Spojte se s námi


Ostatní

Manchester United terčem posměšků, postaral se o faux pas

Publikováno

dne

Během nadcházejícího víkendu zůstanou brány ligových fotbalových stadionů zavřené. Důvodem je asociační termín, díky kterému se dostanou do akce národní mužstva. Některé ještě bojují o vstupenku na příští Mistrovství světa, jiné využijí prostor na přátelské měření sil.

Volné dny si však neužívají skauti jednotlivých klubů. Ti se i teď rozprchli po Evropě, aby sledovali mladé talenty. Někteří možná už na jaře budou hrát v anglické Premier League či španělské La Lize.

Dánsky skaut velkoklubu z britských ostrovů Manchesteru United se rozhodl, že se půjde podívat na středeční přátelský zápas Island – Česká republika (1:2).

E-mailem kontaktoval Islandskou fotbalovou federaci, aby si zajistil lístek na utkání, rezervoval si letenku a hotelový pokoj. Byla to procedura, kterou absolvoval už hodně krát.

Když však přišel na stadion, už na první pohled něco nebylo v pořádku. Osvětlení stadionu bylo vypnuté, turnikety zablokované a na tribunách ani noha.

V domovském stánku Islanďanů Laugardalsvöllur nebyl nikdo doma. Skaut přišel do Reykjavíku, přičemž zápas se hrál v katarském Dauhá, vzdálené 9. tisíc kilometrů a tři časové pásma.

Skauta „rudých ďáblů“ pravděpodobně zmátlo, když Island byl v zápise o utkání uveden jako domácí tým, i když nehrál doma. Dozvěděl se to však až od zástupců Islandské fotbalové federace, kterým telefonicky kontaktoval, když postával před prázdným stadionem v Reykjavíku. Namísto příjemných 30-stupňových teplot, absolvoval noc v nepříjemném, mrazivém islandském počasí.

Když přišel José Mourinho loni na Old Trafford, tak kromě budování vlastního mužstva se snažil zlepšit i činnost skautského týmu, který podle něho nefungoval efektivně.

Z Juventusu přišel vysoko hodnocený Javier Ribalta, no zdá se, že fungování skautského oddělení Manchesteru United ještě stále pokulhává. Zatím není známé, kterého hráče měl skaut „The Red Devils“ ve středu večer sledovat.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.