Spojte se s námi


Tenis

Konec tenisového veterána. Andreas Seppi se loučí

Italský veterán a velký sympaťák na okruhu Andreas Seppi už nebude dále bojovat na tenisových kurtech. Rodák z Bolzana se tak připojuje k odchodu tenisového velikána Rogera Federera a bude si užívat zaslouženého

Publikováno

dne

Italský veterán a velký sympaťák na okruhu Andreas Seppi už nebude dále bojovat na tenisových kurtech. Rodák z Bolzana se tak připojuje k odchodu tenisového velikána Rogera Federera a bude si užívat zaslouženého důchodu ve Spojených Státech, kde žije.

Přesně dvacet let hrál Andreas Seppi jako profesionál. Nyní už ale tělo řeklo dost. Letos Ital zaznamenal pouze dvě vítězství v turnajích ATP, jeho bilance včetně challengerů je 15/20. Marně se pokoušel prokousat do hlavní fáze US Open, po nezdaru ve třetím kole kvalifikace už v hlavě Seppi myslel na konec.

„Bohužel už nedokážu odehrát tři nebo čtyři zápasy za sebou. V poslední době jsem měl nějaké zdravotní problémy. V kvalifikaci US Open jsem si uvědomil, že přichází konec,“ řekl Seppi v rozhovoru pro SportNews.

38letý italský veterán byl dlouho členem TOP 20. Nejvýše byl na 18. příčce světového žebříčku. Ve své kariéře dokázal třikrát ovládnout turnaj ATP a to na třech různých površích, což se mu povedlo jako prvnímu Italovi v historii.

Prokletí jménem osmifinále

Seppi, který se zúčastnil 66 po sobě jdoucích grandslamů měl ve své kariéře jednoho velkého strašáka a to osmifinále největších turnajů sezóny. Právě přes osmifinále se totiž Seppi nikdy nedokázal dostat dále.

„Neapol a Ortisei budou mými posledními turnaji,“ řekl Seppi a došlo také na vzpomínky na utkání s Rogerem Federerem v roce 2015. Jedná se totiž o největší skalp italského veterána v kariéře. Na Australian Open ve třetím kole porazil švýcarskou legendu ve čtyřech setech.

„Nevím, jestli to bylo štěstí nebo smůla, že jsem hrál v éře Rogera Federera,“ povzdechl si Seppi

A co bude dělat Ital, který většinu kariéry nosil na hlavě kšiltovku, vlastně dělat? „Po posledním turnaji odlétáme s rodinou do Colorada kde máme dům, tam bychom chtěli vychovávat děti.“ Ještě nemám úplně představu co budu po kariéře dělat, rozhodnu se v příštích týdnech,“ zakončil rozhovor Andreas Seppi.

Zdroj: SportNews, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.