Spojte se s námi


Basketbal

Adetokunbo opět zazářil! 46 body skolil Chicago, Dončičův triple-double na suverénní Boston nestačil

Jannis Adetokunbo opět střelecky exceloval, tentokrát se podílel 46 body na vítězství Bucks na palubovce Bulls. Luka Dončič na palubovce Celtics předvedl triple-double, ovšem na vítězství Mavericks to nestačilo.

Publikováno

dne

Jannis Adetokunbo opět střelecky exceloval, tentokrát se podílel 46 body na vítězství Bucks na palubovce Bulls. Luka Dončič na palubovce Celtics předvedl triple-double, ovšem na vítězství Mavericks to nestačilo.

Adetokunbo opět prokázal, že patří mezi nejlepší střelce sezony

V utkání Chicago Bulls vs Milwaukee Bucks (97:113) se největší měrou na vítězství Bucks podílel právě Jannis Adetokunbo. Ten již poosmé v této sezoně pokořil 40bodovou hranici. Do koše Bulls tentokrát nasázel 46 bodů.

Navíc byl i velmi platný pod koši, kde zaznamenal 16 doskočených míčů a rozdal 6 nahrávek spoluhráčům. Opět disponoval velmi velkou přesností střelby z pole. Na koš Chicaga vyslal 22 střeleckých pokusů a hned 16 z nich jich bylo úspěšných.

Milwaukee kontrolovalo prakticky zápas od samého počátku, vyjma třetí čtvrtiny. Ovšem tu Bulls vyhráli o pouhé 4 body a nemělo to prakticky efekt na náskoku hostujícího celku. Adetokunbo dalším skvělým výkonem potvrdil pozici třetího nejlepšího střelce probíhající sezony.

Aktuálně je na 30,8 bodech na zápas. Avšak v počtu nastřílených bodů je nejlepší v celé NBA. Do koše soupeřů nasázel již 1819 bodů v této sezoně, což je o 11 více než druhý nejlepší střelec této sezony Shai Gilgeous – Alexander. Dá se tedy očekávat, že v letošní sezoně pokoří již po třetí v kariéře hranici 2 000 bodů v sezoně.

Luka Dončič sám na Boston nestačil

V utkání Boston Celtics vs Dallas Mavericks (138:110) byl opět hodně vidět Luka Dončič na straně hostujícího celku. Ten si připsal již 12. triple-double v této sezoně. Je tedy třetím nejlepším v této statistice. Tentokrát nasázel do koše Celtics 37 bodů, měl i 12 doskočených míčů a 11 nahrávek.

Celtics jasně šli pro další vítězný zářez vedený Jaysonem Tatumem s 32 body. Připsali si 47. vítězství v probíhajícím ročníku. Doposud padli v pouhých 12 duelech a jsou jednoznačně nejlepším celkem této sezony.

Dončič totiž zůstal na vše sám. Druhá hvězda týmu Kyrie Irving zůstal na pouhých 19 bodech, kdežto koordivaný útok Bostonu měl na svém kontě hned sedm dvojciferných střelců a utkání kontroloval po celou dobu.

Zdroj: NBA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.