Reklama

Komentář: Král by měl z hokejového prostředí zmizet hned, bez ohledu na jeho kauzu kolem StB

Co si myslet o celé kauze kolem někdejší spolupráce současného prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále se složkami StB, která vznikla na bulvární bázi redaktora Deníku Sport, nechejme teď na chvíli stranou. Ať už je dávná morální minulost jakákoliv, Český hokej potřebuje momentálně především impuls, který jej zvedne zpátky ke slávě. Do tohoto konceptu současný šéf svazu nezapadá.

Tomáš Král působí na nejvyšší funkci v tuzemském hokejovém prostředí už 13 let. Za tu dobu se dostal český hokej do temné doby, kdy medaile z mezinárodní scény už není ani sváteční záležitostí.

Už když nastupoval Král do funkce, žádné silné předpoklady pro vedení hokejového svazu neměl. Ještě předtím vedl plzeňský klub, kde zanechal nemalou finanční díru.

Tvrdil, že za sebou nenechává žádné problémy. Klub přitom nechal v těžkém mínusu. Nechali jsme si udělat audit a zjistili, že dluhy jen na platech dosahují 15 milionů,” řekl pro MF Dnes bývalý sportovní ředitel Plzně Milan Tichý.

V pozici dlouholetého prezidenta ČSLH (Český svaz ledního hokeje) však zvládnul nejvyšší domácí soutěž ekonomicky zvednout. Ačkoliv ne všichni sdílí názor pro jeho pokračování ve funkci, najdou se i pozitivní názory. „Dokázal získat dost financí, čehož nebyl nikdo další schopen,“ podotkl expert ČT Sport Milan Antoš.

Bývalý hokejista a současný skaut Milan Tichý je však zase názoru, že s vydělanými penězi třeba z mistrovství světa 2015 nebo jiných zdrojů by šlo naložit určitě lépe. „Vybrané prostředky svaz skoro nesmyslně rozhází. Ať se někdo zamyslí, jestli není lepší s menším rozpočtem dosáhnout lepších výsledků,” odpověděl iDnesu na otázku, zda se pod Královým vedením zlepšilo hospodaření.

Je pravda, že co se týče finanční kondice Extraligy (pomineme-li covidovou krizi, která hokeji ublížila celosvětově), tak se v posledních letech dostala do velmi dobrých čísel. Pokud bychom se tak zaměřili na ekonomickou část našeho rybníčku, museli bychom současného šéfa českého hokeje za několik věcí klidně poplácat po rameni.

Jenomže zatímco nejvyšší česká soutěž po finanční stránce vzkvétala, sportovní část šla proti celosvětovému žebříčku strmě dolů. Někteří experti považují situaci za stagnující, jenomže absolutní špička je v tuto chvíli hodně daleko. A to je věc, která by nás měla v tuto chvíli zajímat nejvíce.

V TICHOSTI VE SVÉM KŘESLE

Po posledním šampionátu hráčů do dvaceti let se začalo konečně houfně diskutovat o tématech, kterým směrem by se měla výchova mladých hokejistů a celkový směr vydat. 

Co je však důležitější, začalo se hlavně pro to taky něco dělat. Svaz pořádá různé konference, debaty, zpátky nezůstala ani Česká televize, jenž pozvala do svého (zatím dvoudílného) pořadu “Spor o český hokej” několik zajímavých hostů.

Bohužel v žádné z těchto aktivit nefiguroval Tomáš Král. Pozvánku od šéfkomentátora ČT Sport Roberta Záruby dostal, nicméně ji vzápětí odmítl. Veškeré výstupy v poslední době jsou spíše firmou tiskových zpráv.

Jenomže Český hokej potřebuje ve svém čele aktivního zástupce. Většina lidí, kteří se v hokejovém prostředí pohybují, vám řeknou, že ekonomicky to pan Král zvládá dobře, ale po sportovní stránce daleko zaostává. V posledních dnech se vyrojily dokonce názory, že hokeji prakticky vůbec nerozumí.

Ať už jsou tato tvrzení více či méně odvážná, je jasné, že tudy cesta k úspěchu nevede. Daleko větší kus práce odvedl v posledních měsících například sportovní ředitel mladoboleslavského hokeje Radim Vrbata, jenž vypracoval ve spolupráci s dalšími kluby jakýsi “návrh manuálu”, jak český hokej posunout vpřed.

Pokud se Králova někdejší spolupráce s StB potvrdí, není pochopitelně jediný důvod, čím by mohl být českému hokeji ještě prospěšný. Pravdou je však to, že není v tuto prospěšný, i když si celou kauzu z dílny deníku Sport odmyslíme. Spíš je daleko smutnější to, že se o jeho konci diskutuje až teď, přičemž sportovní stránka českého hokeje pod jeho vedením stagnuje už tolik let.

Zdroj: Český hokej 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zas to všude řídí bratrstvo STB,i stát.Umí se všude vetřít a mí vrstevníci co se neuměli o sebe nikdy bez nich postarat,je volí.Asi jsou jim za něco vděční.Za to že se mají nyní dobře ,to není zásluha Babiše,kdyby nedošlo k změnám,dále by koukali z těch králíkáren,kdy do samošky naproti dovezou toal.papír,aby šli stát frontu.Asi to chtějí zpět,to už tu bylo,kdy v dějinách v Německu,Itálii,španělsku vládl jeden největší vládce a jak to dopadlo.Jak vidno nemají kouska studu a kandidují všude a daří se jim uspět,že by stát dále ovládali v utajení,asi ano.

  2. Jsou to lidé zvláštního naturelu bez studu bez hrdosti zato s nadmírou drzosti .Náš národ je těmito křiváky precizně prošpikován.Od toho nejvyššího po posledního tupouna usrkávajícího krabicové víno v křoví.Velmi obratně se dostali k majetkům významným postům a v pohodě si vzájemně předávají státní vyznamenání za což ještě pobírají vyšší odměny.Soused udá souseda bratr bratra zkorumpovaná Policie,zkorumpovaní Státní zástupci,zkorumpovaní soudci a nikdo s tím nehne.Ovládají ovce,které je volí pořád do kola jednou stačí kobliha jednou samolepka pár plakátů a je vymalováno.Dostat je od koryt to je sakra fuška.Zrovna tenhle smutný příběh,vždyť máme tolik skvělých bývalých reprezentantů,tak se toho musí chopit,jak fotbalisti Fevoluce a udělat s práskačem pořádek.Nikdy by mne nenapadlo,že si budu dnes a denně opakovat sloku od Kryla – Na rohu ulice vrah o morálce káže – starou téměř 60 let a stále aktuální holt Absurdistán.

  3. …je mi smutno z toho,co se tady děje….vše vytáhne jeden rádobynovinar,aby se zviditelnil..a jen tak mimochodem, ani nebyl v te době na světě!!!! Fakt je mi z toho všeho, a hlavně z novinářů téhle země na blití…Dokážou lidem po 35letech takto ublížit?STydte se,p Kuchař a celý dennik Sport( AB platek)! Se svobodou slova to nemá nic společného….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené