Spojte se s námi


Hokej

KOMENTÁŘ: Z oslav rovnou do práce! Jágra čeká po návratu ze zámoří pořádná šichta. Jak se s tím popere?

Právě prožil čtyři nezapomenutelné dny v Pittsburghu, kde hokejově vyrostl z vystrašeného mladíka v jednoho z nejlepších hokejistů všech dob. Po těžkých časech strávených na Kladně byl znovu nezapomenutelnou legendou. Penguins na jeho počest vyvěsili pod strop haly číslo 68. Nyní ho čeká tvrdý návrat do reality.

Publikováno

dne

Právě prožil čtyři nezapomenutelné dny v Pittsburghu, kde hokejově vyrostl z vystrašeného mladíka v jednoho z nejlepších hokejistů všech dob. Po těžkých časech strávených na Kladně byl znovu nezapomenutelnou legendou. Penguins na jeho počest vyvěsili pod strop haly číslo 68. Nyní ho čeká tvrdý návrat do reality.

Žádný český hráč nebyl nikdy slavnější a ve své době uznávanější. Z dnešní generace našich hokejistů mu dýchá na záda tak maximálně David Pastrňák. Jestli se dokáže na jeho metu 1921 bodů v NHL dotáhnout, to ukáže až čas.

Jágr v posledních dnech vystoupil z reality, kterou už několik let prožívá u svých kladenských Rytířů. Jako majitel, jako manažer, lovec sponzorů, ale také jako aktivní hokejista. Dva dny před jeho slavným okamžikem v Pittsburghu oslavil dvaapadesáté narozeniny.

Možná může mít někdo pocit, že letět se bavit do zamoří, zatímco se na českém rybníčku jeho kladenská loď potápí, není zodpovědné. Ale kdo alepoň částečně sledoval dění posledních dní, nemůže mu nic vyčítat. Léta v NHL budoval nezapomenutelný odkaz, který teď jeho první klub zpečetil.

Po letech jsme mohli vidět Jágra tak, jak si ho z dřívějška fanoušci po celém světě pamatují. S bývalými spoluhráči sypal jeden vtípek za druhým, pak naposledy nasadil výstroj s dresem Penguins, aby čestně svým někdejším fanouškům zamával. 

Návrat do tvrdé reality. Jak se Jágr chopí kormidla?

Jenomže jak zní staré známe přísloví, z historie se žít nedá. Po návratu ho čeká velmi nelehká práce. Už chvíli před odletem do zámoří se na něj obraceli kladenští fanoušci, jenž by rádi dostali odpovědi na mnoho otázek, kudy organizace Rytířů bude směřovat nejen v příštích dnech, ale také v příštích letech.

Na jednu stranu mohou být Jágrovi vděčni, jelikož díky němu klub ještě stále funguje. Má zrekonstruovaný stadion a hraje extraligu. Jen díky němu přiteklo do klubové kasy tolik peněz, aby se mohl klub udržet nad vodou.

Zároveň jsou ale fanoušci názoru, že za poslední dekádu se klub zase tak daleko neposunul. Stále tancuje na hraně první ligy, rok co rok zachraňuje svou extraligovou příslušnost v baráži. Je prakticky už teď jisté, že letos tomu nebude jinak.

Nálada v táboře Rytířů spadla na bod mrazu. Fanoušci na hokeji bojkotují fandění, místo toho hrají například za brankou volejbal. Hokejisté zase prohrávají jeden zápas za druhým, atakují nejčernější rekordy ligy. K tomu připočtěme mládež, která je v dezolátním stavu. A do toho všeho se teď hrající majitel po velké oslavě vrací.

Spousta rolí pro jednoho muže

Sám Jágr si musí vyhodnotit, jestli je současný styl vedení klubu prospěšný. Jestli chce skutečně zastávat všechny role. V minulosti několikrát přiznal, že na led nastupuje z velké části kvůli sponzorům. Sám JJ68 totiž stále dokáže přilákat na tribuny více diváků, což je pro sponzora důležitá věc.

Nejdřív se bude muset ale nejspíš vrhnout do komunikace s fanoušky Kladna. Pak sednout ke stolu s vedením a pokusit se najít cestu z bryndy. Nastavit dlouholetý koncept, který časem přinese ovoce. I kdyby měl návrat na vrchol Kladna vést opět přes Chance ligu.

V Pittsburghu si za poslední dny mohl dostatečně vyvětrat hlavu, přijít na jiné myšlenky. Jestli stráví (strávil) cestu domů v letadle přemýšlením nad velkolepou minulostí nebo náročnou budoucností, to ví nejspíš nejlépe on sám. 

V Česku, narozdíl od Ameriky, jeho pověst za poslední léta trochu upadla. Přesto má na své straně stále mraky příznivců a partnerů, kteří s nim budou ochotni spolupracovat. Jen by to chtělo možná zvážit, jestli nějakou z rolí nepřenechat taky někomu jinému. Nejen ve svůj vlastní prospěch, ale ve prospěch celého kladenského hokeje.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.