Spojte se s námi


Hokej

Komentátoři pro MS: V dějišti Záruba, Jílek, Zamazal a tři experti. Jak se nasazují na české zápasy?

Robert Záruba, Tomáš Jílek a Ondřej Zamazal, Petr Hubáček, Martin Procházka a Milan Antoš. Těchto šest pánů bude během letošního mistrovství světa přímo z Finska promlouvat skrze televizní obrazovky ke statisícům hokejových fanoušků. Jak mají rozdělenu práci a kdo bude komentovat zápasy české reprezentace?

Publikováno

dne

Robert Záruba, Tomáš Jílek a Ondřej Zamazal, Petr Hubáček, Martin Procházka a Milan Antoš. Těchto šest pánů bude během letošního mistrovství světa přímo z Finska promlouvat skrze televizní obrazovky ke statisícům hokejových fanoušků. Jak mají rozdělenu práci a kdo bude komentovat zápasy české reprezentace?

Na zážitku, jaký si fanoušci odnáší ze zápasových přenosů, mají vskutku výrazný podíl. Komentátoři jsou odpradávna nedílnou sportovního televizního vysílání a zcela pochopitelně se těší i značné pozornosti veřejnosti.

Tím spíš, pokud buší na dveře mistrovství světa – vrchol sezony nejen pro všechny příznivce ledního sportu, ale právě i samotné muže za mikrofonem. Sledovanosti zápasů nezřídka vytváří sezónní rekordy celého sportovního kanálu veřejnoprávní televize, která tak musí pečlivě rozhodovat, koho na šampionát vyšle.

Letos se z dějiště turnaje budou hlásit tři komentátoři a stejný počet expertů. Do Finska se tedy vydali Tomáš Jílek, Ondřej Zamazal i Robert Záruba a spolu s nimi někdejší hokejisté Petr Hubáček, Martin Procházka a Milan Antoš.

Jak si zápasy rozdělí? V Tampere, kde se bude odehrávat skupina B i s českým týmem, má být stálá čtveřice Záruba, Jílek, Procházka, Hubáček. Hlavní finské město si pak užijí Zamazal s Antošem, jež však budou tu a tam doplňovat i dvojice z Tampere.

„Protože by to nevyšlo na počet zápasů a tu helsinskou dvojici bychom uvařili, tak tam budeme zajíždět s Tomášem a vždycky s jedním expertem na zápasy, abychom Ondřeji Zamazalovi a Milanu Antošovi trochu odlehčili,” zmínil v podcastu Hokej bez červené Robert Záruba.

„Já vím, že to vypadá, že to nic není, ale komentovat jeden zápas denně je v pořádku, komentovat dva už je docela hodně náročné a dělat to víc dnů za sebou, to už je těžko představitelná zátěž,” dodal šéfkomentátor ČT Sport, podle nějž každý odkomentuje během 17 dnů lehce přes 20 zápasů, což pro zvyklé profesionály představuje ještě snesitelnou porci.

Co se týče jejich nasazení pro zápasy České republiky, o to se postarala sama populární legenda českých hokejových přenosů, která tohle dle svých slov dělá na základě zkušeností a značnou roli hrálo i to, že on sám během sezony komentuje české zápasy nejvíce.

„Proto mám logicky těch zápasů víc a mám možná i ty důležitější, byť pro mě není žádný málo důležitý a začínám zrovna zápasem s Velkou Británií, která se zdá býti nejlehčí soupeř, ale zas je to první zápas na MS,” dodal k programu vysílání.

Mimochodem zatímco komentátoři se, byť jen ve třech, alespoň protočí, ve studiu se žádný den nezastaví moderátor Jiří Hölzel. K ruce mu budou David Pospíšil, David Moravec, Petr Koukal a Martin Hosták.

Česká televize, respektive přímo její kanál ČT Sport, odvysílá z letošního mistrovství světa všech 64 zápasů. Ty, jež se budou hrát souběžně, bude možné živě naladit skrze funkci HbbTV (zelené tlačítko) či na webu. Přímo v televizi pak budou všechny zápasy alespoň ze záznamu.

Kdo bude komentovat české zápasy ve skupině:

DatumZápasKomentátoři
Sobota 14. května 15:20Česko – Velká BritánieRobert Záruba a Petr Hubáček
Neděle 15. května 19:20Švédsko – ČeskoRobert Záruba a Petr Hubáček
Úterý 17. května 15:20Česko – RakouskoTomáš Jílek a Martin Procházka
Čtvrtek 19. května 19:20Česko – LotyšskoRobert Záruba a Petr Hubáček
Sobota 21. května 19:20Norsko – ČeskoTomáš Jílek a Petr Hubáček
Pondělí 23. května 15:20USA – ČeskoRobert Záruba a Petr Hubáček
Úterý 24. května 19:20Finsko – ČeskoRobert Záruba a Petr Hubáček

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Hokej

Švýcarsko vs. Francie: Preview a tipy na sázení

Skupinová fáze mistrovství světa ve Finsku se blíží ke svému konci. V předposledním zápase v rámci skupiny A proti sobě nastoupí reprezentace Švýcarska a Francie. Švýcarsko v minulém zápase dokázalo porazit Kanadu a výhrou nad Francií si může zaručit postup do čtvrtfinále z prvního místa.

Publikováno

dne

Skupinová fáze mistrovství světa ve Finsku se blíží ke svému konci. V předposledním zápase v rámci skupiny A proti sobě nastoupí reprezentace Švýcarska a Francie. Švýcarsko v minulém zápase dokázalo porazit Kanadu a výhrou nad Francií si může zaručit postup do čtvrtfinále z prvního místa.

Švýcarsko na turnaji zatím nepoznalo přemožitele, z pěti zápasů získalo plný počet bodů. Postupně se mu podařilo porazit Itálii (5:2), Dánsko (6:0), Kazachstán (3:2), Slovensko (5:3) a Kanadu (6:3).

V každém zápase Švýcarska padá velké množství branek na obou stranách, a tak můžeme čekat, že Švýcaři jako favorit nastřílí několik gólů, avšak zapomenou na zadní vrátka a Francie se tím pádem také prosadí.

Francie nad postupovými pozicemi již přemýšlet nemůže, ale aspoň ji hřeje pocit, že nesestoupí z elitní skupiny pro šampionáty. Z pěti odehraných zápasů získali Francouzi stejný počet bodů.

Ještě do minulého zápasu živili naděje na postup, ale v souboji s Dánskem naprosto selhali. Prohráli poměrem 0:3 a na postup ztrácí čtyři body. Takže postupujícím ze čtvrtého místa se stane Slovensko nebo právě Dánsko.

Slabá produktivita trápí Francii během celého turnaje. Podařilo se jí vstřelit pouze 8 branek, zatímco jich 12 obdržela.

Naopak produktivita vůbec netrápí borce ze Švýcarska. Tento tým vstřelil už 25 branek na turnaji a obdržel jich 10. Denis Malgin na turnaji nasbíral už 10 bodů za 4 branky a 6 asistencí. V celkovém žebříčku mu patří druhé místo, ztrácí bod na Romana Červenku.

Mezi dalšími skvělými útočníky ve službách Švýcarska můžeme najít například Timo Meiera ze San Jose Sharks a Nico Hischiera z New Jersey Devils. Oba útočníci vstřelili na turnaji po třech brankách. Meier k tomu získal ještě 3 asistence a Hischier 2.

Nejvíce v tomto zápase budeme věřit útočníkovi ze San Jose. Očekáváme, že se mu podaří alespoň jednou skórovat a pomůže tak svému týmu k vítězství.

Zdroj: IIHF, Livesport

Pokračovat ve čtení

Hokej

Bitva mezi Američany a Švédy o lepší postavení v tabulce se rozhodovala až v prodloužení

Zajímavý souboj mezi reprezentací USA a Švédska se uskutečnil během sobotního dopoledne, kdy si oba týmy chtěly vydobýt co nejlepší postupovou pozici před blížícím se čtvrtfinále. Ani jedna strana však po 60 minutách nezvítězila.

Publikováno

dne

Zajímavý souboj mezi reprezentací USA a Švédska se uskutečnil během sobotního dopoledne, kdy si oba týmy chtěly vydobýt co nejlepší postupovou pozici před blížícím se čtvrtfinále. Ani jedna strana však po 60 minutách nezvítězila, a proto rozhodovalo až prodloužení.

Švédsko se před zápasem nacházelo na druhém místě se ziskem 11 bodů a zatím na turnaji nepoznalo přemožitele. Na druhé straně hráči USA jednou prohráli, a tak se nacházeli na třetím místě se ziskem 8 bodů.

Lépe utkání začalo pro Švédsko, které šlo brzy do vedení. Ve třetí minutě Lang poslal křižnou přihrávku před bránu, kde rychle letící puk tečoval Rasmus Dahlin. Tečovaný kotouč přeletěl brankářův beton a Švédové šli do vedení.

Tým USA se však brzy dočkal vyrovnání. Po necelých šesti minutách se na hranici pravého kruhu ocitl nehlídaný Adam Gaudette, který přesně zamířil do vzdálenějšího horního rohu branku. Švédský brankář na střelu neviděl a bylo srovnáno. Asistenci si připsal Meyers a Peeke.

První třetina byla velmi vyrovnaná, šance se vytvářely na obou stranách, přesto další branka v první dvacetiminutovce nepadla. Oba týmy šestkrát vystřelily na bránu svého soupeře.

V polovině zápasu se Švédsko opět dostalo do vedení, ale radovalo se jen chvíli, protože branka se zrušila po přezkoumání videem. Švédsko se dostalo do přečíslení, kde si Carl Grundström s Petersonem vyšachovali brankáře. Avšak na žádost Američanů se vstřelený gól musel přezkoumat. Trenérská výzva byla úspěšná, protože přechodu do útočného pásma předcházel ofsajd.

Vypadalo to, že druhá třetina skončí bez branek, i když se šance tvořily na obou stranách. Nicméně minutu před koncem se týmu USA podařilo využít přesilovou hru. Po kombinaci se prosadil Nate Schmidt, kterému přihrával Gaudette a Tynan.

Třetí třetina začala tedy za stavu 2:1 pro USA. S tím se však Švédové nechtěli smířit. Šance se opět tvořily na obou stranách, ani jedno z mužstev nepolevovalo.

Snaha se nakonec vyplatila Švédům, kteří vyrovnali. Americkému obránci Hughesovi se při rozehrávce zlomila hůl, a tak vyslal Carla Grundströma napříč osamocenému brankáři. Útočník mířil přesně do horního růžku a branky se nakonec v dnešním zápase dočkal, i když mu první byla odvolána.

Další branka však do konce základní hrací doby nepadla, a proto muselo přijít na řadu prodloužení. Dlouho to vypadalo, že dojde i na nájezdy, ale pár vteřin před koncem se Američané dostali do přečíslení, kde se podruhé v zápasy prosadil Adam Gaudette po přihrávce Tynana.

USA získává dva body do tabulky, zatímco Švédsko jediný. Pořadí se však nemění, protože Švédové mají 12 bodů a Američané 10. Večer se na USA může bodově dotáhnout naše reprezentace.

Zdroj: IIHF

Pokračovat ve čtení

Hokej

Norsko vs. Česká republika: Preview a tipy na sázení

Českou hokejovou reprezentaci čekají v rámci skupiny B na mistrovství světa ve Finsku pouze tři zápasy, přičemž první z nich nabízí nejlehčího soupeře. Češi nastoupí proti Norsku, kde by v klidu měli získat tři body před zápasy s USA a Švédskem.

Publikováno

dne

Českou hokejovou reprezentaci čekají v rámci skupiny B na mistrovství světa ve Finsku pouze tři zápasy, přičemž první z nich nabízí nejlehčího soupeře. Češi nastoupí proti Norsku, kde by v klidu měli získat tři body před zápasy s USA a Švédskem. Pojďme si shrnout, jak na tom Češi i Norové jsou, a kdo má jaké šance.

Norsko zatím na turnaji získalo pět bodů, když jednou zvítězili a jednou si došli pro výhru v nájezdech. K těmto ziskům si připsali i dvě porážky. Nicméně výhra nad Rakouskem (5:3) a nad Velkou Británii (4:3 po nájezdech) znamená, že stále mohou živit šance na postup do čtvrtfinále.

V cestě jim však stojí Česká republika, která nastřádala zatím 7 bodů. Na úvod turnaje si připsala vysokou výhru 5:1 nad Británii, poté podlehla Švédům 3:5, následovala překvapivá porážka 1:2 po nájezdech s Rakouskem. Naposled si však Češi zlepšili náladu, když se jim podařilo rozstřílet Lotyšsko 5:1.

V posledním českém zápase se k týmu připojil David Pastrňák, kterého dlouho všichni vyhlíželi. Jeho připojení k týmu bylo okamžitě znát. S Davidem Krejčím skvěle kombinovali a oba si připsali 2 body. Krejčí za dvě asistence a Pastrňák za gól a asistenci.

V zápase proti Norsku budou opět patřit k nejnebezpečnějším hráčům naší reprezentace a můžeme očekávat, že se oběma podaří bodovat.

Ze zápasu s Lotyšskem však přišla smutná zpráva. Jakub Vrána se zranil během druhé třetiny. Ve třetí se občas na ledě ještě objevil, ale po zápase mu bylo řečeno, že zápas s Norskem musí vynechat. Jedná se o poranění kolene.

Naopak k týmu se připojí další hráč z NHL. Jde o Davida Kämpfa, který přiletěl z Toronta. Trenér české reprezentace Kari Jalonen si jej velmi přál, protože se jedná o všestranného útočníka. Nejvíce se na něj spoléhají během hry v oslabení.

Čechům se proti norské reprezentace velmi daří. V posledních pěti zápasech se do norské brány dostalo 26 českých střel. Což značí pět branek na zápas. Na druhé straně Norsko v těchto zápasech skórovalo pouze pětkrát.

Statistiky hovoří jasně, takže bychom měli očekávat další pohodlnou výhru českého národního týmu. Duo Pastrňák – Krejčí soupeře několikrát prožene a podaří se jim bodovat. K pomoci bude i Tomáš Hertl, který v posledním zápase také skóroval.

Zdroj: IIHF, Livesport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené