Spojte se s námi


Extraliga

Na O2 až 341 zápasů, na ČT jen 23. Je to jako naše dítě, září štěstím Homolka. Záruba objasnil situaci

Zavedené hokejové pořádky v televizním prostředí se mění. Tipsport Extraliga vstoupí na televizní trh od sezony 2023/2024 s úplně jinou prezentací, než na kterou byli diváci do dnes zvyklí.

Publikováno

dne

Zavedené hokejové pořádky v televizním prostředí se mění. Tipsport Extraliga vstoupí na televizní trh od sezony 2023/2024 s úplně jinou prezentací, než na kterou byli diváci do dnes zvyklí. Kanál O2 TV Sport vyhrál dlouho očekávaný souboj o televizní práva na českou nejvyšší soutěž. Nabídne hokej v multidimenzi.

Z České televize hokej nezmizí, dlouholetá tradice bude nadále pokračovat. Faktem ale je, že počet přímých přenosů na veřejnoprávní televizní stanici bude spíš symbolický. Česká televize může v základní části odvysílat jen 23 přímých přenosů. 

To znamená, že bude vysílat hokej jen v neděli. Další kola zahrnou jen sestřihy a debatu expertů, jako tomu bylo v posledních letech v pátky. Faktem však je, že Česká televize ani nemohla získat plnohodnotný balíček, jako její konkurence. Vlastník extraligových práv se totiž rozhodl prodat tyto zápasy placenému kanálu. 

Na svém Twitteru to uvedl ve středu odpoledne šéfkomentátor ČT sport Robert Záruba. Česká televize se ucházela o balíček „free to air“, tedy o zápasy pro volně dostupný kanál. ČT a O2 se tak ucházely prakticky o dva odlišné balíčky, tudíž v boji o práva fakticky ani nebyli soupeři. Placený kanál se zase ucházel o balíček „payTV“.

O2 TV prakticky neměla konkurenci

Jediným konkurentem o plnohodnotný extraligový balíček byl CANAL+. Ten však nabídku na žádný z balíčků nakonec nepodal a pokročilých fází výběrového řízení se nezúčastnil. O2 TV tak měla vymetenou cestičku k vítězství.

Dominantním extraligovým kanálem v Česku se tak stane O2 TV Sport. Placená stanice může nabídnout v sezoně až 341 utkání. Znamená to tedy, že se mohou diváci těšit na takzvanou multidimenzi, kde bude moct sledovat všechny hrané zápasy souběžně.

Můžeme slíbit, že v nadcházejících sezonách dostanou diváci O2 TV nejširší hokejovou nabídku, která tu v takovém rozsahu nikdy v historii nebyla,” komentovala vedoucí obsahu O2 TV Anna Lenerová na oficiálních stránkách O2 TV Sport.

Navážeme na naší úspěšnou cestu, kdy jsme do hokeje přinesli zcela nové divácké zážitky. Ať už se jedná o speciální kamery, online statistiky, studia či virtuální realitu. Již nyní pracujeme na posílení redakce, protože nás čeká výroba více než 300 utkání za sezonu, což je pětkrát více než jsme dělali dosud,” řekl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Kromě toho připravuje O2 TV hned několik nových pořadů, kterými osloví další hokejové fanoušky: „Naše investice pomohou klubům, zvýšíme zájem diváků a věřím, že celkově zatraktivníme hokejový produkt,” dodal Kindernay.

Homolka: Tohle naše dítě jsme vychovali, teď jde na gympl

Zástupci O2 TV Sport neskrývají nadšení. Do boje o práva na příští pětileté období šli po hlavě. Pochopitelně si jsou vědomi, že budou muset výrazně rozšířit svůj hokejový tým, kterému od začátku velí Jan Homolka.

Před pěti lety jsem v sobě našel hráče. Dost lidí mi říkalo, že si mohu jen uškodit. Měl jsem svou hlavu a díky své drzosti a Marku Kindernaymu jsem dostal velkou šanci,” vzpomínal na začátky šéfkomentátor hokejové sekce na O2 TV Sport Jan Homolka na svém Twitteru. Zároveň vyzdvihnul svého kolegu a komentátora Tomáše Zetka. 

O2 začínala vysílat v roce 2018 českou nejvyšší soutěž v poněkud nepřátelském prostředí. Poprvé se totiž stalo, že se s extraligovým hokejem na televizních obrazovkách objevil někdo jiný, než Česká televize. Mnoho fanoušků tenkrát nevěřilo, že se může hokej na placeném kanále uchytit. Skupina nadšenců si ale věřila.

Tohle naše dítě jsme vychovali, piplali a nyní jde na pětiletý gympl. Je to radost, je to droga, je to hrdost na naši práci. Ale hlavně je to velký závazek vůči Vám, divákům. Uděláme vše, abychom byli ještě lepší a dítě dovedli k úspěšné maturitě,” komentuje Homolka své přirovnání.

Více informací až v červnu

Jakou finanční částku musela společnost O2 předložit, aby získala tento štědrý extraligový balíček, to je zahaleno obchodním tajemstvím. Tyhle částky se na veřejnost nikdy nedostanou.

Diváci teď čekají na jiné informace. Například, jak bude probíhat rozdělování zápasů mezi obě stanice. V posledních dvou letech měla přednostní právo při výběru zápasů Česká televize v úterý a v neděli, O2 TV Sport zase ve čtvrtek a v pátek. 

Vzhledem k rozložení počtu zápasů od příští sezony se bude tento formát zcela určitě lišit. Šéfka společnosti BPA sport marketing Jana Obermajerová zatím pouze uvedla, že Česká televize chce odvysílat minimálně jedno extraligové utkání z každého zimního stadionu.

Redakce Ruik kontaktovala Jana Homolkou osobně. Ten nám však sdělil jen to, co už pár hodin dřív uvedla na oficiálním webu společnost BPA: „Co se týká dalších věcí, co nebyly v tiskové zprávě uvedeny, tak je zveřejníme na červnové tiskové konferenci,” odvětil stručně.

Zdroj: O2 TV Sport, BPA sport marketing

Reklama

Extraliga

Obrovská ztráta pro Spartu! Opouští ji druhý nejproduktivnější hráč

Pražská Sparta v dnešních dopoledních hodinách oficiálně potvrdila odchod jejího druhého nejproduktivnějšího hráče sezóny. David Tomášek míří do švédské ligy. Pražský celek bude muset hledat adekvátní náhradu.

Publikováno

dne

Pražská Sparta v dnešních dopoledních hodinách oficiálně potvrdila odchod jejího druhého nejproduktivnějšího hráče sezóny. David Tomášek míří do švédské ligy. Pražský celek bude muset hledat adekvátní náhradu.

Sedmadvacetiletý forvard David Tomášek i přes platný kontrakt odchází do švédského klubu BK Färjestad. V hlavním městě měl ještě podepsáno na dva roky, ale využil výstupní klauzuli.

Tomášek svou kariéru v extralize zahájil v pardubickém Dynamu. To ho vytáhlo do finského JYP Jyväskylä, kde se mu v první sezóně dařilo. Jenomže druhou dobře nezačal a tak ho angažovala právě Sparta. Odsud si v sezóně 2021/22 odskočil do Chabarovsku. Jenže kvůli válce se vrátil k Pražanům a teď po roce a půl znovu odchází.

187 centimetrů vysoký útočník v letošní sezóně patřil k nejdůležitějším členům celého kádru. V 53 duelech dokázal vsítit 16 branek a na 23 přihrál. Ve statistice +/- si připsal šest plusových bodů.

„Nechtěli jsme Davidovi bránit v tom, aby dál rozvíjel svou skvěle rozjetou kariéru. Využil klauzuli ve smlouvě a my mu samozřejmě přejeme hodně štěstí. Je to pro něj další krok. Doufáme, že se naše cesty jednou znovu protnou,“ sdělil pro klubový web člen představenstva Divíšek

Forvard má také bohaté reprezentační zkušenosti. Odehrál několik utkání v Euro Hockey Tour, ve kterých si připsal dva góly a tři nahrávky. Letos se poprvé představil na šampionátu, zde pomohl čtyřmi přihrávkami.

Tomášek se Spartou loučí v přátelských vztazích. „Beru zahraniční angažmá jako další velkou výzvu ve své kariéře. Se Spartou se loučím jenom v dobrém, klukům budu dál moc fandit a věřím, že se zase vrátím. Chtěl bych všem sparťanům poděkovat za dlouhodobou podporu,“ vzkazuje fanouškům pro web klubu.

Kdo za Tomáška přijde není zcela jasné, ale fanoušci se v nejbližších dnech dočkají. „Dotahujeme přestupy, bude jasno v nejbližších dnech,“ říká člen představenstva pro klubový web.

Zdroj: HC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Dvě zvučné posily pro hokejovou Spartu! Přichází Kanaďan i český reprezentant a účastník letošního MS

HC Sparta Praha buduje kádr pro příští sezonu, v níž chce konečně po letech získat mistrovský titul. Dopomoct jí k tomu nově mají Aaron Irving a Filip Chlapík. Tím ale posilování klubu z hlavního města rozhodně nekončí.

Publikováno

dne

HC Sparta Praha buduje kádr pro příští sezonu, v níž chce konečně po letech získat mistrovský titul. Dopomoct jí k tomu nově mají Aaron Irving a Filip Chlapík. Tím ale posilování klubu z hlavního města rozhodně nekončí.

Irving je 27letý kanadský obránce, který přichází ze švýcarského Davosu, v jehož barvách v uplynulém ročníku nastoupil k 11 zápasům, v nichž zaznamenal jednu asistenci.

V nedávno skončené sezoně hrál také za finský celek SaiPa, kde vykonával funkci asistenta kapitána a ve 42 duelech tam nasbíral 23 kanadských bodů (5+18).

Druhou velkou posilou sparťanského mančaftu je Filip Chlapík, jenž se objevil i na světovém šampionátu v Lotyšsku a Finsku, kde naši hokejisté vypadli ve čtvrtfinále s USA.

25letý reprezentační forvard se do klubu vrací po jedné sezoně, kterou strávil ve švýcarském HC Ambri-Piotta.

Chlapík na mistrovství světa zasáhl do čtyř utkání, ani v jednom z nich nebodoval. Na začátku turnaje jej trápily zdravotní obtíže, které mu komplikovaly start.

Těmito dvěma přestupy ovšem Sparta zdaleka nekončí. Podle zdrojů deníku Sport je velmi blízko příchod dalšího českého reprezentanta a také jednoho útočníka z nejvyšší finské soutěže Liigy.

Zdroj: Deník Sport, HC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Zvučná posila pro Mladou Boleslav! Přichází zkušený finský reprezentant

Hokejová Mladá Boleslav v letošním přestupním období vůbec nešetří novými posilami. Bruslařský klub si plácl s finským útočníkem Juhamatti Aaltonenem, kterého jsme mohli sledovat v národním týmu.

Publikováno

dne

Hokejová Mladá Boleslav v letošním přestupním období vůbec nešetří novými posilami. Bruslařský klub si plácl s finským útočníkem Juhamatti Aaltonenem, kterého jsme mohli sledovat v národním týmu.

Juhamatti Aaltonen se stal již osmou letní posilou bruslařského klubu. Tento sedmatřicetiletý finský útočník naposledy působil v Jukuritu.

184 centimetrů vysoký Aaltonen se může pochlubit bohatou klubovou a reprezentační kariérou. Středočeský klub je pro něj už desátým. Také si zahrál čtyřikrát hokejovou Ligu mistrů.

Klubová kariéra

Svou kariéru nastartoval v Kärpät Oulu. Kde získal dva mistrovské tituly v letech 2007 a 2008. Poté se stěhoval do Lahti, kde si výbornými výkony vybojoval místo v ruském Magnitogorsku.

Jenže v KHL se moc neprosadil. Tak po dvou letech šel hrát švédskou ligu za Rögle, ve kterém si připsal nejbohatší bodovou sezónu v kariéře. Na sezónu se vrátil do Kärpätu, kde se stal dokonce nejlepším hráčem play-off.

Na dva roky byl opět součástí KHL, jelikož hrál za Jokerit. Po tomto angažmá hrál v hlavním městě Finska. V následující sezóně přišel návrat do Rögle, jenže v průběhu ročníku odešel do švýcarského Bernu. Tam odehrál pouze pět zápasů a opět měnil působiště, když zamířil do švédské Skelleftey.

Hokejový cestovatel se však vrátil do dvou klubů Kärpät a Lahti. Před minulým ročníkem přijal nabídku Jukuritu, zde byl i kapitánem. V květnu letošního roku kývl na nabídku Mladé Boleslavi.

Reprezentace

V národním týmu odehrál několik desítek utkání. Ve svém životopise má zapsané účasti na pěti světových šampionátech. Na kterých si připsal celkem 24 (7+17) kanadských bodů. Naposledy se v reprezentaci objevil v roce 2023 na švédských hokejových hrách.

Od Aaltonena si sportovní ředitel Martin Ševc slibuje zkušenosti. Ty by měl předávat do relativně mladého týmu. „Juhamatti má už ledacos za sebou, ale pořád je velmi odhodlaný a má zájem zkoušet nové věci,“ dodává Ševc na adresu útočníka pro klubový web.

Juhamatti se především těší na český styl hokeje. „Mladá Boleslav o mě projevila zájem a já si řekl – proč ne? Českou extraligu jsem nikdy nehrál, ale vždycky se mi líbila. Líbí se mi, jakým stylem Češi o hokeji přemýšlí,“ říká Aaltonen pro klubový web.

Zdroj: BK Mladá Boleslav

Pokračovat ve čtení

Oblíbené