Reklama

Krejčí a Pastrňák opět v jednom týmu? V únoru možná realita

Velmi příjemně zaplesá srdce českého hokejového fanouška, když se v dnešní trochu temné době českého hokeje, potkají v jednom týmu NHL dva Češi. Až do loňské sezony tomu bylo v týmu Boston Bruins, kde se potkávali dva elitní čeští útočníci David Pastrňák a David Krejčí. Už v únoru by mohli na svou dlouholetou spolupráci navázat na Olympijských hrách v Pekingu. 

Kromě rostoucí Jágrmánie už naplno vypukla začátkem aktuálního ročního Tipsport Extraligy Krejčímánie. Jsou to právě borci s velkou porcí zkušeností z NHL, kteří diktují tempo české nejvyšší soutěže.

David Krejčí se rozhodl přesunout do Olomouce po dlouhých 14 letech strávených v organizaci Bruins. Od roku 2014 pak vytvořil v Bostonu vazby s dalším českým útočníkem, když se v černožlutém dresu objevil momentálně tahoun Medvědů David Pastrňák.

Ještě před startem Extraligy se povídalo, že by mohl David Krejčí zamířit zpátky do Bostonu ještě v průběhu aktuálního ročníku, a to na vrchol sezony. Kvůli složitým pravidlům o nasazování hráčů v průběhu NHL je však tahle varianta nepravděpodobná, spíše dokonce nereálná.

David Krejčí slíbil, že zůstane na Hané minimálně do konce sezony, čímž se setkání s Davidem Pastrňákem v NHL odkládá na dobu neurčitou.

ALTERNATIVNÍ VARIANTA – PEKING

Naděje na to, že se oba borci potkají opět v jednom týmu tady ale přece jen je. A nutno podotknout, že není příliš nereálná. Od 4. do 20. února 2022 se budou v Pekingu konat Olympijské hry, na kterých by se podle posledních informací ze zámoří měli objevit taky hráči z NHL.

Pokud hokejový bůh nezhatí nadějné vyhlídky další covidovou nepříjemností či zraněním nejlepšího českého snajpra, měla by být účast Pastrňáka na turnaji pod pěti kruhy nevyhnutelná.

Co se týče jeho bývalého kolegy Krejčího, dostal už od trenéra národního týmu Filipa Pešána náznak, že by o něj měl pro olympijský turnaj zájem. Vše proběhlo neformálně v úterý na mezinárodní trenérské konferenci Mosty.

Filip Pešán položil Krejčímu otázku: „Kdyby tě někdo pozval na olympijské hry do Pekingu tak pojedeš?

Na to samozřejmě Krejčí reagoval: „Jsem Čech. Když se mi bude dařit, tak bych rád na sto procent jel. Vím, kde si mezi českými hráči stojím. Pak už to bude o zájmu a formě zrovna v tu danou dobu.“

Momentálně David Krejčí v Tipsport Extralize dokazuje, že by rozhodně na olympiádu měl. Vždyť z NHL odcházel nedávno jako jeden z klíčových hráčů Bruins. Z rodinných důvodů se však rozhodl pro návrat do Česka.

Zdroj: hokej.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené