Spojte se s námi


Extraliga

Kterým hráčům to teď nejvíc lepí? Když Kladno válí, Kašík přepíná

V přesunech s termíny to začíná být v Tipsport Extralize už docela guláš. Fanoušci musí velmi pozorně sledovat, kdy vlastně jejich tým nakonec hraje. Nejvíce změn ohlásili v posledním týdnu Oceláři, navíc v tomto trendu nadále pokračují.

Publikováno

dne

V přesunech s termíny to začíná být v Tipsport Extralize už docela guláš. Fanoušci musí velmi pozorně sledovat, kdy vlastně jejich tým nakonec hraje. Nejvíce změn ohlásili v posledním týdnu Oceláři, navíc v tomto trendu nadále pokračují. Kromě toho se ale dnes dozvíte, co řekl Jan Piskáček na adresu Matěje Machovského, kterého v neděli překvapil plachtícím pukem přes celé kluziště.  

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

Další změny termínů

Covidové starosti doprovázené karanténou hodně zamíchaly kalendářem zápasů Ocelářů. Změny termínů ale stále nejsou definitivní. Třinec se dohodl s Mladou Boleslaví na výměně pořadatelství.

V neděli 23. ledna (15:00) se bude hrát ve Werk Aréně, v úterý 8. března (17:30) se pro změnu utkají oba týmy ve městě automobilů. Třinečtí dále sehrají venkovní zápas proti Rytířům Kladno nově o den dřív, a to ve středu 26. ledna

Kašík nemůže koukat na Kladno

Zajímavou odpověď řekl zlínský brankář Libor Kašík na otázku, co dělá v případě, když Kladno hraje, zatímco Zlín zrovna ne: „Jedním okem to samozřejmě sleduju, ale nedokážu se dívat na to, když Kladno hraje dobře. To musím přepínat,” řekl Kašík ještě před nedělním utkáním, po kterém Rytíři utekli Beranům na rozdíl šesti bodů. Ten den totiž Ševci nehráli.

Piskáček o gólu Machovkému

Českobudějovický obránce Jan Piskáček v nedělním utkání v O2 Aréně nachytal Matěje Machovského střelou přes celé hřiště. Ještě loni však působil v největší hale v republice jako jeho spoluhráč. I proto měl po šťastné trefě smíšené pocity.

Viděl jsem, jak se puk točí a bere takovou trochu divnou dráhu. Nedoufal jsem, že z toho bude gól. Ale dal jsem ho svému kamarádovi, kterého na druhou stranu lituju, protože takhle inkasovat není příjemné. Mám ho rád, jsme kamarádi, neměl to poté jednoduché. Hned jsem se mu omluvil. Říkal mi, že to byla hezká rána, že to plachtilo,” řekl Piskáček v rozvoru po utkání ke své kuriózní brance.

TOP 5 hráčů týdne

Oficiální server hokej.cz pravidelně vyhlašuje nejlepší sestavu uplynulého týdne. Nyní zveřejnil pětici hráčů, kteří zaznamenali v posledním týdnu Tipsport Extraligy nejvíce kanadských bodů. V této tabulce dominují především hráči Dynama.

1.Jan KOŠŤÁLEK (PCE)7 (1+6)
2.Anthony CAMARA (PCE)6 (4+2)
3.Petr CHLÁN (VIT)5 (3+2)
4.Peter MUELLER (KOM)5 (2+3)
5.Lukáš NAHODIL (OLO)4 (3+1)

Motor vs. Bílí Tygři

Ačkoliv je program Tipsport Extraligy nabitý, volných termínů je málo. Přesto je dnes na programu pouze jedno utkání. V dohrávce 29. kola přijedou na led Českých Budějovic Bílí Tygři z Liberce. Hlavně hosté se pokusí zabrat, po třech porážkách v řadě. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu od 17:10 na kanále ČT Sport.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Bakoš se vzdává svého čísla, Zlín chystá oslavu. Extraligu pravděpodobně převezmou kluby

Už nám opravdu chyběl kompletní páteční program Tipsport Extraligy, ale dočkali jsme se! Ještě aby se vrátili diváci na tribuny, a svět bude zase v pořádku. Teď ale k realitě – nejvyšší česká soutěž by měla mít od další sezony nový řídicí orgán. Podle očekávání to budou samotné kluby.

Publikováno

dne

Už nám opravdu chyběl kompletní páteční program Tipsport Extraligy, ale dočkali jsme se! Ještě aby se vrátili diváci na tribuny, a svět bude zase v pořádku. Teď ale k realitě – nejvyšší česká soutěž by měla mít od další sezony nový řídicí orgán. Podle očekávání to budou samotné kluby. Co to přesně bude znamenat, to ještě nevíme. Víme ale, že Zlín bude v únoru zřejmě slavit i truchlit zároveň.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Bakoš uctil Adamského

Nová posila třineckých Ocelářů si hned na začátku angažmá šplhla u svých fanoušků v novém působišti. Na počest někdejší legendy klubu Martina Adamského se vzdal čísla 83. Místo toho vyjede na led s číslovkou 63.

V Třinci ho nosíval Martin Adamský. A já se rozhodl, že si vyberu jiné číslo. Myslím, že Oceláři už svojí 83 mají a zaslouženě jenom jednu,” řekl Bakoš pro klubový web. Číslo 63 pak symbolizuje ročník narození jeho otce, který ho k hokeji přivedl.

Výroční utkání Beranů

Ve čtvrtek 17. února se 53. kolo ponese ve Zlíně ve slavnostním duchu. Město Zlín slaví velkolepé výročí 700 let. K této příležitosti bylo naplánováno jedno extraligové utkaní, které na tuhle oslavu odkáže.

Domácí nastoupí ve speciálních výročních dresech. Díky tomu, že akci podpořili partneři Tipsport Extraligy, neobjeví se na nich žádné reklamy. Diváci, kteří se na hokej nedostanou, budu moci sledovat utkání zdarma na Hokejka TV. Zápas bude rovněž vysílat zápas v přímém přenosu O2 TV Sport.

Bohužel je pravda, že vzhledem k postavení Beranů v tabulce se spíš budou chystat ve Zlíně už pravděpodobně pomalu na hokejový funus. Načasování tak významného jubilea letos do jásotu stadionu Luďka Čajky příliš nezapadá. 

Extraligu převezmou kluby

Asociace profesionálních klubů (APK) by měla od příští sezony po deseti letech převzít řízení extraligy. Kluby si tento krok odhlasovaly na čtvrteční valné hromadě.

Kluby odsouhlasily, že ve smyslu uzavřeného memoranda mezi APK LH a ČSLH ze 7. června 2016 požádají ČSLH, aby se APK LH od sezony 2022/23 stala řídícím orgánem extraligy. Současně kluby vzaly na vědomí výstupy z jednání mezi pracovní skupinou APK LH a zástupci ČSLH,“ uvedla asociace v tiskové zprávě.

Předání extraligy do rukou klubů byla jedna z posledních věcí, které chtěl ještě dotáhnout současný prezident Českého hokeje Tomáš Král. Ten v červnu svůj post opustí.

Změna času

Dohrávka 44. kola mezi Oceláři a Dynamem doznala kosmetických změn. V neděli 13. února odstartuje utkání místo původních 15:00 až v 18:05. Z Werk Arény odvysílá přenos Česká televize. Z důvodu olympijského programu však nikoliv na ČT Sport, ale na ČT 3.

Program 46. kola extraligy

Tipsport Extraliga se po delší době vrací do svých kolejí, kdy se kompletní kolo skládá ze čtvrteční předehrávky a pátečních šesti zápasů.

Dynamo včera otočilo utkání na ledě Plzně, kde prohrávalo už 2:0. Vítězstvím v prodloužení berou dva body, odkazují na samostatnou druhou pozici v tabulce a v roce 2022 tak ještě stále nepoznalo chuť porážky.

Jedno dnešní utkání se vlezlo i do vysílacího programu O2 TV Sport. Do brněnské Winning Group Arény zavítá až z dalekého západu karlovarská Energie, která má ještě v živé paměti středeční přestřelku na ledě Vítkovic. Utkání začíná v 18:00.

3:4pŠkoda Plzeň  –  Dynamo Pardubice
17:30Motor ČB – Oceláři Třinec
17:30Verva Litvínov  –  Berani Zlín
17:30Mladá Boleslav  –  HC Olomouc
17:30Vítkovice Ridera  –  Rytíři Kladno
18:00Kometa Brno  –  Energie KV
18:00Mountfield HK  –  Bílí Tygři Liberec

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Člen výboru Žlutomodrých otevřeně o dopise a petici: Ve hře je úplný bojkot!

Zlínští Berani se dostali do kritické situace, kdy balancují na hraně propasti. Pokud se ve zbylé porci sezony nevzpamatují a nezačnou vyhrávat jako na běžícím pásu, bude po dvaačtyřiceti letech nejvyšší česká soutěž definitivně jen ve vzpomínkách fanoušků. Taky oni však hodlají za svůj klub bojovat.

Publikováno

dne

Zlínští Berani se dostali do kritické situace, kdy balancují na hraně propasti. Pokud se ve zbylé porci sezony nevzpamatují a nezačnou vyhrávat jako na běžícím pásu, bude po dvaačtyřiceti letech nejvyšší česká soutěž definitivně jen ve vzpomínkách fanoušků. Taky oni však hodlají za svůj klub bojovat.

Ani fanoušky nebaví za současné svízelné situace poslouchat stále stejné fráze. Rozhodli se udělat rázný krok. Spolek Žlutomodří z.s., jenž funguje od roku 2018, zaslal ve středu otevřený dopis do rukou vedení klubu a zastupitelů města.

V něm vyzývají vrcholový management klubu PSG Berani Zlín, aby převzal zodpovědnost za současnou situaci. Současně žádají prezidenta klubu Jiřího Korce a kompletní radu jednatelů k rezignaci.

Součástí dopisu je i petice, kterou zatím podepsala zhruba tisícovka fanoušků.

Pokusili jsme se kontaktovat Žlutomodré, jestli by se nechtěli k celé situaci podrobněji vyjádřit

Chceme ukázat, že je tady pořád spousta lidí, kterým na hokeji záleží a kteří se nemíní smířit s tím, kam až to celé zašlo,” řekl v obsáhlém rozhovoru k aktuální situaci člen výkonného výboru spolku Miroslav Bednařík.

Žlutomodří dokonce hrozí, že příští rok nepodpoří klub nákupem permanentek. Nejedná se však jen o nějaký slovní nátlak. Fanoušci hrozí kompletním bojkotem všech zápasů a celkové podpory Beranů.

Zdroj: Jiří Zaňát, PSG Berani Zlín

Na začátek se zeptám, co vůbec přesně spolek Žlutomodří z.s. je a jak vznikl?

Občanské sdružení Žlutomodří jsme založili v roce 2018. Aktuálně je v našem sdružení registrovaných různě aktivních cca 70 členů. Nejsme uzavřená organizace, a proto spolupracujeme s mnoha dalšími desítkami fanoušků. Naší hlavní činností je zajišťování chodu zlínského kotle jako takového.

Rozhodli jste se zaslat vedení klubu a zastupitelům města dopis, ve kterém nekompromisně žádáte, aby vrchní činitelé odstoupili. Jak dlouho se tahle myšlenka utvářela?

Hodně dlouho a jen postupem událostí se víc a víc jevila jako nezbytnost. Už 2. 6. 2021, tedy skoro 3 měsíce před startem ligy, se několik z nás sešlo s vedením zlínského klubu na předsezonní schůzce. Sdělili jsme naši obavu z výsledku nadcházející sezóny, jelikož jsme zde neviděli dostatečný počet posil a změn, např. na pozici trenéra, případně v managementu klubu.

Následně následovaly další schůzky a apely na změny, avšak bez většího úspěchu. Petice je tak logickým vyústěním celé věci.

Kde podle Vás nastal zlom, kdy začal zlínský hokej padat ke dnu?

Úpadek nastal po druhém titulu v roce 2014, následující sezonu pak odešla řada perspektivních hráčů a v neposlední řadě ukončily kariéry i naše legendy. Vedení dostatečně nehledalo nové sponzory a všichni se spokojili se současným stavem.

Během aktuální sezony došlo i k setkání fanoušků s vedením klubu. Jaký jste měli z toho pocit? Jaký byl výsledek té diskuse?

Ono jich bylo hned několik, ta první, jak jsem se zmiňoval už v červnu, následující po zpackaném vstupu do extraligy 24. září, kde jsme vlastně znovu zopakovali to, co jsme říkali v červnu (příspěvek pod tímto řádkem).

Třetí schůzku jsme chtěli udělat jinak, jelikož nás nebavilo dokola pořád poslouchat otřepané fráze a ty pak tlumočit dál.. Tak jsme navrhovali různé možnosti a data veřejné schůzky, kde by mohlo dojít více než 5 zástupců fanoušků. Po nesmyslných návrzích a různých výmluvách, jsme dali jasný termín a čas, který byl vyhovující pro co největší množství fanoušků, tedy více než dvě hodiny před nedělním utkáním v prostorách před stadionem.

Bohužel klub reagoval tak, že nám to odmítl a přes náš nesouhlas si zorganizoval vlastní setkání fanoušků v nesmyslný termín, kam přišlo asi 20 fanoušků.

Žádnou další iniciativu jsme od klubu nezaznamenali a po dohodě uvnitř našeho spolku jsme chtěli situaci uklidnit. Soustředili jsme se hlavně na to, aby se vytvářela co nejlepší atmosféra na domácích zápasech. Což se dařilo, lidi věděli, že teď musí hráčům pomoct a atmosféra byla o stupeň lepší než v minulých letech při více lidech.

V neděli proběhne shromáždění, které se bude konat před zápasem s Brnem. Co bude cílem této akce?

Cílem celé akce je to, aby klub nabral lepší směr, reorganizoval se a dostal se zpátky na pozice, kam patří. Nejde jen o A tým, ale i o mládež, která by měla být pro Zlín velmi důležitá. Chceme také ukázat, že je tady pořád spousta lidí, kterým na hokeji záleží a kteří se nemíní smířit s tím, kam až to celé zašlo.

Letos klub zatím míří po dlouhých 42 letech do propasti s názvem Chance liga. Vidíte z pohledu fanoušků z tribuny, že jde ještě tento pád zastavit?

Pravděpodobnost, že se zachráníme, je zhruba 5 %. Jsme přesvědčeni, že už je pozdě a klub míří do 1. ligy. Bohužel je to jen vyústění dlouhodobé špatné práce za několik let.

Jak moc vážně je v dopise myšleno, že pokud požadované změny nenastanou, tak zastavíte podporu klubu s nákupem permanentek? Je to jednotné rozhodnutí?

Zcela vážně. A nejen to, ve hře je i úplný bojkot zápasů a organizace fandění jako takového. Už nás nebaví poslouchat dokola jak něco nejde a vymlouvat se na to, že je Zlín na periferii a to od samotných představitelů města. Chceme vidět činy, a pokud nebudou, počkáme, až to tady padne na úplné dno a klub začne od znova.

Zdroj: Žlutomodří z.s.

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Rytíř Jágr ulovil dalšího silného sponzora! Půjde Kladno nahoru?

Hokejové Kladno nadále posiluje, tentokrát však zatím mimo mantinely. Majitel Rytířů Jaromír Jágr uzavřel pro svůj klub dvouleté partnerství s největší českou sázkovou kanceláří a generálním partnerem extraligy, Tipsportem.

Publikováno

dne

Hokejové Kladno nadále posiluje, tentokrát však zatím mimo mantinely. Majitel Rytířů Jaromír Jágr uzavřel pro svůj klub dvouleté partnerství s největší českou sázkovou kanceláří a generálním partnerem extraligy, Tipsportem.

Pro Kladno je to další krok ke světlejším zítřkům. Ačkoliv zatím působí v extralize spíš nevyrovnaně, vedení klubu v čele s Jaromírem Jágrem se snaží změnit současnou tvář týmu.

Díky této spolupráci se u nás v klubu zase zlepší podmínky pro hraní nejvyšší soutěže. Velmi si vážíme toho, že do toho s námi Tipsport jde, bude to pro obě strany zajímavé,” pronesl Jágr k uzavřenému partnerství na klubovém webu.

Současně s nově uzavřenou smlouvou vznikne pro fanoušky Tipsportu Rytířský měsíčník, který je bude videoformou informovat o novinkách z kladenského hokejového prostředí. První díl by měl vyjít už na konci února.

S Rytíři a Jaromírem nás spojuje nejen láska k hokeji, ale i středočeský region a snaha o podporu regionálního sportu. Těšíme se především na společné rozvíjení neziskových projektů naší Nadace Tipsport,” řekl vedoucí oddělení sponzoringu a eventů Tipsportu Martin Ptáčník.

Hlavním cílem pro Kladno je udržet se letos v nejvyšší české soutěži. Zatím to vypadá, že přímému sestupu z posledního místa by se mohli Rytíři vyhnout. Svou účast mezi elitou i v příštím ročníku budou pravděpodobně muset obhájit v baráži s vítězem Chance ligy.

Navíc letos hraje tradiční klub domácí zápasy v azylu v Chomutově. Už v příští sezoně by se však měli Rytíři přestěhovat zpět do nově zrekonstruovaného zimního stadionu na Kladně.

Zdroj: Rytíři Kladno

Pokračovat ve čtení

Oblíbené