Spojte se s námi


Bojové sporty

Nejlepší bojovník planety podváděl? Makhachev si prý k výhře nad Volkanovskim pomohl dopingem

Nemusí s tím nikdo souhlasit, nemusí se to leckomu líbit, nicméně Islam Makhachev je aktuálně nejlepším bojovníkem planety. Alespoň podle P4P žebříčku UFC. Zasloužil si to výhrou nad Alexanderem Volkanovskim. Nyní jej ale jeho bývalý soupeř nařkl z dopingu.

Publikováno

dne

Nemusí s tím nikdo souhlasit, nemusí se to leckomu líbit, nicméně Islam Makhachev je aktuálně nejlepším bojovníkem planety. Alespoň podle P4P žebříčku UFC. Zasloužil si to výhrou nad Alexanderem Volkanovskim. Nyní jej ale jeho bývalý soupeř nařkl z dopingu.

Souboj nejen o titul lehké váhy, ale také o první místo v P4P žebříčku. To byl duel mezi Islamem Makhachevem a Alexanderem Volkanovskim. Jeden z největších duelů v historii UFC nakonec ovládl na body Dagestánec.

Výsledek se ale ještě stále velmi diskutuje. Existuje totiž mnoho bojovníků či expertů, kteří viděli vyhrát Australana. Dokonce i statistický server Verdict MMA. Nicméně je dost možné, že dojde k odvetě. Alespoň se tomu ani jeden z bojovníků nebrání.

Jenže by tomu potenciálně mohl zabránit jeden takový zádrhel. Sice zatím z říše sci-fi, ale rozhodně nesmí být podceňován. Bývalý Makhachevův soupeř Dan Hooker totiž nařknul šampiona z podvádění.

Dagestánec si podle Hookera do Austrálie přivezl jako doprovod zdravotní sestru, která mu měla podávat intravenózní infuze či injekce poté, co měl problémy se shazováním. Tyto infuze jsou přitom zakázány antidopingovou společností USADA.

„Intravenózní infuze/injekce jsou zakázány, protože mohou zvýšit výkon zvýšením hladiny plazmatického objemu. Také mohou maskovat použití zakázaných látek a zkreslovat hodnoty biologického pasu sportovce,“ stojí na webu USADA.

Dokažte, že se mýlím, vyzývá Hooker

Hooker mimo jiné na Twitter přiložil článek z roku 2015, když tehdy bylo několik bojovníků za tento způsob podvodu potrestáno stopkou na dva roky. „Dokažte, že se mýlím. Vsadím se, že to nedokážete,“ dodal.

Obvinění ze strany Hookera jsou ale dosud bezvýznamná, pokud sám nemá žádný konkrétní důkaz. USADA prý navíc dokáže za pomoci krevních testů zjistit, jestli k výše zmíněným infuzím došlo.

Pokud by se ovšem nějak podařilo potvrdit Hookerova slova, mohl by Makhachev čelit trestu v podobě pozastavení činnosti či odebrání titulu.

Zdroj: Dan Hooker, Twitter, USADA, UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.