Spojte se s námi


Bojové sporty

Mike Tyson zpět v ringu?! Fanoušci se údajně dočkají návratu legendárního boxera ještě v tomto roce. Kdo má být jeho soupeř?

Svět boxu je ve velkém očekávání. Legendární Mike Tyson se údajně koncem tohoto roku opět objeví v ringu. Zlákat k velkému návratu by jej mohla tučná výplata, zápas se má totiž odehrát v Saúdské Arábii. Kdo by měl být jeho soupeř?

Publikováno

dne

Svět boxu je ve velkém očekávání. Legendární Mike Tyson se údajně koncem tohoto roku opět objeví v ringu. Zlákat k velkému návratu by jej mohla tučná výplata, zápas se má totiž odehrát v Saúdské Arábii. Kdo by měl být jeho soupeř?

Ve světě bojových sportů platil ve své éře za nejděsivějšího boxera planety. Nyní si sice užívá zaslouženého odpočinku, občas se ale v médiích objeví zpráva o možném návratu mezi šestnáct provazů a celý svět je okamžitě na nohou.

Mike Tyson na přelomu 90. let děsil své soupeře pouhým pohledem. I díky svému agresivnímu stylu boxu se již v pouhých dvaceti letech stal nejmladším šampionem těžké váhy boxu a tento rekord drží dodnes.

Nyní 57letý „stařík“ podniká se svými konopnými produkty a občas se objeví v mediálním prostoru, ve kterém vždy vzbudí obrovský zájem. Naposledy jsme jej mohli vidět, jak trénuje bývalého šampiona UFC Francise Ngannoua pro svůj debut v boxerském souboji proti světovému šampionovi WBC Tysonu Furym.

„Železný Mike“ zkrátka přitahuje pozornost, stejně jako tomu bylo před třemi lety, když oznámil návrat zpět do ringu. V listopadu 2020 se střetl v exhibičním boji proti další ikonické legendě boxu, Roy Jonesovi Jr. Zápas tehdy sice skončil oficiálně remízou, ovšem byl to právě starší Tyson, který diktoval tempo zápasu.

Mike Tyson se údajně vrací do ringu

Nyní na svět vyplula zpráva o jeho dalším možném comebacku. Australský server From The Stands vydal na své platformě X informaci, že bude mít Mike Tyson další zápas. Soupeřem by mu měla být bývalá MMA hvězda, Novozélanďan Mark Hunt.

Hunt platí za legendu těžké váhy organizací Pride či UFC. V současné době 49letý bijec stejně jako jeho potenciální soupeř tráví svůj čas v bojovém důchodu. Naposledy jsme jej mohli vidět v roce 2018, kdy podlehl Justinu Willisovi.

Zápas s Tysonem má být vypsán jako osmikolová boxerská exhibice konaná v Saúdské Arábii. Událost je údajně těsně před oficiálním ohlášením, datum konání je pak určeno na prosinec tohoto roku.

Samozřejmě se jedná teprve o spekulaci. Návrat obou legend bojových sportů by ale zajisté znamenal velký boom mezi fanoušky. Mnozí by mohli kritizovat, že zápas v boxu s MMA zápasníkem by měla být jednostranné záležitost.

Nicméně nenechte se mýlit. Hunt platí za obávaného ranaře, který bojoval s legendami tohoto sportu, jakými jsou například Alistair Overeem, Stipe Miocic či Derrick Lewis. Navíc nesmíme zapomenout na fakt, že novozélandský bojovník je mladší o sedm let.

I Tyson ale rozhodně nepatří do starého železa. Jak je patrno z jeho občas vydaných videí, stále se udržuje v kondici. Vzájemný zápas s Huntem by tak mohl být atraktivní podívanou.

Zdroj: X, Sherdog

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.