Spojte se s námi


Basketbal

Milwaukee si doma poradilo se silným Orlandem. Vít Krejčí má nový osobní rekord v NBA!

Milwaukee zlepšenou hrou v obraně udolalo na své palubovce stále se lepšící celek z Orlanda v poměru 117:99. Vít Krejčí po druhé v krátké době překonal svůj osobní střelecký rekord v NBA, ovšem Atlanta doma nestačila na Charlotte.

Publikováno

dne

Milwaukee zlepšenou hrou v obraně udolalo na své palubovce stále se lepšící celek z Orlanda v poměru 117:99. Vít Krejčí po druhé v krátké době překonal svůj osobní střelecký rekord v NBA, ovšem Atlanta doma nestačila na Charlotte.

Milwaukee zažehnalo nedávnou krizi, kdy padlo ve čtyřech utkáních v řadě. Bucks si nejprve poradili s nejlepším celkem ligy Bostonem a v úplně posledním duelu jednoznačně porazili stále se lepšící tým z Orlanda.

Střeleckou taktovku domácího celku při absenci největší hvězdy Jannise Adetokunba převzal Bobby Portis a Damian Lillard, kteří se podíleli na 59 bodech do koše Magic. Navíc domácím na rozdíl od Orlanda zahrála skvěle základní pětka, jež se podílela na celých 90 bodech Bucks.

Hostující celek vedl muž z lavičky Cole Anthony s 23 body následován Paolem Bancherem s 20 body. Nutno dodat, Milwaukee zaznamenalo 49. výhru v sezoně a potvrdilo, že na play off je dostatečně připraveno. Nejlepší střelec utkání Portis k 30 bodům zapsal i nové osobní maximum v podobě pěti získaných míčů v jednom utkání.

Řecká hvězda Adetokunbo do utkání nenastoupila, a to kvůli problémům s nataženým lýtkem. Do konce základní části již nenastoupí. Bucks rozhodli o svém vítězství již o poločase, kdy vedli o 14 bodů a v pohodě náskok drželi až do konce utkání.

Vít krejčí překonal své střelecké maximum v NBA

V utkání Atlanta Hawks vs Charlotte Hornets (114:115) domácí tým trochu nečekaně klopýtl se slabým Charlotte. Nic na tom nezměnil ani nový osobní rekord jediného českého hráče v NBA. Ten během krátké doby si již po druhé vylepšil střelecké maximum.

Krejčí po delší době opět nastoupil v základní sestavě a na palubovce strávil 33 a půl minuty, přičemž byl v tomto ohledu nejvytíženějším hráčem Atlanty. Navíc si v zápase připsal 19 bodů a byl společně s hvězdným Bogdanem Bogdanovičem nejlepším střelcem svého mužstva.

Krejčí si tak o jeden bod vylepšil své stávající maximum v NBA a zlepšené výkony v posledních týdnech mu dávají nejen naději na novou smlouvu s Atlantou. Mohl by se i poprvé v kariéře dočkat zápasu v play off.

Navíc napodobil výkon Tomáše Satoranského a Jiřího Welsche. Jediní tito dva čeští hráči byli alespoň jednou nejlepším střelcem svého celku v zápase NBA.

Krejčí si k tomu dopomohl třemi trojkami z osmi střeleckých pokusů a sidponoval 57% úspěšností střelby z pole poté, co ze 14 pokusů skončilo 8 střel v koši Charlottte. Skvělý výkon ozdobil 4 doskočenými míči, 2 nahrávkami a 2 získanými míči. Avšak i přesto, basketbalisté Charlotte byli úspěšnější v koncovce a překvapivě vezou výhru z domácí haly Hawks.

Zdroj: NBA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.