Spojte se s námi


Tenis

Alcaraz píše historii. Španěl ovládl French Open a zkompletoval luxusní sbírku grandslamů

Už před začátkem finálového zápasu mezi Carlosem Alcarazem a Alexanderem Zverevem bylo jasné, že French Open bude mít nového šampiona. Alcaraz toužil získat grandslam na posledním povrchu, na kterém ještě netriumfoval. Zverev měl zase možnost vyhrát svůj premiérový titul na grandslamu. Jak očekávaný duel mezi nimi probíhal?

Publikováno

dne

Už před začátkem finálového zápasu mezi Carlosem Alcarazem a Alexanderem Zverevem bylo jasné, že French Open bude mít nového šampiona. Alcaraz toužil získat grandslam na posledním povrchu, na kterém ještě netriumfoval. Zverev měl zase možnost vyhrát svůj premiérový titul na grandslamu. Jak očekávaný duel mezi nimi probíhal?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Obrovská výzva pro oba hráče

Vyhrát grandslamový turnaj je samozřejmě vždy obrovským úspěchem. V letošním finále Roland Garros bylo ve hře ještě o něco víc.

Pro oba účastníky nedělního finále Carlose Alcaraz i Alexandera Zvereva znamenal tento duel šanci získat premiérový titul na French Open. A nejenom to.

Třetí nasazený Alcaraz měl šanci zapsat se zlatým písmem do historie tenisu. Jednadvacetiletý tenista měl šanci jako nejmladší hráč historie získat major na všech površích.

Loni Španěl triumfoval na wimbledonské trávě. O rok dříve opanoval US open na betonu. Pařížská antuka mu ve sbírce doposud chyběla. Z finále majoru navíc doposud nikdy neodešel jako poražený hráč. A před finále byl považován za jasného favorita.

Turnajovou čtyřku Zvereva dělil poslední krok od zisku vytouženého prvního grandslamového titulu. Symbolicky na místě, kde se před dvěma roky ošklivě zranil v semifinálovém klání s Nadalem, čímž výrazně přibrzdil svou kariéru.

Zverevovi byly jistě vzpruhou i události mimo tenisové kurty. V uplynulých dnech se zbavil zátěže v podobě soudního jednání se svou expřítelkyní.

Průběh finálového zápasu

Zverev zahájil utkání dvěmi dvojchybami v řadě a to jakoby symbolizovalo úvod duelu. V prvních gamech převládaly chyby. Oba tenisté si prohráli svá podání. Následující zlepšení hry bylo výraznější u favorita zápasu. Alcaraz získal ještě další dva servisy Němce a první set byl jeho.

Druhá sada byla ve znamení zlepšení německého tenisty. Ten omezil nevynucené chyby a přidával naopak skvělé údery na forhendu. Alcarazovi oplatil stejnou mincí a díky dvěma brejkům získal druhou sadu v poměru 6:2.

Boj o třetí set byl reklamou na tenis. Nahecovaný Alcaraz získal náskok, ale Zverev se sérií pěti her v řadě přiblížil vysněnému titulu na vzdálenost pouhého setu.

Čtvrtá sada byla z všech nejkratší. Úspěch slavil pestřejší tenis španělského hráče. O vítězi French Open 2025 tak musel rozhodnout pátý set.

Rozhodující set

Alcaraz do něj nastoupil nejlépe, jak mohl. Brzy opět prolomil podání rodáka z Hamburku a potvrzoval tak svou úžasnou bilanci v dlouhých utkáních.

Zverev bojoval, ale v rozhodujících chvílích byl jednoduše lepší Alcaraz. V sedmé hře si Španěl zajistil druhým brejkem luxusní náskok a po čtyřech a čtvrt hodinách šel podávat na zisk titulu na French Open.

Nezaváhal a splnil si tak svůj velký sen. Napodobil tak svého kouče Ferrerra a vyhrál i své třetí grandslamové finále. Alcaraz se zapsal zlatým písmem do historie tenisu, je nejmladším hráčem, který získal titul na majorech se všemi druhy povrchů.

Zdroj: ATP, CNN

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.