Spojte se s námi


Tenis

Los Australian Open 2023: 14 Čechů se představí v prvním kole

Pár hodin po skončení kvalifikace pořadatelé Australian Open doplnili zbývající jména do rozpisu zápasů prvního kola. Mezi nimi jsou také Dalibor Svrčina, Sára Bejlek a Brenda Fruhvirtová, kteří zvládli finálová utkání kvalifikace a doplnili 11 dalších Čechů na startovní listině.

Publikováno

dne

Pár hodin po skončení kvalifikace pořadatelé Australian Open doplnili zbývající jména do rozpisu zápasů prvního kola. Mezi nimi jsou také Dalibor Svrčina, Sára Bejlek a Brenda Fruhvirtová, kteří zvládli finálová utkání kvalifikace a doplnili 11 dalších Čechů na startovní listině.

Kvitová může narazit na Krejčíkovovu

Česká jednička Petra Kvitová narazí v prvním kole na Belgičanku Alison Van Uytvanckovou (70.). Kvitová má v poslední době skvělou formu, její vítěznou sérii utnula až světová osmička Darja Kasatkinová na turnaji v Adelaide.

V případě postupů se může ve třetím kole potkat s Barborou Krejčíkovou (21.). Tu čeká souboj se šestnáctiletou Sárou Bejlek (175.), která úspěšně prošla tříkolovou kvalifikací.

Silné soupeřky pro Siniakovou a Martincovou

Los nebyl příliš shovívavý ke Kateřině Siniakové (48.) a Tereze Martincové (73.). Zatímco Siniaková vyzve světovou sedmičku, Američanku Coco Gauffovou (7.), Martincovou čeká světová pětka Aryna Sabalenková (5.).

Bouzková může narazit na Swiatekovou

Ani Marie Bouzková nemůže být příliš spokojena s losem. V prvním kole totiž bude muset porazit bývalou vítězku US Open, Kanaďanku Biancu Andreescuovou (42.) V případě postupu, může ve třetím kole vyzvat úřadující světovou jedničku a největší favoritku Australian Open, Polku, Igu Swiatekovou.

Shůdnější los pro Plíškovou, Vondroušovou a Muchovou

Daleko příjemnější los mají Karolína Plíšková (31.), která se může chytit zápasem proti Číňance Si-jü Wang (49.). Ani Karolína Muchová si nemůže stěžovat, protože se střetne s kvalifikantkou Lesjou Curenkovou (134.) z Ukrajiny. Markéta Vondroušová (78.) vyzve Alison Riskeovou (41.) ze Spojených států.

Sestry Fruhvirtovy čeká premiéra na Australian Open

Patnáctiletá Brenda Fruhvirtová po vzoru svojí starší sestry Lindy stoupá světovým žebříčkem a nyní obě čeká velká premiéra mezi dospělými na Australian Open. Linda jde do hlavní fáze jako nasazená, zatímco Brenda si účast musela vybojovat v kvalifikaci.

Linda dostala hratelnou soupeřku v podobě domácí Australanku Jaimee Fourlisovou (160.) Brenda bude míc práci o něco těžší, narazí totiž v prvním kole na Bělorusku Aljaksandru Sasnovičovou (38.).

Těžký los pro muže

Los byl k mužům nemilosrdný. Českou mužskou jedničku Jiřího Lehečku (78.) totiž čeká navrátilec Borna Čorič (23.), který nedávno získal ocenění comeback roku a hraje v dobré formě.

Ještě těžší los pak dostal Tomáš Macháč (115.). Ten vyzve třetího hráče světa, Nora Caspera Ruuda. Tomu se sice v poslední době tolik nedaří, stále ale patří ke světové špičce a je favoritem na postup do 2. kola.

Debutant v hlavní fázi Australian Open, Dalibor Svrčina (219.) dostal v prvním kole antukáře Jaume Munara (62.) ze Španělska. Ten na tvrdém povrchu táhne šňůru čtyř zápasů bez výhry.

Kompletní program Čechů v 1. kole Australian Open (časy budou pro všechny zápasy ještě upřesněny)

1. kolo mužské dvouhry
Jiří Lehečka (78.) – Borna Čorič (23., Chorvatsko)
Tomáš Macháč (115.) – Casper Ruud (3., Norsko)
Dalibor Svrčina (219.) – Jaume Munar (62., Španělsko)

1. kolo ženské dvouhry
Petra Kvitová (16.) – Alison Van Uytvancková (70., Belgie)
Barbora Krejčíková (21.) – Sára Bejlek (175.)
Marie Bouzková (26.) – Bianca Andreescuová (CAN, 42.)
Karolína Plíšková (31.) – Si-jü Wang (CHN, 49.)
Kateřina Siniaková (48.) – Coco Gauffová (USA, 7.)
Tereza Martincová (73.) – Aryna Sabalenková (5.)
Markéta Vondroušová (78.) – Alison Riskeová-Amritrajová (USA, 41.)
Linda Fruhvirtová (80.) – Jaimee Fourlisová (AUS, 160.)
Karolína Muchová (133.) – Lesja Curenková (UKR, 134.)
Brenda Fruhvirtová (135.) – Aljaksandra Sasnovičová (38.)

Zdroj: Australian Open

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.