Reklama

Král odejde z trůnu, ale jeho stopa může vládnout dál. Jakou roli hrál sponzor?

KOMENTÁŘ – Kauza kolem současného prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále skončila nakonec, sportovně řečeno, remízou. Alespoň tedy na první pohled. Výkonný výbor sice vyhlásil Královi (téměř) plnou podporu, nakonec se však sám rozhodl v červnu svůj mandát složit. Tedy znovu, tak to alespoň vypadá na první pohled.

Takhle to tedy alespoň vypadá všechno hezky na oko, přesně tak, jak si to aktuální šéf svazu nejspíš momentálně ideálně přestavuje. Tím, že “vyhlásil” rezignaci, chtěl nejspíš rozčarované veřejnosti dát najevo, že přece jen jde taky trochu o ten hokej.

O ten mu nejspíš asi jde taky, jinak by těžko v tomto prostředí vydržel 13 let. Otázka všeho zní, jakou měrou se na jeho rezignaci podepsal generální partner soutěže. 

Když tiskový mluvčí České hokeje Zdeněk Zikmund ve středu na tiskovce citoval slova paní Obermajerové (ředitelka společnosti, která se stará o marketingová práva Extraligy), že všichni sponzoři stojí za Králem, hned na to se ten největší ozval, že to úplně tak pravda není. Sami jeho rezignaci v konečné fázi vítají.

Jde tak vidět, že spoustu omáčky kolem momentálně hlavního chodu Českého hokeje, se vaří někde v zákulisí. Pokud Tomáš Král nezvládl výsledkově posunout tento národní sport, nedokázal se ve svém pondělním vystoupení dostatečně obhájit (přestože říkal, že se nepřišel obhajovat), pak ani nezvládl důstojně složit tuhle funkci.

Kolem všeho vznikla v celé omáčce nepříjemná pachuť, po které by zasloužilo celý chod se zacpaným nosem vylít do záchodu, neboť ta špína kolem našeho hokeje už smrdí opravdu hodně.

I tady však panují právem obavy z toho, že se trochu té omáčky přece jen schová i na příští, nazveme to nové časy. Tomáš Král si totiž spakuje své krámy z kancléře až v červnu, což mu dává dostatek prostoru, aby si připravil nástupce, který mu bude nejblíž.

Navíc drtivý poměr, který vyhlásil současnému prezidentovi svazu výkonný výbor ukázal, že pro ně není nejdůležitější morální stránka a charakter člověka, ale peníze a křeslo v teplé kanceláři.

Okamžitá rezignace a odstoupení by samozřejmě zkomplikovalo na svazu současnou situaci ještě víc, neboť by musel řízení převzít někdo z viceprezidentů. Dva jsou však majitelé extraligových klubů (Libor Zábranský, Aleš Pavlík), takže by to nedělalo dobrotu. Třetí, Petr Bříza, zase pro změnu vyhrál minulý víkend v hlasování na kongresu IIHF post prvního viceprezidenta, takže má momentálně svých starostí dost.

Ideální cesta tedy neexistuje. Ale co chceme od subjektu, nazveme-li tak Český hokej, ve kterém vlastně nefunguje ideálně nic?

O tom, jak diametrálně odlišně funguje názor vedení Českého hokeje a fanoušků, kteří vlastně ve finále celou tu srandu dotují nejvíc, vykresluje anketa webu sport.cz.

Na otázku, jak by hlasovali v roli člena výkonného výboru hokejového svazu o Tomáši Královi, odkliklo téměř z dvaceti tisíc čtenářů 87 % pro odpověď – odvolat. Připomínáme, že výkonný výbor hlasoval 9:1 pro Krále. Ať už bude v červnu situace jakákoliv, tenhle fakt už jim z hokejového životopisu nikdo neodpáře.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené