Spojte se s námi


Bojové sporty

Konec všem spekulacím! Dana White oznámil hlavní zápas jubilejního galavečera UFC 300

Šéf organizace Dana White prozradil na svém Instagramu zprávu, na kterou čekal svět smíšených bojových umění několik týdnů. Jubilejní galavečer UFC 300 dostal konečně svůj hlavní zápas. Ten se ponese v duchu boje o pás šampiona polotěžké váhy.

Publikováno

dne

Šéf organizace Dana White prozradil na svém Instagramu zprávu, na kterou čekal svět smíšených bojových umění několik týdnů. Jubilejní galavečer UFC 300 dostal konečně svůj hlavní zápas. Ten se ponese v duchu boje o pás šampiona polotěžké váhy.

Dana White oznámil hlavní zápas jubilejního turnaje

Svět smíšených bojových umění byl dlouhé týdny ve velkém očekávání. Všichni fanoušci čekali na oznámení hlavního zápasu jubilejního třístého galavečera největší MMA organizace světa. Všem spekulacím je ale konec.

Měla to být doposud největší karta, která vstoupí do historie MMA. Alespoň na tuto informaci lákal šéf UFC Dana White, když hovořil o jubilejním galavečeru UFC 300. Ten se bude konat 13. dubna v T-Mobile Aréně v Las Vegas a pokud dopadnou všechny zápasy, White rozhodně dostojí svým slovům.

Nad turnajem se samozřejmě neslo mnoho spekulací, aura historického turnaje je přece jen obrovská. Návrat legendárního Conora McGregora či Jona Jonese se ale nakonec nekoná. Hlavní titulový duel obstará bitva o pás šampiona polotěžké váhy.

Tuto informaci přinesl na svém Instagramu samotný šéf UFC. Ten potvrdil, že šampion divize Alex Pereira bude v dubnu obhajovat svůj titul proti Jamahalu Hillovi.

Ten využil v lednu loňského roku jedinečné šance, když po zranění Jiřího Procházky získal ze šestého místa žebříčku polotěžké váhy titul UFC. Tehdy dominantním způsobem přejel stárnoucího Glovera Teixeiru. Karma ale opět zafungovala a po vyzývání Procházky a znehodnocování jeho úspěchu se sám vážně zranil a po vzoru českého samuraje se vzdal svého titulu.

Ten si pak uzmul pro sebe bývalý šampion Glory a držitel titulu střední váhy UFC Alex Pereira. Ten na listopadovém UFC 295 porazil ze zranění vracejícího Procházku, kterého ve druhém kole nachytal přesnou kombinací.

Nyní se střetnou všichni zúčastnění opět na jednom galavečeru a rovnou na tom největším. Procházka totiž taktéž figuruje na této velkolepé kartě, když přivítá po zranění vracejícího se Aleksandra Rakiče.

Současná karta UFC 300

Karta UFC tak má téměř kompletní podobu, spekuluje se o ještě jednom zápase. Jedná se ale o absolutní parádu. Sami posuďte:

Alex Pereira vs. Jamahal Hill (zápas o titul polotěžké váhy)

Weili Zhang vs. Yan Xianonan (zápas o titul slámové váhy žen)

Justin Gaethje vs. Max Holloway (zápas o BMF titul)

Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan (lehká váha)

Jiří Procházka vs. Aleksandar Rakič (polotěžká váha)

Aljamain Sterling vs. Calvin Kattar (pérová váha)

Bo Nickal vs. Cody Brundage (střední váha)

Deiveson Figueiredo vs. Cody Garbrandt (bantamová váha)

Holly Holm vs. Kayla Harrison (bantamová váha žen)

Sodiq Yusuff vs. Diego Lopes (pérová váha)

Jéssica Andrade vs. Marina Rodriguez (slámová váha)

Jim Miller vs. Bobby Green (lehká váha)

Zdroj: UFC, Instagram Dany Whitea

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.