Spojte se s námi


Hokej

Kometa doplnila termíny, Zlín definitivně přišel o posilu. Co bude se Salákem?

Raději to ani nezmiňujme nahlas. Podle všeho to ale vypadá, že Tipsport Extraliga nemá v tuto chvíli v karanténě žádný tým. Ti, co do ní spadli minulý týden, se už stihli vrátit minimálně do tréninkového procesu, zbytek zatím úspěšně vzdoruje.

Publikováno

dne

Raději to ani nezmiňujme nahlas. Podle všeho to ale vypadá, že Tipsport Extraliga nemá v tuto chvíli v karanténě žádný tým. Ti, co do ní spadli minulý týden, se už stihli vrátit minimálně do tréninkového procesu, zbytek zatím úspěšně vzdoruje. Malý otazník visí ještě u Komety, která však alespoň už zveřejnila termíny odložených zápasů.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Náhradní termíny Komety

Brněnská Kometa už zná náhradní termíny všech tří utkání, které museli z důvodu karantény odložit. I když se dnes ještě Brňané do zápasového procesu nezapojí, měli by mít už po neplánovaném pětidenním volnu. Žádnou finální zprávu však zatím klub nevydal.

 49. kolo
Dynamo Pardubice — Kometa Brno
(11. února od 18:00)

 44. kolo
Rytíři Kladno — Kometa Brno
(13. února od 16:00)

 45. kolo
Kometa Brno — HC Olomouc
(2. března od 18:00)

Kladno hlásí posilu

S postupně zlepšující se formou, kladenští Rytíři ještě doplňuji kádr. Z týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (KHL) přichází devětadvacetiletý obránce Zachar Arzamascev. Zkušený bek, který má v druhé nejlepší lize světa 642 startů přiznal, že hlavní motivací k podpisu byl Jaromír Jágr.

Chceme před koncem základní části doplnit také obranu. Díky odchodu Ciampiniho se nám uvolnilo místo pro cizince, takže jsme se rozhodli sáhnout po Zacharovi. Dalším důvodem je i to, že  Cody Donaghey je delší dobu zraněný,” řekl pro klubový web kouč Rytířů David Čermák.

Šidlík končí

Z double přestupu, který minulý týden zobchodovali kladenští Rytíři se Zlínem, dopadl pro Ševce fiaskem. Osmadvacetiletý obránce se nakonec skutečně rozhodl ukončit hokejovou kariéru. Podle slov samotného hráče nehrál přesun do Zlína v jeho rozhodnutí žádnou roli, jedná se o čistě osobní důvody. 

Co se Salákem?

Jedním z velkých témat současné Tipsport Extraligy, je konec angažmá Alexandera Saláka v klubu HC Sparta Praha. Minulý týden se rozneslo, že měl urostlý brankář porušit smlouvu, což mělo vést k jejímu ukončení. Následně se pak vyrojily spekulace, že se chystá do Švédska.

Ukázalo se, že přestup do SHL údajně ztroskotal na neexistující výstupní klauzuli. Začátkem tohoto týdne sportovní manažer Sparty Petr Ton oznámil, že na ukončení smlouvy se usilovně pracuje, prý o to požádal sám brankář. 

Sparta každopádně v těchto dnech usilovně hledá náhradu, především pak monitorují hlavně zahraniční trh. Mají co dělat, neboť přestupová uzávěrka (31. ledna) se už kvapem blíží.

Podle švédských médií se už ale údajně domluvil na angažmá s týmem Djurgårdens IF.

Dnešní program extraligy

Tipsport Extraliga sice nemá dnes naplánované tradiční kompletní kolo. Díky spoustě přesunů se ale dnes hrají hned tři zápasy. Na obrazovkách ČT Sport mohou dnes sledovat diváci od 17:20 duel mezi Plzní a Českými Budějovicemi.

 51. kolo
Škoda Plzeň — Motor ČB
(17:30, ČT Sport)

 42. kolo
Berani Zlín — Mladá Boleslav
(17:30)

 37. kolo
Sparta Praha — Verva Litvínov
(18:30)

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené