Spojte se s námi


Hokej

Komplikace před finále MS! Český tým nemůže počítat s jedním z klíčových beků, Rutta potrestán za zákrok na Lundeströma

Zápas o všechno. Česká hokejová reprezentace v neděli večer ve finále mistrovství světa nastoupí proti Švýcarsku, ovšem bez jednoho klíčového beka. Jan Rutta byl dodatečně potrestán za zákrok na švédského forvarda Isaca Lundeströma.

Publikováno

dne

Zápas o všechno. Česká hokejová reprezentace v neděli večer ve finále mistrovství světa nastoupí proti Švýcarsku, ovšem bez jednoho klíčového beka. Jan Rutta byl dodatečně potrestán za zákrok na švédského forvarda Isaca Lundeströma.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Neuvěřitelná pohádka na letošním domácím světovém šampionátu pokračuje. Český národní tým si po Spojených státech poradil také s lehce favorizovaným Švédskem.

Svěřenci Radima Rulíka v semifinále mistrovství světa rozstříleli 7:3. Náskok Čechů však mohl být ještě vyšší, kdyby však na konci zápasu rozhodčí uznali gól Lukáši Sedlákovi. Ten tak přišel o hattrick. I tak ale naši hokejisté zaznamenali výborný výkon.

Nutno ale dodat, že bez posil z NHL by to přece jen nešlo tak hladce. Hlavně bez jedné klíčové posily, kterou je Martin Nečas. Útočníky Caroliny Hurricanes zapsal proti Švédům hned čtyři kanadské body za jeden gól a tři asistence a táhne celý národní tým.

Vskutku velmi dobrou práci odvádí kromě útoku také obrana, která se však směrem do finálového střetnutí se Švýcary musí obejít bez jednoho člena.

Rutta nezasáhne do duelu se Švýcarskem

Jan Rutta byl totiž dodatečně potrestán za zákrok na švédského forvarda Isaca Lundeströma, po kterém se ohnal loktem. Český bek si tak od disciplinární komise vysloužil stopku na jeden zápas a na letošním turnaji tedy dohrál.

„Strach jsem měl, ale nic se nastalo. Zůstal tam ležet, nikdy nechcete vidět, že tak někdo zůstane. Já se na ten zákrok zpětně nekoukal, jen jsem se ho ptal, jestli je v pohodě. A říkal, že jo,“ řekl Rutta v rozhovoru po zápase, jehož slova ocitoval také server Sport.cz.

„Hráč natáhl loket a dostal se do přímého kontaktu s hlavou švédského protihráče. Bezohledně ho ohrozil, čímž porušil pravidlo č. 45 (úder loktem). Došlo k zásahu na hráče, který neměl puk v držení a nebyl schopen se bránit jakémukoli kontaktu ze strany protihráče,“ píše se v prohlášení disciplinárky.

Zdroj: IIHF, Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.