Spojte se s námi


Hokej

Letní TELH: Baby posily pro Spartu, fesťák v Olomouci. Součástí léta je i charita

Hokejové léto je v plném proudu, fanoušci i hráči to mají do startu ostré sezony ještě hodně daleko. A tak se kluby snaží pořádat zábavu alespoň mimo led. Litvínovští hokejisté baví například fanoušky na fotbalovém trávníku. V Olomouci zase chystají unikátní akci, která spojí hokej s dobrým jídlem a hudbou.

Publikováno

dne

Hokejové léto je v plném proudu, fanoušci i hráči to mají do startu ostré sezony ještě hodně daleko. A tak se kluby snaží pořádat zábavu alespoň mimo led. Litvínovští hokejisté baví například fanoušky na fotbalovém trávníku. V Olomouci zase chystají unikátní akci, která spojí hokej s dobrým jídlem a hudbou.

Bruslaři pomáhají

Když už nejde přímo o zábavu, tak se snaží extraligové kluby alespoň pomáhat. Současně tak vracejí podporu svým fanouškům, kteří to potřebují ze všech nejvíc. Hokejisté předali 13. června do mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice šek na 200 tisíc korun. Podobný dar věnovali lidem už popáté.

Dříve přispěli bruslaři podobnou částkou například na porodnické oddělení nedonošených dětí nebo na boj proti Covidu. Tentokrát se rozhodli darovat finanční prostředky na oddělení ORL a ARO. Šek předali osobně generální manažer klubu Mgr. Jan Tůma, marketingový manažer Cyril Suk a dvojice hráčů Jan Stránský a Martin Pláněk.

Co jsem v Boleslavi, hrajeme tato utkání každou sezonu. Za mě je to super. Člověk by měl pomoct, protože nikdy neví, kdy se ocitne na druhé straně,“ řekl pro klubový web k této tradici útočník Jan Stránský. 

Malí Sparťané přicházejí na svět

Radostné chvíle zažívají v těchto týdnech hokejisté Sparty, ačkoliv jejich brusle momentálně leží někde v koutě. Nedávno slavil Jakub Krejčík, kterému se v jednatřiceti letech narodil druhý syn. V uplynulé sezoně potkalo podobné štěstí také Michala Řepíka, který přivítal na svět dceru.

A to nebude zdaleka vše. Jen několik dní už bude čekat na narození druhého potomka Filip Chlapík. A aby toho nebylo málo, na narození dítěte se těší výhledově také Jan Buchtele a Ondřej Mikliš. Prvně jmenovaný navíc nedávno vstoupil do manželství. Přibližně ve stejném období ho napodobil také David Němeček.

Litvínov na trávníku

O hokejistech je známo, že jsou všestranní sportovci. Dokazují to také ti z Litvínova, jenž vyměnili na nějaký čas brusle za kopačky. 14. června vyzvali Chemici v Březenci u Jirkova Piráty z Chomutova, které porazili 4:1.

21. června se předvedli litvínovští hokejisté na stadionu Český Lev v ústeckých Neštěmicích, kde vyzvali místní fotbalový celek. I tentokrát zvítězila Verva. Hokejisté porazili fotbalisty po gólech Jana Strejčka, Lukáše Stehlíka a Nicolase Hlavy 3:0.

MORA Fest a hokej k tomu

Na závěr přece jen trochu toho hokeje, avšak v trochu netradičním formátu. Olomoucký klub chystá na 18. srpna pro své fanoušky velmi zajímavou akci. Ta dostala název MORA Fest. V rámci ní se mohou návštěvníci těšit na kulturně-sportovní program.

Nebude chybět hudba, o kterou se postarají tři kapely (Omikron Band, Argema a Trocha klidu). Během toho proběhne slavnostní křest dresů pro novou extraligovou sezonu. Bohatý program bude doplněn přípravným duelem Hanáků se zlínskými Berany. Celá akce začne ve 13:30 a ukončí ji after párty, která začne ve 22:00.

Už během uplynulého play-off se nám osvědčilo propojení sportu s kulturou, věříme tedy, že i nyní toto spojení naši fanoušci ocení a kromě přípravného utkání a křtu dresu si užijí i naplánované hudební koncerty,” řekl pro klubový web marketingový manažer HC Olomouc Simon Vejtasa.

Zdroje: Tipsport Extraliga, BK Mladá Boleslav, HC Olomouc

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.