Spojte se s námi


Hokej

Kometa Brno vs. Motor České Budějovice: Preview a tipy na sázení

Souboj 12. a 13. celku letošní Tipsport extraligy nás čeká v rámci 41. kola. Kometa Brno na svém ledě přivítá České Budějovice, které ji po posledním kole přeskočily v tabulce. Brněnský celek se propadl na předposlední místo a čas na to, aby zabojoval o lepší umístění, se krátí.

Publikováno

dne

Souboj 12. a 13. celku letošní Tipsport extraligy nás čeká v rámci 41. kola. Kometa Brno na svém ledě přivítá České Budějovice, které ji po posledním kole přeskočily v tabulce. Brněnský celek se propadl na předposlední místo a čas na to, aby zabojoval o lepší umístění, se krátí.

Kometa Brno nezažívá vůbec dobrou sezonu. Občas se najde krátkodobá dobrá forma, během které se Brňanům podaří nasbírat body, ale většinu sezony je pronásleduje velmi špatná forma. Důkazem toho je předposlední místo se ziskem 47 bodů za 40 zápasů.

Brno bodovalo pouze v 19 zápasech, z čehož pouze 11x vyšli Moravané jako vítěz v základní hrací době. Šest zápasů dokázali vyhrát v prodloužení a dvakrát získali alespoň bod za prohru po základní hrací době. Zbývajících 21 zápasů prohráli, aniž by získali bod.

Pozitivem může být forma Petra Holíka a Luboše Horkého. První zmiňovaný útočník vede společně s vítkovickým Lakatošem kanadské bodování ligy. Podařilo se mu nasbírat 39 bodů za 11 branek a 28 asistencí. Horkému patří třetí místo v tabulce střelců s 18 zásahy.

České Budějovice dokázaly naposledy porazit Třinec 3:2 a přeskočily tak Kometu v tabulce. Dostaly se na 12. místo, které zajišťuje účast v osmifinále play-off. Nad svým nynějším protivníkem mají však pouze bodový náskok.

K nejlepším hráčům Motoru patří dva veteráni, Milan Gulaš, kterému je 37 let, a Lukáš Pech, který letos oslaví již 40. narozeniny. Oba patří k tahounům týmu. Pech v lize nasbíral 38 bodů za 8 branek a 30 asistencí, Gulaš má na svém kontě 31 bodů za 17 branek a 14 asistencí.

Forma z posledních zápasů mluví více ku prospěchu hostujícího celku. Budějovice za posledních pět zápasů dokázaly dvakrát zvítězit, jednou získaly bod za prohru po prodloužení a dvakrát nebodovaly.

Kometa před dvěma týdny porazila Olomouc 4:1, od té doby nasbírala čtyři porážky v řadě.

I vzájemná bilance v této sezoně hovoří lépe pro České Budějovice. Motor dokázal dvakrát Kometu porazit, brněnský celek se radoval z výhry jednou. Důležité je však zmínit, že pokaždé vyhrál ten tým, který hrál doma. Kometa navíc dokázala proti Motoru udržet čisté konto.

V posledních zápasech Brna padlo v průměru 7,2 gólu na zápas a u Českých Budějovic se jedná o 6,2 gólu na zápas. Můžeme se tak těšit na ofenzivní podívanou, ve které se prosadí oba celky.

Zdroj: Tipsport extraliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.