Spojte se s námi


Bojové sporty

Makhachev usvědčen z podvodu? Jeho manažer se jej snažil zastat, pak si uvědomil chybu a příspěvek z internetu smazal

UFC řeší potenciální skandál. Respektive jej řeší novináři a bojovníci, zatímco organizace prozatím mlčí. Islam Makhachev byl po výhře nad Alexanderem Volkanovskim nařčen z dopingu. Se svým manažerem obvinění popřeli, nicméně právě jeho manažer jej dost možná usvědčil.

Publikováno

dne

UFC řeší potenciální skandál. Respektive jej řeší novináři a bojovníci, zatímco organizace prozatím mlčí. Islam Makhachev byl po výhře nad Alexanderem Volkanovskim nařčen z dopingu. Se svým manažerem obvinění popřeli, nicméně právě jeho manažer jej dost možná usvědčil.

UFC za sebou má jeden z největších zápasů v historii. V bitvě dvou šampionů Islam Makhachev obhájil svůj pás a porazil Alexandera Volkanovského, který se tak nestal králem dvou váhových kategorií.

Nicméně Volkanovski ukázal vynikající výkon a hodně se řešilo, jestli náhodou neměl vyhrát. Mluví se o odvetě, ale také o tom, že Makhachev dost možná podváděl. Nařknul jej z toho Dan Hooker, tedy jeden z jeho bývalých soupeřů.

Hooker totiž na Twitter napsal, že si Makhachev pomohl po vážení intravenózními infuzemi/injekcemi, které jsou zakázány antidopingovou agenturou USADA.

„Intravenózní infuze/injekce jsou zakázány, protože mohou zvýšit výkon zvýšením hladiny plazmatického objemu. Také mohou maskovat použití zakázaných látek a zkreslovat hodnoty biologického pasu sportovce,“ stojí na webu USADA.

Makhachev usvědčen svým manažerem?

Makhachev se snažil nařčení z dopingu smést ze stolu, nicméně na sociálních sítích se téma hodně řešilo. Dokonce se spekulovalo o nalezení důkazu. Stejně tak se zastával bojovníka jeho manažer Ali Abdelaziz.

Abdelaziz ovšem napáchal více škody než užitku. Minimálně z pohledu Makhacheva. Abdelaziz totiž napsal, že každý bojovník UFC může po vážení doplnit 2-3 litry zmíněných infuzí, pokud jsou prováděny pod profesionálním dohledem.

Jenže to není vůbec pravda. Povolení sice existuje, ale tolerance se pohybuje ve 100 mililitrech za 12 hodin, což je pochopitelně obrovský rozdíl. Na vyjádření Abdelazize reagovali nejen fanoušci, ale také novináři.

Makhachevův manažer posléze příspěvek ze sociálních sítí stáhl. Naštěstí se však našlo mnoho dobrých duší, kteří si jej stihli vyfotit a vyscreenovat, aby jej ve světě internetu udrželi.

Dagestánský bojovník tedy čelí nelehké situaci a ve hře je nejen jeho pověst. Pokud by se potvrdilo, že užíval zakázané látky, hrozil by mu zákaz činnosti a odebrání titulu.

Zdroj: UFC, Twitter, Ariel Helwani, Brett Okamoto

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.