Spojte se s námi


Motorsport

Zešílel snad? Márquez na Sachsenringu popáté spadl. Předtím soupeři rozlomil motorku vejpůl, nyní utrpěl zlomeninu

Šílený závodní víkend. Přesně těmito slovy by se dalo shrnout prozatímní působení Marca Márqueze na německém Sachsenringu. V sobotním warm upu totiž popáté spadl, přičemž tentokrát si přivodil zlomeninu. Do závodu ale bude moci nastoupit.

Publikováno

dne

Šílený závodní víkend. Přesně těmito slovy by se dalo shrnout prozatímní působení Marca Márqueze na německém Sachsenringu. V sobotním warm upu totiž popáté spadl, přičemž tentokrát si přivodil zlomeninu. Do závodu ale bude moci nastoupit.

Osminásobný mistr světa prožívá letos na Sachsenringu zatím hororový víkend. Během tří dnů už totiž pětkrát spadl a s predikcemi ke kvapem blížícímu se závodu to v jeho případě vypadá všelijak, byť startuje ze sedmého místa.

Jeden z nejhůře vypadajících pádů tohoto víkendu utrpěl už v druhém tréninku, když při výjezdu z pit-lane takto smetl Johanna Zarca (Pramac).

Ani jednomu z jezdců se naštěstí nic vážného nestalo, avšak poté se společně pochopitelně pustili do slovní války, kdy z této nehody Márquez dokonce obvinil Zarca.

Celý moment si můžete prohlédnout v níže přiloženém videu. O to větším paradoxem je, že Márquez nedlouho po incidentu prohlásil, že se této kolizi dalo předejít, kdyby se mu Zarco vyhnul.

Zcela objektivně řečeno – tohle je šílenost. A nejen nehoda samotná, jako i to, co k ní vedlo. Havarovat takto nebezpečně teprve ve výjezdovém kole a ještě k tomu označit Zarca za viníka, to už je na pováženou.

Bohužel pro španělského závodníka to jen poukazuje na fakt, jak začíná být pro sebe i ostatní skutečně nebezpečný. Není divu, že i mnoho fanoušků jej vidí na konec kariéry.

Podíl viny má i samotná Honda

Avšak na druhou stranu, motocykl Hondy Repsol nefunguje a dokazují to pády nejen Márqueze, ale také týmového kolegy Joana Mira nebo Alexe Rinse, který pro změnu řídí motorku netovární značky LCR.

V sobotním kvalifikačním dění spadl ještě třikrát, další pád si připsal v dnešním, respektive nedělním desetiminutovém warm upu. Ten se tradičně uskutečňuje před každým závodem, přičemž nyní už se Márquez zranil.

V pořadí už pátý pád utrpěl v zatáčce číslo 6, kdy jej jeho motorka „vyhodila“ ze sedla. Podle informací serveru Motorsport Márquez následně odkulhal z trati, vyhnul se konzultaci se svým týmem a následně byl převezen na vyšetření do lékařského centra.

MotoGP následně potvrdila, že legendární Španěl má menší zlomeninu na prvním prstu levé ruky. Podle těchto zpráv ale je schopen závodit. Otázkou však je, zda do Velké ceny Německa skutečně odstartuje. Ta začíná ve 14:00.

Zdroje: MotoGP, Motorsport, Twitter – Števo Eisele

Reklama

Oblíbené