Lisabonské derby nemá vítěze, Benfice vystřelil bod v závěru Félix

Už počtvrté v řadě skončilo lisabonské derby remízou. První gól vstřelil Nani z penalty. Honba Benficy za vyrovnáním byla úspěšná, v 87. minutě se prosadil mladík Félix, utkání skončilo 1:1.

Do první velké šance se dostal v 6. minutě Dias, proti jehož střele zasáhl Salin. Hosté se okamžitě hnali do brejku, na jehož konci byl Montero, nezamířil však přesně. Střelou z dálky se v 10. minutě prezentoval Acuňa, ani on ale netrefil branku. Po rohovém kopu domácích se k hlavičce dostal Dias, avšak ani tentokrát si na Salina nepřišel. Benfica postupně přebrala iniciativu hry, do konce prvního dějství už ale žádná větší šance k vidění nebyla.

Kuriózní branku mohl vstřelit v 52. minutě Pizzi, jehož střela nabrala po teči nečekaný směr, ovšem hostující gólman si poradil i s touto nepříjemností. První branky se diváci dočkali v 62. minutě a radovali se z ní hráči Sportingu. Dias ve vápně stáhl Montera a nařízenou penaltu proměnil Nani střelou do protipohybu brankáře.

Benficu inkasovaný gól nakopl, ale šance Živkoviče i Silvy skončili na vynikajícím Salinovi. Kýžené vyrovnání nakonec přišlo. V 87. minutě poslal z pravé strany centr Silva, ve vzduchu byl jako první mladík Joao Felix, který prolomil střeleckou smůlu Benficy.

Sporting věděl, že Benfica byla v zápase lepším týmem a tak i po inkasovaném gólu zůstali hráči zatažení na své polovině a bránili alespoň bod. To se jim i přes čtyři žluté karty způsobených různým zdržováním podařilo a městské derby skončilo už počtvrté v řadě remízou, přičemž potřetí je výsledek 1:1.