Živé výsledky
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Marner poslal Kanadu do boje o medaile! Pro české hokejisty olympijský turnaj i přes nejlepší výkon končí

Marner poslal Kanadu do boje o medaile! Pro české hokejisty olympijský turnaj i přes nejlepší výkon končí
Foto: Depositphotos

Ještě se nesešel ani týden s týdnem a čeští hokejisté opět nastoupili proti hokejistům Kanady. Zatímco před šesti dny se pro oba soupeře jednalo o úvodní zápas turnaje, tento večer pro jednoho nich turnaj na zimních olympijských hrách skončil.

  • Češi zaskočili Kanadu
  • Kanada vyrovnala díky přesilové hře
  • Palátova střela na vítězství nestačila

Skvělá česká reakce na rychlou inkasovanou branku

První měření sil dopadlo lépe pro hokejové zástupce severoamerického kontinentu. Češi vzdorovali přibližně polovinu zápasu, ale Kanaďané nakonec zvítězili 5:0. Češi tak měli soupeři co oplácet.

Samotné utkání začalo zostra a po půl minutě vyzkoušel pozornost Dostála McDavid, český brankář si poradil. Že čeští hokejisté nebudou jen bránit, vzápětí ukázal střeleckým pokusem Sedlák. Na základě prvního zápasu bylo jasné, že parta kolem Pastrňáka musí dělat co nejméně chyb, pokud chce uspět.

To neplatilo při zaváhání Nečase, kterého atakoval MacKinnon. Přečíslení dva na jednoho ale nevyřešil Marchand přihrávkou dobře. Další zaváhání už soupeř ale potrestal.

Rutta zaváhal na útočné modré čáře, Pastrňák sice získal puk, ale v obranném pásmu ho přenechal soupeři. McDavid vyzval k zakončení Celebriniho, ten nabídkou nepohrdl a Kanada vedla 1:0.

O chvilku později mohlo být vyrovnano. Chlapík vystřelil na Binningtona a Kämpf dorážel do prázdné branky. Kotouč mezi tři tyče ale neumístil. Další česká akce už naštěstí gólově skončila. Gudas zachytil puk na červené čáře a zavezl ho do pásma. Nahrál Červenkovi, který vrátil puk před branku Sedlákovi. Český útočník měl na zádech obránce, ale puk umístil do branky a bylo vyrovnáno!

Hokejisté si trenérova včerejší slova vzali zřejmě k srdci, jeden nebezpečný pokus zblokoval Palát. A na střelecké pokusy Kanada prohrávala 9:3. V polovině utkání byl vyloučen Rutta a Česko čekaly nepříjemné dvě minuty.

Dostál se předvedl především při střele z první Crosbyho, poradil si i s dalšími šancemi. S končící přesilovkou překvapil únikem Palát, střelou mezi betony ale kanadského brankáře nepřekonal. Šest minut před koncem dostali výhodu přesilové hry i Češi.

Z prvního střeleckého pokusu Hronka nic nebylo, trefil před brankou clonícího Sedláka. Druhý střelecký pokus byl zdařilejší, když Červenka trefil břevno a druhý český gól byl skutečně blízko! Třetí střela v přesilovce byla gólová. Červenka přihrál na modrou Hronkovi, ten přihrál doleva Pastrňákovi, který střelou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Kanada poprvé na turnaji prohrávala!

Po faulu Wilsona mělo Česko další přesilovku, ale ta bohužel tak zdařilá nebyla. Jistou nervozitu na straně kanadského mužstva potvrdila situace z poslední minuty. Trenér Jon Cooper poslal společně na led McDavida, MacKinnona a Celebriniho!

Kanadu dostaly do hry přesilovky

Úvodní minuta druhého dějství patřila svěřencům trenéra Radima Rulíka. Kanaďané ale rychle zareagovali a s nepříznivým výsledkem se snažil něco udělat především McDavid. Po čtyřech minutách hry objel branku a nahrál Makarovi, který trefil tyč!

Soupeř českého výběru nebyl v komfortní zóně a Češi se toho snažili využít. Palát a následně Gudas si vybrali za cíl kanadského kapitána Crosbyho. Ten po střetu s českým obráncem odešel do kabin, pravděpodobně pro zranění kolene.

Kanada s přibývajícím časem stupňovala tlak. Prsty v tom měl znovu McDavid, nahodil puk před branku, kde si ho našel Sanheim, a Dostál musel předvést další skvělý zákrok. Česká obrana se však dostávala častěji pod tlak než v první třetině. Češi hráli obětavě, jeden ze střeleckých pokusů zablokoval Sedlák.

Do ojedinělých šancí se dostával i český výběr, Pastrňák však kanadského brankáře nezaskočil. Hokejisté reprezentující zemi javorového listu dostali možnost vyrovnat díky přesilové hře po přísném vyloučení Kempného. McDavid našel přesnou přihrávkou na kruhu MacKinnona, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2.

Vrátit vedení na českou stranu mohl Kämpf při tečování střely Špačka, puk ale bohužel skončil na tyčce kanadské branky! Na konci druhého dějství byl vyloučen Gudas. Do gólové šance se probojoval individuálním průnikem MacKinnon, ale neskóroval.

Šedesát minut vítěze neurčilo

Zbytek oslabení Češi na začátku třetí třetiny zvládli a pokračovalo se tak za vyrovnaného stavu. Puk na hokejkách měli častěji Kanaďané. Česká obrana společně s Dostálem byla pozorná a nedostávala se pod větší tlak.

V polovině poslední třetiny měl obrovskou šanci Červenka. Brankou neskončila ani následná Šimkova střela od modré. Kanada se po delší době dostala pod tlak a povedenou pasáž zakončil povedeným střeleckým pokusem Nečas.

Při dalším střídání úřadovala v kanadském obranném pásmu elitní česká formace. Červenka připravil šanci Gudasovi, kterého skvěle vychytal Binnington. Hra se rychle dostala na druhou stranu kluziště, kde úspěšným blokem zabránil střele Hertl.

Puku se ujal Nečas, vyvezl ho a s Pastrňákem a Palátem podnikli přečíslení tři na dva. Nečas k překvapení všech přihrál Palátovi a ten uklidil puk do branky – 2:3!

Český výběr si v následujících minutách nekomplikoval hru a v případě nouze si pomohl i zakázaným uvolněním. O to překvapivější bylo srovnání Kanady tři a půl minuty před koncem. Toews nahodil puk směřující mimo tři tyče. Před Dostálem stál nikým nehlídaný Suzuki a umě tečoval kotouč do branky – 3:3.

Sedmdesát vteřin před koncem základní hrací doby využil zaváhání soupeře Nečas. Jel sám na brankáře, ale brankář Kanady udržel své spoluhráče na olympijském turnaji!

Marner rozhodl o vítězství Kanady

Prodloužení začaly oba týmy bez servítek. V první šanci se ocitl Sedlák, ale střela v brance neskončila. Po pár vteřinách byl volný puk v českém brankovišti, ale naštěstí se ho ujali čeští obránci. Další příležitost skončila gólem, bohužel pro české fanoušky. Kanadu do semifinále poslal Marner.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Proč kývnul na méně? Connor Bedard promluvil o nové smlouvě v Chicagu i zranění

Proč kývnul na méně? Connor Bedard promluvil o nové smlouvě v Chicagu i zranění

Nejlepší hráči historie NHL aneb 10 legend. Zástupce má i Česká republika

Nejlepší hráči historie NHL aneb 10 legend. Zástupce má i Česká republika

Kauza dluhů hokejisty Michala Sýkory: soud dal za pravdu Červenkovi a spol. Oddlužení padlo, jde se do konkurzu

Kauza dluhů hokejisty Michala Sýkory: soud dal za pravdu Červenkovi a spol. Oddlužení padlo, jde se do konkurzu

Kopřivničtí hokejisté mají před ledem. Kádr posílil Tomáš Franek

Kopřivničtí hokejisté mají před ledem. Kádr posílil Tomáš Franek

Rusko uspořádá „Zápas roku.“ Na ledě budou hvězdy NHL v čele s Ovečkinem nebo Panarinem

Rusko uspořádá „Zápas roku.“ Na ledě budou hvězdy NHL v čele s Ovečkinem nebo Panarinem