Spojte se s námi

Motorsport

Márquez na odchodu z Hondy? Šéf týmu Alberto Puig pronesl na adresu legendy MotoGP šokující komentáře

Marc Márquez neprožívá dobrou sezónu. Do poslední Velké ceny Nizozemska vůbec neodstartoval, jelikož si v předchozím závodním víkendu na Sachsenringu přivodil zranění. Samotná Honda je na tom ale momentálně velice špatně, přičemž legenda MotoGP se týmu pochopitelně cítí nespokojeně.

Publikováno

dne

Marc Márquez neprožívá dobrou sezónu. Do poslední Velké ceny Nizozemska vůbec neodstartoval, jelikož si v předchozím závodním víkendu na Sachsenringu přivodil zranění. Samotná Honda je na tom ale momentálně velice špatně, přičemž legenda MotoGP se týmu pochopitelně cítí nespokojeně.

Patnáct bodů na kontě, devatenácté místo v šampionátu jezdců – přesně taková je v letošním ročníku MotoGP Márquezova bilance. Třicetiletý Španěl prožil špatnou sezónu už loni, kdy kvůli zranění startoval pouze do 12 velkých cen.

Se 113 body nakonec skončil na 13. pozici v rámci šampionátu jezdců, letos je to ale jedna velká katastrofa. A to nejen proto, že často havaruje.

Každopádně při nedávné Velké ceně Německa v průběhu celého závodního víkendu hned pětkrát spadl, jednou dokonce velice nebezpečně sestřelil Johanna Zarca.

Márquez na to zkrátka příliš tlačí, a tím je nebezpečný sám sobě i jiným jezdcům. Je to ale z důvodu, že Honda prostě a jednoduše nefunguje. V ničem. Ukázkou toho je také mizerné umístění týmových kolegů Joana Mira (26. místo) a Ikera Lecuony (28. místo).

V důsledku zranění nejenže neodjel závod na Sachsenringu, ale neodstartoval ani do poslední Velké ceny Nizozemska.

Není navíc žádným tajemstvím, že je v Hondě Respol nespokojený a bude řešit svou budoucnost. Avšak až během dalších několika měsíců.

Teď není ten správný čas…

„Teď o tom nemůžu přemýšlet. Nemůžete rozhodovat o věcech týkajících se vaší budoucnosti, když jste v takovém stavu. Během tohoto měsíce a půl potřebuji obnovit své tělo a psychickou stránku,“ řekl Márquez na otázku výše uvedeného novináře Simona Pattersona.

MotoGP má nyní na programu po osmi odjetých závodech povinnou letní přestávku, další závod tedy následuje až 6. srpna. To se pojede Velká cena Velké Británie na Silverstone.

Márquez tak potřebuje stoprocentně vyléčit zlomené žebro, aby se mohl, podle jeho slov, na Silverstone vrátit do plného nasazení. Hvězdný Španěl nicméně reagoval na předchozí vcelku šokující komentáře, které na jeho osobu adresoval šéf Hondy Repsol Alberto Puig.

„Máme spolu smlouvu, ale každý člověk si může v životě dělat, co chce. A Honda není společnost, která by chtěla mít lidi, kteří nejsou spokojeni s tím, že jsou u Hondy. Hodně Marca respektujeme a chci věřit, že na základě smlouvy s námi zůstane,“ řekl Puig, jehož slova ocitoval server Motorsport.

Schyluje se snad k velkému přestupu? Bližší informace se dozvíme až v létě, nicméně faktem zůstává, že Márquez má s Hondou uzavřený kontrakt do konce sezóny 2024.

Zdroje: MotoGP, Motorsport, Twitter – Simon Patterson

Reklama

Oblíbené