Spojte se s námi


Různé

Money Management: Naučte se mít správu peněz při sázení pod kontrolou

Publikováno

dne

Money management nebo také Bankroll management je o nastavení limitů a o tom, jakou maximální sumu mohu vsadit na jednu sázku. Pokud se chcete stát dlouhodobě ziskovým sázkařem, tak je Money management klíčovým nástrojem v cestě k profitu. Jde o naprostý základ, který byste měli pochopit dříve, než začnete sázet online.

Co je Money management v sázení?

Stejně jako v normálním businessu i v sázení musíte být velice opatrní, jelikož můžete ve velice krátkém čase ztratit veškerý svůj kapitál. Právě tomu má zabránit Money management, kterým si rozvrhnete výši vašich vkladů na jednotlivé sázky tak, abyste v případě delší série proher měli v bodě zlomu stále ještě kapitál pro další sázky.

Výše vkladu na jednotlivé sázky se samozřejmě bude odvíjet od systému sázení, který si zvolíte. Pokud ale zvolíte ten systém, že budete na každou událost sázet stejnou částku, tak se doporučuje vklad od 2 – 5 % vašeho celkového kapitálu.

Money management samozřejmě neznamená to, že budete dlouhodobě v zisku. Vše se odvíjí od vaší úspěšnosti. Dodržování „MM“ vám ale pomůže zvýšit výdělek a především snížit případnou ztrátu.

Jak určím, kolik si mám vsadit na jednu sázku za pomoci strategií sázení s Money managementem?

Value betting

Naprostou alfa omegou v úspěšném sázení je znalost takzvaného Value betting (Value bets), což v překladu znamená hodnotná sázka. Sázení na kurzy s hodnotou je o tom, že vyhledáváte výhodné kurzy, které by podle vaší analýzy měli být nižší, než nabízí sázková kancelář. Právě přesná analýza dané události a správný Money management je klíčem k úspěchu.

Klikněte ZDE pro online registraci bez návštěvy pobočky a získejte bonus 150 Kč zdarma u Tipsportu!

Jak vypočítat Value bettting?

Hodnota sázky je v tom, že sázková kancelář nesprávně odhadne situaci a nabídne sázkařům vysoký kurz na danou událost. Sázkové kanceláře ale hrají i s jinými faktory, jako je například objem peněz na jedné či druhé straně, a proto nemusí kurzy odpovídat tomu, co je reálné.

Pokud si správně určíte tu skutečnou hodnotu, poté rychle uvidíte to, zda je pro vás kurz výhodný či nikoliv.

Příklad: 100/pravděpodobnost v % = Kurz | 100/40 = 2.5

Kompletní souhrn informací ohledně Value bettingu naleznete v článku Jak sázet na kurzy s hodnotou?

Jednotkový systém vkladu – Unit scale staking

Jednotkový systém vkladu na jednotlivé sportovní události jsou velmi používaným nástrojem, který je úspěšný tak, jak dokážete správně odhadnout danou příležitost. Jde o jeden z nejpoužívanějších systémů ve světě sázení.

Sestavit si můžete samozřejmě vaší vlastní stupnici důvěry, která nemusí být vždy nutně od 1 do 10, ale často využívaná je například od 1 až po 5. A to i vzhledem k tomu, že byste měli riskovat maximálně 5 % vkladu na jednu událost. Právě tehdy je pětková stupnice ideální.

Pro názornou ukázku stupnice důvěry pro vybrání vhodného počtu jednotek pokračujte na článek Jednotkový systém vkladu – Unit scale staking.

Kellyho kritéria – fungující matematický vzorec

Pokud si vyberete strategii sázení se vzorcem Kelly (Kellyho systém, Kellyho formule, Kellyho strategie…), tak je potřeba, abyste měli velké znalosti v oboru, jelikož tato strategie je velmi úzce spjata s „value bets“.

Kellyho systém je založen na tom, že vypočítává optimální výšku sázky na dané utkání. Proto se váš zisk bude odvíjet od toho, jak dobře dokážete určit pravděpodobnost výhry. Pakliže je toto vaše silná stránka, tak se můžete těšit na exponenciální růst vašich zisků.

Vzorec Kellyho kritéria: (BP – Q) / B

Martingale

Jde o strategii založenou na zdvojnásobení vsazené částky v případě, že jste minulou sázku prohráli. Tímto systematickým zvyšováním sázek dokážete kompenzovat prohrané sázky tak, že nakonec vždy skončili v plusu.

Fibonacciho posloupnost

Jde o nekonečnou posloupnost přirozených čísel, začínající 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, …, kde každé číslo je součtem dvou předchozích: N3 = N1 + N2.

Ohledně matematických strategií sázení se můžete dočíst v článku Velký přehled známých strategií.

Sečteno, podtrženo jde o jakousi správu peněz, kterou pokud budete dodržovat, tak vám pomůže k maximalizaci zisků a snížení rizika před úplnou ztrátou vašeho kapitálu. Pokud tedy přistupujete k sázení jako k investici a ne pouze volnočasové zábavě, pochopit a naučit se používat Money management pro vás bude prvním klíčovým faktorem k dosažení budoucího úspěchu.

Reklama

Ostatní

Je vůbec hazardní hraní problém? Aneb 5 nejčastějších mýtů o sázení

Publikováno

dne

Hraní hazardních her má ve společnosti nálepku něčeho špatného, nebezpečného. Není proto divu, že se kolem něj vytvořila řada mýtů. S rizikovým chováním se ale potýkají pouze tři procenta celé populace. Správně nastavená pravidla, samoregulace a předem dané limity podporují zodpovědné hraní a dávají hráči možnost kontroly nad vlastním chováním. Ať raději sportujete naživo nebo si na sport vsadíte, hlavním účelem je dobře se pobavit. Přečtěte si, jaké jsou nejčastější mýty o hraní.

Hazardní hry nejsou dostatečně regulované

V roce 2017 byla v České republice přijata nová a velmi striktní regulace, která zavedla v oblasti hazardu řadu efektivních opatření. Později byl zákon novelizován a pravomoci státu tak ještě narostly.

Zákon v současné době ukládá poskytovatelům hazardního hraní povinnost registrovat všechny hráče a kontrolovat, zda nejsou zapsáni v Registru vyloučených osob z účasti na hraní hazardních her, kterých je v současné době více než 405 000. Dále popisuje samoregulační opatření, která musí být hráčům poskytována, omezuje reklamu a udává povinnost přestávek,“ popisuje Jan Řehola, ředitel Institutu pro regulaci hazardních her.

Pro ilustraci si tedy představte, že byste se museli při první návštěvě restaurace registrovat a při každé další by vás chtěli, abyste se přihlásili. Někdo by vám evidoval, kolik piv jste zde vypili, a po dvou hodinách vám pozastavil konzumaci. Zhruba takto od roku 2017 zákon funguje.

Hráči sami nemají sázení jak omezit

Neformální pravidla mohou mít v oblasti hazardu mnohdy větší dopad než samotná legislativa. Hráči díky nim přistupují ke hře zodpovědně, ale nepřijdou o prožitek a zábavu.

Zaměřili jsme se na tři procenta lidí, u kterých může vzniknout závislost, a sestavili jsme Desatero zodpovědného hráče. To by mělo lidem pomoct vykonat drobné změny, které ale mohou mít na jejich život velký vliv,“ vysvětluje dále Jan Řehola. Mezi zásady patří třeba stanovení peněžního i časového limitu, pravidelné přestávky nebo prokládání her s jinými aktivitami.

Svou zkušenost popisuje i Kamil, aktivní online sázkař: „Před deseti lety jsem hrál poměrně nekontrolovaně, ale nakonec jsem si stanovil jasná pravidla, podle kterých sázím dodnes. Mám své limity, kterých se držím a nečekám, že budu pořád jen vyhrávat. Přemýšlím o tom, jak hraju i za kolik, a sázení je pro mě konečně zase zábava.“ Právě vlastní pravidla a sebekontrola jsou nejefektivnějším regulátorem hraní.

Česká republika je kasinem Evropy

Ještě v roce 2010 neslo Česko nálepku “kasino Evropy”. Žádnou podobnost nebo nadstandardní vztahy s Monackým knížectvím v tom ale nehledejte. Před deseti lety fungovalo v Česku přes 100 tisíc legálních hracích automatů a v přepočtu na obyvatele vycházel jeden zhruba na 82 lidí.

Hazard ve všech svých podobách s sebou přináší jisté negativní důsledky jak sociální, tak ekonomické i zdravotní. Během posledních několika let se ale situace u nás výrazně proměnila a dnes se řadíme k evropskému průměru.

Denně hraje hazardní hry v průměru 500 tisíc lidí, přičemž počet heren klesl na současných 1007 se zhruba 35 tisíci herními automaty. To je třetinový počet oproti uživatelům tabáku nebo alkoholických nápojů. Možná rizika, která má hazardní hraní na společnost, tak nejsou v porovnání s ostatními návykovými aktivitami natolik výrazná.

Hráči hazardu mají k rizikovému chování blízko

Spousta Čechů si při pojmu “hazardní hraní” představí blikající automaty v pochybných podnicích, kam chodí jen specifické skupiny lidí s blízkým vztahem k alkoholu a rizikovému chování. V České republice má ale zkušenost s hazardem asi 80 % dospělých lidí, kteří mají nejčastěji v oblibě loterii, stírací losy nebo sportovní sázky. S následky hazardního hraní se potýkají průměrně tři procenta populace.

Největším problémem je podcenění rizika, které hraní přináší, a nesprávný přístup k seberegulačním nástrojům. Kromě samostatně nastavených pravidel může mít vliv na míru rizika i momentální množství stresu, stav mentálního zdraví nebo vrozené predispozice. Pokud si ale hráči dokážou nastavit správné mantinely, může pro ně být hraní pouze zábavou či odreagováním.

Pokud si však hráč, nebo jeho okolí, (což bývá častější případ), všimne, že již neovládá svůj čas a své peníze při hazardním hraním, je potřeba vyhledat pomoc. Pokud je rizikové chování podchyceno včas, dá se předejít často obtížně řešitelným problémům. Kromě projevů závislosti se totiž mohou začít u rizikového hráče objevovat i další potíže.

Může existovat řada psychických poruch, které se mohou u hráčství projevit jako průvodní jev – například úzkosti, deprese, sebevražedné myšlenky nebo dokonce pokusy o sebevraždu, porucha pozornost, bipolární porucha, sociální úzkost, náchylnost k užívání návykových látek a mnoho dalších,” upozorňuje adiktolog a psychoterapeut František Trantina.

Hazard stojí společnost spoustu peněz

Řešení problémů s hazardem sice stojí státní kasu každý rok nemalé peníze, nicméně je potřeba vidět všechny souvislosti i kontext, ve kterém jsou tyto výlohy prezentovány veřejnosti. Podle odhadů Psychiatrického centra Praha činí společenské náklady na hazard asi 15 miliard korun za rok.

Pojďme si ale podrobněji ukázat, co všechno je v této částce zahrnuto. Téměř 75 % z celkové sumy tvoří nehmotná emoční újma hráčů a jejich blízkých, což jsou náklady např. na léčbu duševního zdraví, vypořádání se se závislostí vlastní nebo někoho blízkého, apod.

V konečném důsledku přijde stát důsledkem hazardu o necelých 5 miliard korun, v průměru je to ročně 3,5 až 4,7 miliard Kč. Pokud tuto zdánlivě vysokou sumu porovnáme s částkou vynaloženou na řešení jiných návykových aktivit, jako je pití alkoholu nebo kouření, zjistíme, že částka může být i mnohonásobně vyšší. Náklady na spotřebu alkoholu totiž stojí Česko ročně 59 miliard a na tabák ještě skoro jednou tolik, tedy zhruba 100 miliard korun za rok.

Zdroj: Commlab

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Real Madrid vs. Inter: Preview a tipy na sázení

I poslední utkání skupiny D mezi Realem Madrid a Interem bude mít náboj, jelikož italský celek se může v případě vítězství stále posunout na první místo, což je samozřejmě vždy velká výhoda. Právě proto se dá očekávat zajímavý souboj dvou týmů ve skvělé formě.

Publikováno

dne

I poslední utkání skupiny D mezi Realem Madrid a Interem bude mít náboj, jelikož italský celek se může v případě vítězství stále posunout na první místo, což je samozřejmě vždy velká výhoda. Právě proto se dá očekávat zajímavý souboj dvou týmů ve skvělé formě.

Jak už bylo řečeno, oba dva celky šlapou jako skvěle promazaný stroj, když Real Madrid naposledy prohrál soutěžní utkání 3. října s Espanyolem, pokud k tomu přidáme ještě jednu prohru se Šerifem Tiraspol, tak jde o jeden nepovedený týden, v němž si připsal dvě porážky, jinak sbírá Bílý balet body pravidelně.

Svěřenci Carla Ancelottiho navíc drží sérii 8 vítězství v řadě a to mají přitom za sebou náročné souboje se Sevillou, Bilbaem a Realem Sociedad. V těchto třech duelech navíc inkasovali pouze jedinou branku.

Totožně je na tom i Inter, jehož první porážka v této sezoně byla právě s Realem Madrid a poté ještě nestačil na Lazio. Italský mistr pak drží sérii 5 výher v řadě, když už 4 zápasy nedostal ani jednu branku, naopak jich 9 nastřílel.

Ztrátou pro domácí určitě bude to, že ještě nemůže nastoupit Karim Benzema, to Inter má své klíčové útočníky zdravé a na výsledcích v posledních zápasech je to opravdu znát.

Co se ale vzájemných zápasů týče, tak v nich je úspěšnější Real Madrid, který dokázal vyhrát poslední 4 duely, z nichž inkasoval pouze v jednom klání.

Klikněte ZDE pro online registraci bez návštěvy pobočky a získejte bonus 150 Kč zdarma u Tipsportu!

Jak už bylo řečeno, půjde o to, kdo vyhraje skupinu D. Realu Madrid stačí pouze remíza, Inter do toho tak bude muset šlápnout a pokusit se konečně královský celek porazit.

Velmi pravděpodobná je tak remíza, kterou nabízí Tipsport s kurzem 3.5. Oba týmy navíc mají v poslední době skvěle fungující obranu, což šanci na remízu ještě zvyšuje, na druhou stranu střílí pravidelně branky.

Tip na sázení | Real Madrid AH 0 v kurzu 1.67 u Tipsportu

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Bayern vs. Barcelona: Preview a tipy na sázení

Šlágrem posledního kola skupinové fáze Ligy mistrů bude utkání Bayernu s Barcelonou. Zatímco bavorský velkoklub má již jisté první místo, hosté potřebují v ideálním případě zvítězit. Podaří se jim to?

Publikováno

dne

Šlágrem posledního kola skupinové fáze Ligy mistrů bude utkání Bayernu s Barcelonou. Zatímco bavorský velkoklub má již jisté první místo, hosté potřebují v ideálním případě zvítězit. Podaří se jim to?

Bayern v posledním utkání skupinové fáze nemá o co hrát. První místo ve skupině má jisté, doposud vyhrál všech pět zápasů. Daří se mu i v lize, o víkendu porazil Borussii Dortmund a odskočil jí na rozdíl čtyř bodů.

To Barcelona je na tom nezvykle špatně. Jistotu jarní fáze soutěže jí dá pouze výhra, při remíze či prohře musí Katalánci doufat v neprohru Dynama Kyjev proti Benfice Lisabon.

Parádní sezónu prožívá Robert Lewandowski, polský kanonýr nasázel již pětadvacet gólů a čtyřikrát asistoval. Opomíjený Thomas Müller stihl skrz všechny soutěže přihrát na patnáct branek, šest jich sám vstřelil.

Nejlepším střelcem hostí je s osmi zásahy letní posila Memphis Depay, výkonnostně však zatím nizozemský reprezentant zůstává za očekáváními. Více se čeká i od záložníka Frenkieho de Jonga.

Bayern v soutěži nastřílel již devatenáct gólů a ve čtyřech z posledních šesti utkání skóroval alespoň dvakrát.

Ofenzivní trápení Barcelony vystihují dvě statistiky. Ve třech z posledních čtyř zápasů dala maximálně jeden gól a v Lize mistrů má po pěti kolech dvě vstřelené branky.

Vzhledem k rozpoložení obou týmů i tlaku na Barcelonu si myslím, že Bayern vyhraje.

Tip na sázení l Výhra Bayernu v kurzu 1,66 u Tipsportu

Pokračovat ve čtení

Oblíbené