod sezony má Tipsport Extraliga úspěšně za sebou, nyní se řítí do jednoho z nejnabitějších měsíců v celém ročníku. Říjen se hraje opět bez reprezentační pauzy, což znamená, že i v televizi uvidíme ryze extraligový program. V říjnu nás podle programu ČT Sport a O2 TV Sport čeká 14 přímých přenosů.

Na zavedených pořádcích se samozřejmě nic zásadního nezmění, čtvrtky s pátky budou nadále pod taktovkou O2 TV Sport, kdežto Česká televize nabízí přímé přenosy z drtivé většiny jen v neděli. Pouze 18. října uvidí fanoušci na ČT Sport hokej taky v úterý.

Česká televize se snaží vybírat do televizního vysílání všechny týmy rovnoměrně, takže v říjnu na jejich obrazovkách neuvidíme například Třinec ani Pardubice. Hned dvakrát se mohou těšit fanoušci Olomouce nebo Hradce Králové.

HOKEJOVÝ PROGRAM NA ČT SPORT

neděle 2. října 2022 – 17:20
Verva Litvínov – Mountfield HK

neděle 9. října 2022 – 17:20
HC Olomouc – Rytíři Kladno

neděle 16. října 2022 – 17:20
Energie KV – Motor ČB

úterý 18. října 2022 – 17:00
Kometa Brno – Vítkovice Ridera

neděle 23. října 2022 – 16:00
Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK

neděle 30. října 2022 – 16:00
Sparta Praha – HC Olomouc

Stejně jako v září, i v říjnu bude kanál O2 TV Sport o něco aktivnější. Zatímco ČT Sport chystá šest přímých přenosů, placený kanál jich nabídne osm. Ze čtvrtečního a pátečního programu nevynechá ani jeden den.

Nejvíce se na hokej v televizi můžou těšit fanoušci Sparty, neboť klub z hlavního města republiky budou kamery přenášet hned čtyřikrát. Dvakrát se poté v televizi objeví týmy Komety, Dynama nebo Motoru. 

HOKEJOVÝ PROGRAM NA O2 TV SPORT

čtvrtek 6. října 2022 – 17:30
Mladá Boleslav – Energie KV

pátek 7. října 2022 – 17:30
Motor ČB – Sparta Praha

čtvrtek 13. října 2022 – 18:00
Kometa Brno – Dynamo Pardubice

pátek 14. října 2022 – 18:00
Rytíři Kladno – Sparta Praha

čtvrtek 20. října 2022 – 17:30
Motor ČB – Škoda Plzeň

pátek 21. října 2022 – 18:30
Sparta Praha – Kometa Brno

čtvrtek 27. října 2022 – 17:00
Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice

pátek 28. října 2022 – 17:30
Verva Litvínov – Sparta Praha

Zdroj: Tipsport Extraliga, ČT Sport, O2 TV Sport

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Chování Kmoníčka bylo bezpáteřní, říká Orsava. Hradec by nikomu nedoporučil. Co na to manažer?

Hokej je týmový sport, ve kterém musí klapat každý detail. Že si občas v týmu nesedne trenér s hráčem, na tom není nic neobvyklého. Většinou však veškeré podobné problémy zamete pod koberec přestup či předčasné rozvázání smlouvy. Olomoucký útočník Jakub Orsava však nyní vyšel s výpovědí, která budí pozornost.

Publikováno

dne

Hokej je týmový sport, ve kterém musí klapat každý detail. Že si občas v týmu nesedne trenér s hráčem, na tom není nic neobvyklého. Většinou však veškeré podobné problémy zamete pod koberec přestup či předčasné rozvázání smlouvy. Olomoucký útočník Jakub Orsava však nyní vyšel s výpovědí, která budí pozornost.

Jednatřicetiletý šumperský rodák Jakub Orsava letos válčí za Olomouc, kam přestoupil během posledního léta. Začátek sezony mu vyšel skvěle, když v dosavadních pěti odehraných duelech nasbíral čtyři body za jeden gól a tři nahrávky.

Nyní se však svěřil, co stálo za jeho výměnou z Hradce Králové. Do Mountfieldu přišel Orsava v průběhu sezony 2019/2020 těsně před uzávěrkou přestupového období z Komety Brno výměnou za Rudolfa Červeného.

Za jeho nedávným odchodem stojí nejspíš neshody s generálním manažerem hradeckého klubu Alešem Kmoníčkem: „Nějaké škraloupy tam jsou. Ale to je život, vždycky to není jen růžové. Člověk se s tím musí vyrovnat a jít dál,” řekl Orsava v rozhovoru pro iDnes.

O co přesně šlo, nechtěl být dnes už Olomoucký útočník konkrétní, nicméně přiznává, že hlavní problém vznikl právě mezi nim a generálním manažerem Mountfieldu.

Pan generální manažer Kmoníček se ke mně nezachoval nejlíp. Svým jednáním, až vydíráním, mě dohnal k určitým krokům, proto to tak dopadlo. Viděl jsem, jak se dovede chovat k hráčům, popsal bych to jako bezpáteřní,” netajil se v rozhovoru.

Mountfield je v posledních letech taky známý tím, že angažuje do svého extraligového týmu spoustu cizinců. „Ti úplně nevědí, jak to funguje,” řekl Orsava na jejich adresu.

Já si to ale zažil a těžko budu Hradec někomu doporučovat. To, co jsem tam řešil, mi hlava nebere,” doplnil hokejista, jenž v minulé sezoně zaznamenal v dresu Hradce Králové v základní části 16 bodů (6+10).

KMONÍČEK MUSEL REAGOVAT

Generální manažer hradeckého klubu tato slova v mediálním prostoru samozřejmě zaznamenal, proto se rozhodl následně zareagovat.

Situace s působením Jakuba Orsavy v Mountfieldu HK v sezoně 2021/22 byla poněkud komplikovanější. Hráči se nedařilo, nesplňoval očekávání, která do něj byla jako do jednoho z nejlépe placených hráčů týmu vkládána,” odpověděl Kmoníček na stížnosti útočníka. 

Právě loňskou sezonu zmínil jako zásadní, kdy se dostal jednatřicetiletý křídelník k poklesu formy. Kmoníček však zmínil ještě jednu podstatnou věc.

Jakub navíc na začátku roku 2022 řešil určité rodinné záležitosti, proto jsme mu chtěli dopřát klid na práci a vyvarovat se výměny do jiného týmu, která se nabízela. Požádal nás, jestli může zůstat v týmu, s čímž jsme mu vyšli vstříc,” reagoval manažer s tím, že ani po vyřešení těchto záležitostí nedošlo ke zlepšení formy.

Následně byla podle slov Aleše Kmoníčka hráči nabídnuta výměna do jiného klubu nebo úprava odměny. „Jakub se rozhodl pro druhou variantu. Jestli je takové chování ‚bezpáteřní‘, to ať posoudí každý sám,” dodal třiapadesátiletý boss Mountfieldu.

Zdroj: Tipsport Extraliga, iDnes

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Marek Čiliak přepisoval historii Tipsport extraligy! Proti Hradci si připsal čisté konto za 59 zákroků

Ve skvělém světle se v zápase Komety Brno proti Hradci Králové ukázal slovenský brankář Marek Čiliak, který pomohl k výhře 4:0. Nejen že si tento zkušený brankář připsal čisté konto, dokonce překonal rekord Extraligy, protože pochytal 59 střel soupeře.

Publikováno

dne

Ve skvělém světle se v zápase Komety Brno proti Hradci Králové ukázal slovenský brankář Marek Čiliak, který pomohl k výhře 4:0. Nejen že si tento zkušený brankář připsal čisté konto, dokonce překonal rekord Extraligy, protože pochytal 59 střel soupeře.

Marek Čiliak může po zápase s Hradcem říct, že prožil velmi povedený večer, i když se pořádně zapotil. Podařilo se mu vychytat čisté konto, ale musel zůstat neustále ve střehu, protože na něj soupeř vyslal 59 střeleckých pokusů.

Předchozí rekord držel brankář Dušan Salfický, který v roce 2001 pochytal 56 střel soupeře a udržel čisté konto. Slovenský brankář tedy překonal 21 let starý rekord.

Kometa dokázala vstřelit sice čtyři branky, ale rozhodně nebyla tak aktivní ve střelbě jako její soupeř. Hráči Brna na bránu Hradce vyslali pouze 18 střel. Jejich střely však přinesly větší úspěch, a tak se Moravané mohli radovat z vysoké výhry.

Čiliak po zápase chválil své spoluhráče, kteří mu v udržení čistého konta velmi pomohli. Vyzdvihoval především jejich velkou aktivitu po střelbě protihráčů, které nepouštěli k nebezpečným dorážkám, což mu velmi usnadnilo práci.

V předminulém zápase Komety se ukázal i Dominik Furch, který pochytal 56 střel Liberce. Avšak obdržel dvě branky a jeho tým zvítězil 3:2 po nájezdech. Zaznamenal tedy také skvělá čísla, ale Marek Čiliak v zápase proti Hradci předvedl ještě lepší výkon.

Kometu tak může těšit, že na své soupisce má dva kvalitní brankáře, na které se může spolehnout. Zabrat by však potřebovala v útoku, kde oproti svým soupeřům ztrácí ve střelecké aktivitě.

Brankáři neustále nemohou vyhrávat zápasy, tak uvidíme, jak se bude Kometě Brno v dalších zápasech dařit. Další zápas hraje brněnský celek v Plzni a očekává se, že jako jednička do zápasu nastoupí opět Čiliak. Ten si určitě přeje, aby navázal na předchozí skvělý výkon.

Zdroj: HC Kometa Brno

Pokračovat ve čtení

Oblíbené