Kolik stojí hokejová Extraliga na celou sezónu?

Kam na hokej a za kolik? Pro některé jistě velmi zajímavá otázka. Pokud hokejový fanoušek navštěvuje svůj oblíbený klub pravidelně, z pravidla vždy sáhne spíš po celosezonní vstupence, nebo-li permanentce. V různých koutech naši extraligové mapy se však ceny mnohdy liší. Někdy je to o stovky korun, někdy o tisíce.

Zdroj: hcpce.cz

My se dnes společně na tyto částky podíváme. Každý klub většinou razí svou vlastní cestu. Někde koupíte permanentku na celou sezónu, včetně nadstavbové části (play-off, play-out), jinde si musíte tento “nášup” obstarat za další příplatek.

Pak jsou kluby, které prodávají tyto karty jen na základní část a bonus v podobě play-off řeší už vstupenkami. To však mají permanentkáři na nadstavbovou část v takovém případě předkupní právo nebo dokonce slevu.

Nejvíce vás asi zajímá, kde se fanoušci dostanou na hokej nejlevněji a kde si musí naopak připlatit. Nutno ještě na začátek zdůraznit, že se jedná o tu nejvyšší kategorii permanetních vstupenek. V mnoha případech se tak dá na celý extraligový ročník dostat i podstatně levněji.

Úplně nejlevnější permici si koupí příznivci Olomouce. Tam je vyjde celá základní část na “pouhé” 4000 Kč. Permanetka už však neplatí pro případné play-off, fanoušci však mají možnost využít již zmíněné předkupní, chcete-li přednostní právo.

Zdroj: hc-kometa.cz

Jen o 490 korun více si připlatí diváci v nedalekých Vítkovicích. Ostravští příznivci však mají výhodu, že v případě postupu do vyřazovací části sezóny se už nemusí o svá místa starat a nic doplácet.

Za sympatických 4600 Kč koupí diváci permanetní vstupenku na nejzápadnějším bodě extraligy, v Karlových Varech. Tam následně platí podobná pravidla, jako v Olomouci.

Nikoho jistě nějak závratně nepřekvapí, že nejdražší to mají fanoušci ve větších, vyloženě hokejových městech. Na špici tohoto nepopulárního žebříčku se pravidelně tyčí brněnská Kometa. Jen za základní část tam zaplatíte 8300 Kč. Podotýkám, bez play-off, s předkupním právem.

Zdroj: hcsparta.cz

Možná by většina hokejových fanoušků čekala, že si bude muset výrazně připlatit v hlavním městě republiky. Pravda je tak někde v polovině. Základní část stojí na místní poměry sympatických 5800 Kč. Pokud svému týmu místní publikum věří, pak si mohou hned při koupi permice připlatit 2800 Kč za play-off. V této bonusové tabulce je Sparta jednoznačně nejdražší záležitostí v extralize.

Podobný systém preferují i Oceláři. I tam se očekává, že s týmem budou hrát play-off a že mohou jít daleko. 5400 Kč za základní část, případně plus 1600 Kč za balíček play-off.

Ne úplně nejlevnější zábavou je tento sport v dalším ryze hokejovém městě, v Pardubicích. 7200 Kč zaplatí fanoušci jen na základní část, v případě kompletní sezóny je už cena 8800 Kč, což je ve finále vůbec nejvyšší cifra, která jde momentálně za permanentku v extralize zaplatit.

Mezi vyšší patra finančních nákladů na hokej patří ještě organizace Mountfieldu či Plzně. Ostatní se drží tak nějak v průměru, což můžete posoudit v tabulce níže.

zdroj: telh.cz

Jediným klubem, který se doposud nerozhoupal k prodeji permanentek, je Litvínov. Podle neoficiálních informací však klub tuto variantu stále zvažuje a spíš čeká, jak se bude situace kolem koronavirové krize vyvíjet.

Stále totiž hrozí riziko, že se fanoušci na startu extraligy na stadiony nedostanou. A pokud ano, tak spíš v omezeném množství. I na tuto situaci reagují kluby odlišně.

Zatímco v Třinci vedení uklidnilo fanoušky, že dostanou za každý takto nenavštívený zápas příslušnou částku zpět, ve Vítkovicích si prodejce vyhradil právo, že v takovémto případě fanouškům nárok na kompenzaci neuplatní. Což je v dnešní době docela velké riziko.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

    • Dobrý den Ladislave. V tom případě se omlouvám za chybu, jelikož jsem o tom při průzkumu zmínku neviděl. Mohlo se ale určitě stát, že jsem to pouze přehlédl. Příspěvek jsem již opravil, děkuji za upozornění.

  1. Zdravím ve Zlínskem PSG je možnost koupit permanentku i na stání a ta stojí kolem 3000kc včetně play off.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.