Spojte se s námi


Motorsport

Lin Jarvis: Pamatujete, co se stalo Rossimu? Jak podobné jsou si však finále sezóny 2006 a té letošní?

Lin Jarvis, šéf týmu Monster Energy Yamaha, se vyjádřil minulý týden, že pro jeho jezdce Fabia Quartarara stále existuje naděje pro šokující obrat v boji o titul mistra světa. Poukázal na příběh z Velké ceny Valencie, závěrečného podniku MotoGP sezóny 2006.

Publikováno

dne

Lin Jarvis, šéf týmu Monster Energy Yamaha, se vyjádřil minulý týden, že pro jeho jezdce Fabia Quartarara stále existuje naděje pro šokující obrat v boji o titul mistra světa. Poukázal na příběh z Velké ceny Valencie, závěrečného podniku MotoGP sezóny 2006. Lze však vytvářet paralely mezi finále této sezóny a nadcházejícím finále sezóny letošní? Odpověď zní – v zásadě ne.

Francesco Bagnaia a Fabio Quartararo se tuto neděli porvou o mistrovský titul letošního ročníku MotoGP. Ital na stroji Ducati drží před svým francouzským soupeřem z Yamahy bodový náskok čítající 23 bodů. Matematika tedy hraje vysoce příznivě pro Bagnaiu.

Yamaha naposledy bojovala s jiným týmem o titul mezi jezdci v sezóně 2013, samozřejmě vyjma roku minulého.

O sedm let dříve nicméně došlo na moment, na který japonský výrobce, a hlavně Valentino Rossi nevzpomínají v dobrém.

Do posledního podniku ročníku 2006 vstupovali Rossi a Nicky Hayden, jakožto přímí rivalové o korunu šampiona. Náskok v té době sedminásobného mistra světa Rossiho před Haydenem činil 8 bodů.

V pátém kole závodu však Rossi, pro něhož mělo být minimálně pódium formalitou, havaroval. Následně se probojovával polem zpátky nahoru a Velkou cenu dokončil až na třináctém místě, za což bral tři body. Hayden si dojel pohodlně pro třetí místo, šestnáct bodů, a tedy titul mistr světa.

Tato šestnáct let stará situace se bohužel pro Yamahu dosti vymyká situaci, které bude tuto neděli čelit.

Náskok Bagnai na Quartarara je takřka třikrát větší, vyrovnanost startovního pole je na vyšší úrovni a před Francouzem stojí armáda vysoce konkurenceschopných Ducati. Bagnaia tedy může chybovat a nedojet, Quartararo však nemá na vybranou. Musí zvítězit.

Pokud si tedy chce šéf Yamahy srovnávat letošní showdown s tím ze sezóny 2006, měl by nejprve upnout svou pozornost na všeříkající čísla. A zjistil by, že rozdíl 8 a 23 bodů je setsakramentsky velký.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.