Spojte se s námi


Tenis

KOMENTÁŘ: Je Alcaraz a nastupující generace tenistů pouze odvarem legend typu Nadala a Federera?

Často o tom slyšíme. Končící generaci v čele s Rafaelem Nadalem, Rogerem Federerem a Novakem Djokovičem nic nenahradí. Je tomu ale skutečně tak? Jak dopadá takový Carlos Alcaraz při srovnání se svým krajanem Nadalem?

Publikováno

dne

Často o tom slyšíme. Končící generaci v čele s Rafaelem Nadalem, Rogerem Federerem a Novakem Djokovičem nic nenahradí. Je tomu ale skutečně tak? Jak dopadá takový Carlos Alcaraz při srovnání se svým krajanem Nadalem?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Staré dobré časy

Je to tak vlastně ve všem. Často si idealizujeme to, co bylo kdysi, a na nové pohlížíme spíše s nedůvěrou. V tenise tomu není jinak. Vše je navíc umocněno faktem, že velká trojice světového tenisu byla opravdu něčím unikátním.

Nastupující generace v čele s Jannikem Sinnerem a Carlosem Alcarazem si ovšem rozhodně říká o pozornost. Vždyť první jmenovaný se stal světovou jedničkou a u druhého se nabízí srovnání s jeho legendárním krajanem Nadalem. A nevychází z něj vůbec špatně.

Alcaraz nebo Nadal?

Oba Španělé získali v mladém věku grandslamový titul na Roland Garros. Nadal dokonce už ve svých devatenácti letech.

Pro mladšího z této dvojice byl triumf v Paříži velkým snem a splnil si jej před pár dny. Na jednu stranu v pozdějším věku, na stranu druhou už ale před tím dobyl US Open a Wimbledon.

A jsme u jádra pudla, Alcaraz je i ve srovnání s legendami bílého sportu velmi komplexním hráčem. Což dokonale potvrdil zápisem do historie, který dokonal právě zmíněným ziskem titulu na French Open.

Podle expertů je Alcaraz ve většině úderů lepší než byl Nadal v odpovídajícím věku. Jmenujme například Alcarazův forhend, dropshoty a loby. Současná světová dvojka je také silnější v jednom dalším důležitém apektu – ve hře na síti.

Závěrem…

Není důvod lamentovat nad tím, že v současném tenise chybí velká jména a skvělí tenisté. Minimálně Alcaraz a jeho dynamicky se rozvíjející rivalita se Sinnerem ovšem je příslibem mnoha zajímavých střetnutí.

Definitivní srovnání s Nadalem bude pochopitelně možné až na konci Alcarazovy kariéry. Pro dobro tohoto sportu každopádně věřme, že to bude za hodně dlouhou dobu.

Zdroj: ATP, Sportskeeda

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.