Spojte se s námi

Extraliga

Martin Zaťovič z Komety Brno slaví dvě velká jubilea

Kometa Brno, za kterou hraje Martin Zaťovič, prohrála zápas proti Pardubicím 2:3 po prodloužení, přesto může být tento útočník spokojený, protože zaznamenal ve své kariéře dvě jubilea.

Publikováno

dne

Kometa Brno, za kterou hraje Martin Zaťovič, prohrála zápas proti Pardubicím 2:3 po prodloužení, přesto může být tento útočník spokojený, protože zaznamenal ve své kariéře dvě jubilea.

Devatenácté kolo extraligy mezi Kometou a Pardubicemi začalo lépe pro brněnský celek. Po brankách Horkého a Zaťoviče vedla Kometa 2:0. Košťálek a Říčka, nejlepší extraligový střelec, však dokázali udeřit za Pardubice a srovnat.

Za stavu 2:2 se šlo tedy do prodloužení, kde hned po osmi sekundách rozhodl pardubický Poulíček. Kometa si doma tedy nechává jeden bod, zatímco dva poputují do Parbubic.

Pardubicím se v letošní sezóně daří. Po osmnácti odehraných zápasech mají na svém kontě 35 bodů a nachází se na třetím místě celé extraligy. Brněnská Kometa je na tom hůře. Ta zaznamenala na své konto o deset bodů méně a nachází se na devátém místě.

I přesto, že na tom Kometa Brno není nejlépe, její kapitán zaznamenal hezké úspěchy. Gól, který vstřelil Pardubicích byl jeho 200. gólem v extralize. Zaťovič hrál za Karlovy Vary, poté dva roky strávil v Rusku a už nyní už šestou sezónu působí v Brně.

Krom jubilejního 200. zásahu v extralize dosáhl hráč dalšího milníku. Za svůj současný tým vstřelil šestatřicetiletý útočník 112 gólů, což z něj dělá nejlepšího střelce Komety Brno v samostatné české extralize.

Martina Zaťoviče individuální úspěchy jistě potěšily, i přesto se nadále musí soustředit na tvrdou práci. Kometu Brno čeká ještě náročná sezóna, pokud chce dosáhnout většího úspěchu.

A i když Zaťovič dosáhl hezkých milníků, nesmí se zastavit, protože sezóna není zdaleka u konce. Patří v Kometě k nejdůležitějším hráčům a musí to nadále dokazovat.

Zdroj: Kometa Brno

Reklama

Oblíbené