Spojte se s námi


Motorsport

Finále letošní sezóny MotoGP je na spadnutí! Co stačí Bagnaiovi k zisku titulu mistra světa?

Mistrovství světa silničních motocyklů ročníku 2022 spěje ke svému grandióznímu závěru. Poprvé po pěti letech se svede souboj o titul v závěrečném klání sezóny MotoGP. Francesco Bagnaia se ve Valencii může stát od roku 2007 prvním šampionem mezi jezdci na motocyklu Ducati.

Publikováno

dne

Mistrovství světa silničních motocyklů ročníku 2022 spěje ke svému grandióznímu závěru. Poprvé po pěti letech se svede souboj o titul v závěrečném klání sezóny MotoGP. Francesco Bagnaia se ve Valencii může stát od roku 2007 prvním šampionem mezi jezdci na motocyklu Ducati. Pouze Fabio Quartararo z Yamahy má šanci překazit radost týmu z Boloně. Matematika je však pro Francouze nekompromisní. Úřadující mistr světa musí v posledním závodě sezóny předvést nemožné, zatímco Bagnaia má vše ve svých rukách!

Cirkus MotoGP tento týden míří do španělské Valencie na okruh Ricarda Torma, kde se uskuteční dvacátý a zároveň poslední závod letošního mistrovství světa. O korunu šampiona povedou bitvu Francesco Bagnaia z továrního týmu Ducati a Fabio Quartararo na motocyklu Yamaha.

Ve Valencii se poprvé od roku 2017 rozhodne o mistru světa v úplně závěrečné velké ceně. Tehdy se jednalo o showdown mezi Marcem Márquezem a Andreou Doviziosem, kdy Španěl vedl před závodem o 21 bodů před svým italským rivalem. Dovizioso nakonec ke konci velké ceny upadl, zatímco Márquez mohl po třetím místě v cíli slavit svůj šestý titul kariéry.

Velice podobná situace platí i pro letošní #The Decider. Bagnaia drží náskok 23 bodů na Quartarara, přestože po Velké ceně Německa v červnu ztrácel jezdec Ducati propastných 91 bodů na rodáka z francouzského Nice. Matematika tedy hraje pro Bagnaiu téměř tak ideálně, jak to jen jde.

Je to prosté. Pokud chce Quartararo doufat v zázrak, musí ve Valencii bezpodmínečně zvítězit a pobrat 25 bodů. To nebude žádná procházka růžovou zahradou. Dominance strojů Ducati nezná mezí a lze předpokládat, že i na technicky laděném okruhu Ricarda Torma jen těžko najdou někoho, kdo jim bude schopen konkurovat.

Naopak Bagnaiovi stačí ke svému druhému titulu mistra světa v kariéře (Bagnaia ovládl v sezóně 2018 šampionát Moto2) pouhopouhé čtrnácté místo, a tedy dva mistrovské body. I kdyby v závodě havaroval nebo dojel na patnácté a horší pozici, Quartararo musí předvést jízdu svého života.

Nezapomeňte se tedy dívat na finále letošního ročníku MotoGP! Bagnaia, nebo Quartararo? To prozradí Velká cena Valencie, která odstartuje již tuto neděli ve 14 hodin.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.