Spojte se s námi


Hokej

Menší hala, špičkové zázemí. Ostravar Aréna zůstane kultuře, hokejisté najdou nový domov

Hokejové Vítkovice se v příštích letech nejspíš dočkají nové moderní arény. Alespoň to bylo předmětem diskuse na středeční tiskové konferenci v Ostravě, které se zúčastnili zástupci statutárního města Ostravy, společnosti VÍTKOVICE ARÉNA a také HC VÍTKOVICE RIDERA. Plánem je v horizontu pěti až šesti let vybudovat v Ostravě nový komplex pro ledové sporty.

Publikováno

dne

Hokejové Vítkovice se v příštích letech nejspíš dočkají nové moderní arény. Alespoň to bylo předmětem diskuse na středeční tiskové konferenci v Ostravě, které se zúčastnili zástupci statutárního města Ostravy, společnosti VÍTKOVICE ARÉNA a také HC VÍTKOVICE RIDERA. Plánem je v horizontu pěti až šesti let vybudovat v Ostravě nový komplex pro ledové sporty.

Už se o tom šeptá nějakou dobu, nyní se ledy přece jen výrazněji pohnuly. Vysoké náklady na provoz současné Ostravar Arény byly natolik neúnosné, až to začali zástupci města zcela vážně řešit. Už před několika měsíci město informovalo, že bude vybírat ze dvou variant.

První varianta počítala se zachováním plného provozu Ostravar Arény, nadále s využitím ledové plochy. Ovšem jen v případě velmi vysoké rekonstrukce na její modernizaci.

Druhá varianta zněla, zrekonstruovat Ostravar Arénu za výrazně menší částku, s tím, že se v ní už nebude hrát hokej. Zároveň by to znamenalo diametrálně nižší náklady na provoz do budoucna. Po středeční tiskové konferenci je jasné, že zvítězila varianta B.

V Ostravě tak v nejbližších letech vyroste zbrusu nové moderní ledové centrum, kde najdou svůj domov parahokejisté, krasobruslaři, univerzitní hokejisté, ale také hokejisté extraligových Vítkovic. Ti by měli hrát v multifunkční aréně pro ledové sporty s kapacitou 7.000 až 7.500 diváků.

Menší náklady na provoz, ale špičkové zázemí

Vítkovice se tak přestěhuji do nové, ale menší haly. Ostravar Aréna, kde hraje Ridera své zápasy nyní, pojme na hokejová utkání bez mála 10 tisíc fanoušků. Nejeden návštěvník ale měl v ostravském paláci pocit, že se necítí ve zcela hokejovém prostředí. Toho si je vědom i majitel vítkovického klubu Aleš Pavlík.

Věřím, že v nové aréně dokážeme díky našim skvělým fanouškům vytvořit vynikající atmosféru už jen díky tomu, že bude menší a hlavně primárně hokejová, což je velký rozdíl oproti současnému velkému paláci, který byl v minulosti vystavěn především pro kulturní akce a který bohužel i při nejvyšších návštěvách postrádá hokejovost,” napsal šéf Vítkovic na oficiálním klubovém webu.

Mimo to vznikne také ideální prostředí pro výchovu mladých hokejistů, neboť nový ledový komplex má zahrnovat jednu velkou halu, další menší s kapacitou 500 míst, plus ještě jednu malou ledovou plochu. 

Pokud chceme vybudovat u nás v Ostravě odpovídající podmínky pro rozvoj hokeje i dalších ledových sportů, musíme myslet i na budoucnost, na to, kde a v jakých podmínkách budeme vychovávat a pracovat s mladými a novými hráči,” je si Pavlík vědom.

Ostravar Aréna nadále zustane centrem kultury, avšak už bez ledové plochy. Díky tomu budou mít pořadatelé rozvázané ruce i terminově, neboť hala nebude obsazena hokejem. Za menší provozní náklady tak bude moct město ve svém paláci kultury a sportu přivítat větší počet jiných akcí.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.