Money Management: Naučte se mít správu peněz při sázení pod kontrolou

Money management nebo také Bankroll management je o nastavení limitů a o tom, jakou maximální sumu mohu vsadit na jednu sázku. Pokud se chcete stát dlouhodobě ziskovým sázkařem, tak je Money management klíčovým nástrojem v cestě k profitu. Jde o naprostý základ, který byste měli pochopit dříve, než začnete sázet online.

Co je Money management v sázení?

Stejně jako v normálním businessu i v sázení musíte být velice opatrní, jelikož můžete ve velice krátkém čase ztratit veškerý svůj kapitál. Právě tomu má zabránit Money management, kterým si rozvrhnete výši vašich vkladů na jednotlivé sázky tak, abyste v případě delší série proher měli v bodě zlomu stále ještě kapitál pro další sázky.

Výše vkladu na jednotlivé sázky se samozřejmě bude odvíjet od systému sázení, který si zvolíte. Pokud ale zvolíte ten systém, že budete na každou událost sázet stejnou částku, tak se doporučuje vklad od 2 – 5 % vašeho celkového kapitálu.

Money management samozřejmě neznamená to, že budete dlouhodobě v zisku. Vše se odvíjí od vaší úspěšnosti. Dodržování “MM” vám ale pomůže zvýšit výdělek a především snížit případnou ztrátu.

Jak určím, kolik si mám vsadit na jednu sázku za pomoci strategií sázení s Money managementem?

Value betting

Naprostou alfa omegou v úspěšném sázení je znalost takzvaného Value betting (Value bets), což v překladu znamená hodnotná sázka. Sázení na kurzy s hodnotou je o tom, že vyhledáváte výhodné kurzy, které by podle vaší analýzy měli být nižší, než nabízí sázková kancelář. Právě přesná analýza dané události a správný Money management je klíčem k úspěchu.

Klikněte ZDE pro online registraci bez návštěvy pobočky a získejte bonus 150 Kč zdarma u Tipsportu!

Jak vypočítat Value bettting?

Hodnota sázky je v tom, že sázková kancelář nesprávně odhadne situaci a nabídne sázkařům vysoký kurz na danou událost. Sázkové kanceláře ale hrají i s jinými faktory, jako je například objem peněz na jedné či druhé straně, a proto nemusí kurzy odpovídat tomu, co je reálné.

Pokud si správně určíte tu skutečnou hodnotu, poté rychle uvidíte to, zda je pro vás kurz výhodný či nikoliv.

Příklad: 100/pravděpodobnost v % = Kurz | 100/40 = 2.5

Kompletní souhrn informací ohledně Value bettingu naleznete v článku Jak sázet na kurzy s hodnotou?

Jednotkový systém vkladu – Unit scale staking

Jednotkový systém vkladu na jednotlivé sportovní události jsou velmi používaným nástrojem, který je úspěšný tak, jak dokážete správně odhadnout danou příležitost. Jde o jeden z nejpoužívanějších systémů ve světě sázení.

Sestavit si můžete samozřejmě vaší vlastní stupnici důvěry, která nemusí být vždy nutně od 1 do 10, ale často využívaná je například od 1 až po 5. A to i vzhledem k tomu, že byste měli riskovat maximálně 5 % vkladu na jednu událost. Právě tehdy je pětková stupnice ideální.

Pro názornou ukázku stupnice důvěry pro vybrání vhodného počtu jednotek pokračujte na článek Jednotkový systém vkladu – Unit scale staking.

Kellyho kritéria – fungující matematický vzorec

Pokud si vyberete strategii sázení se vzorcem Kelly (Kellyho systém, Kellyho formule, Kellyho strategie…), tak je potřeba, abyste měli velké znalosti v oboru, jelikož tato strategie je velmi úzce spjata s “value bets”.

Kellyho systém je založen na tom, že vypočítává optimální výšku sázky na dané utkání. Proto se váš zisk bude odvíjet od toho, jak dobře dokážete určit pravděpodobnost výhry. Pakliže je toto vaše silná stránka, tak se můžete těšit na exponenciální růst vašich zisků.

Vzorec Kellyho kritéria: (BP – Q) / B

Martingale

Jde o strategii založenou na zdvojnásobení vsazené částky v případě, že jste minulou sázku prohráli. Tímto systematickým zvyšováním sázek dokážete kompenzovat prohrané sázky tak, že nakonec vždy skončili v plusu.

Fibonacciho posloupnost

Jde o nekonečnou posloupnost přirozených čísel, začínající 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, …, kde každé číslo je součtem dvou předchozích: N3 = N1 + N2.

Ohledně matematických strategií sázení se můžete dočíst v článku Velký přehled známých strategií.

Sečteno, podtrženo jde o jakousi správu peněz, kterou pokud budete dodržovat, tak vám pomůže k maximalizaci zisků a snížení rizika před úplnou ztrátou vašeho kapitálu. Pokud tedy přistupujete k sázení jako k investici a ne pouze volnočasové zábavě, pochopit a naučit se používat Money management pro vás bude prvním klíčovým faktorem k dosažení budoucího úspěchu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

West Ham vs. Manchester United: Preview a tipy na sázení

Manchester United dokázal v Premier League vyhrát 8 venkovních zápasů v řadě, tuto sérii se však bude snažit překazit rozjetý West Ham.

Mužstvo si konečně zvyklo na trenéra, vysvětluje Ladislav Minář vydařený start Sigmy Olomouc

Sigma Olomouc zažívá vynikající vstup do nové sezony. V ligové tabulce totiž nahání Spartu a Slavii, za sebou nechává Viktorii Plzeň. Co za tím stojí? Čekají tým v zimě nějaké změny? Nejen na to odpovídal v rozhovoru pro Ruik sportovní manažer Ladislav Minář.

Okénko minulosti: Hejkal je prvním odvolaným trenérem. V samostatné české lize drží prvenství Táborský

Jen devět kol vydržel na teplické lavičce trenér Stanislav Hejkal. Po domácí porážce se Spartou Praha (0:1) byl s bilancí pouhých dvou výher vedením klubu odvolán.