Spojte se s námi


Basketbal

Dončič s Irvingem zařídili 70 body sedmou výhru Dallasu v řadě. Jokič již má triple-double proti všem týmům v NBA

Luka Dončič s Kyrie Irvingem se 70 body podíleli na domácí výhře nad Phoenixem Suns. Předčili tak duo Booker, Durant, které nastřílelo 58 bodů. Nikola Jokič jako třetí hráč v historii NBA zaznamenal triple-double proti všem týmům v NBA.

Publikováno

dne

Luka Dončič s Kyrie Irvingem se 70 body podíleli na domácí výhře nad Phoenixem Suns. Předčili tak duo Booker, Durant, které nastřílelo 58 bodů. Nikola Jokič jako třetí hráč v historii NBA zaznamenal triple-double proti všem týmům v NBA.

Dončič potvrdil pozici nejlepšího střelce

V utkání Dallas Mavericks vs Phoenix Suns (123:113) potvrdil pozici nejlepšího střelce letošní sezony Slovinec Luka Dončič. Ten do sítě Suns nasázel 41 bodů a mírně si vylepšil střelecký průměr v letošní sezoně na 34,3 bodu na zápas.

Druhý v pořadí střelecké tabulky Shai-Gilgeous Alexander z Oklahomy s průměrem 31,1 bodu na zápas je tedy o více než 3 body pozadu. Navíc hvězdnému Slovinci o jediný doskok unikl další triple-double, jelikož dokázal v 11 případech nahrát svým spoluhráčům k úspěšnému zakončení.

Dončiče v cestě za dalším domácím vítězstvím Dallasu zdatně podporoval Kyrie Irving, ten přidal dalších 29 bodů. Domácí duo tak jasně předčilo hvězdy na druhé straně. Devin Booker vedl Suns 35 body a 8 nahrávkami. Kevin Durant zaznamenal 23 bodů.

Dallas Mavericks vyhrál již posedmé za sebou a má nejdelší vítěznou sérii v této sezoně. Nyní má naprosto shodnou bilanci jako Phoenix (33-23), s nímž sdílí šestou pozici v Západní konferenci. Phoenix ještě o poločase vedl o 3 body. Ovšem Mavericks rozhodli o svém vítězství ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli o 8 bodů a v závěru utkání jasně kontrolovali výsledek.

Nikola Jokič zaznamenal triple-double proti všem týmům NBA

Obhájce titulu z Denveru jasně kontroloval utkání s Washingtonem od samého počátku, došel si pro vítězství 130:110. Nikola Jokič si tak v naprosté pohodě zapsal již svůj 16. triple-double v sezoně za 21 bodů, 19 doskočených míčů a 15 nahrávek.

V letošní sezoně je v této všestranné statistice lepší pouze Domantas Sabonis ze Sacramenta Kings, jenž zaznamenal již 19. triple-doublů v sezoně. Pro Jokiče se jedná o 121. triple-double v kariéře a nadále snižuje náskok legendy Lakers Magica Johnsona na třetí příčce, který jich má o 17 více.

Washington Wizards byl doposud jediným týmem, proti kterému se tento kousek Jokičovi ještě nepovedl. Nyní je teprve třetím hráčem v historii NBA, který zaznamenal triple-double proti všem týmům. Zařadil se tak po bok Lebrona Jamese a Russella Westbrooka. Pouze tito 3 hráči dokázali zaznamenat alespoň jedinkrát v kariéře triple-double proti všem týmům v NBA.

O to úctyhodnější je, že srbskému hráči stačilo odehrát pouze 650 utkání v základní části, aby na tento milník dosáhl. Navíc jako jediný v dějinách dokázal v sedmi po sobě jdoucích sezonách nasbírat minimálně 10 triple-doublů.

Zdroj: NBA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.