Spojte se s námi


Hokej

Klíčem k vítězství ve čtvrtém kole Sazka Fantasy byli Kanaďané

Čtvrté kolo Sazka Fantasy je už minulostí, nyní je na čase se za ním ohlédnout a podívat se na tým, který vedl k vítězství. Stejně jako v neděli, byla tentokrát klíčem sázka na kanadské hráče. Nejlépe si vybral uživatel s přezdívkou Nikko97, který si tak odnáší hlavní odměnu.

Publikováno

dne

Čtvrté kolo Sazka Fantasy je už minulostí, nyní je na čase se za ním ohlédnout a podívat se na tým, který vedl k vítězství. Stejně jako v neděli, byla tentokrát klíčem sázka na kanadské hráče. Nejlépe si vybral uživatel s přezdívkou Nikko97, který si tak odnáší hlavní odměnu čtvrtého dne, a to je 500 Kč

V pondělí se odehrály hned čtyři zápasy, v prvním z nich si Kanada hladce poradila se Slovenskem a vyhrála 5:1. V druhém, současně hraném zápase se podařilo Lotyšsku porazil Norsko v poměru 3:2.

Ve večerních zápas jsme mohli vidět souboj Finů s Američany a duel Německa a Francií. Američtí hokejisté na ty Finské nestačili a na výsledkové tabuli na konci zápasu svítilo skóre 4:1. Druhý duel skončil vítězstvím Německa 3:2.

Co tedy vedlo k úspěchu v Sazka Fantasy? Byla to primárně volba kanadských a finských hráčů, kteří vyhráli největším brankovým rozdílem.

Na první místo ve včerejším kole bylo potřeba 87 bodů, které získal uživatel Nikko97 a odnesl si tak výhru, kterou v tomto kole bylo 500 Kč. Pojďme se tedy podívat na to, jaké hráče si do týmu vybral.

Do branky zvolil gólmana Columbusu, Elvise Merzkikinse, který si v zápase s Norskem obdržel dvě branky, ale i tak mu přinesl slušných 6 bodů.

Travis Sanheim a Moritz Seider mu v obraně přinesli pouze 7 bodů dohromady, tuto dvojici ale skvěle nehradil Mikko Lehtonen, který díky gólu a asistenci doručil hned 10 bodů. Posledním obráncem v sestavě, posledním členem obranné řady byl zvolen Damon Severson, ten získal bodů 5.

Jako kapitána si Nikko97 zvolil Pierra-Luca Duboise, což byla nejlepší možná volba z jeho týmu. Dubois si dvěma góly a několika plus body zajistil hned 11 bodů, které se dvojnásobily. 22 bodů.

První útočnou formaci doplnili Leonhard Pföderl a Cole Sillinger s celkem patnácti body. Do druhé formace pak Nikko97 zařadil Manninena s Granludem, které doplnil Josh Anderson. Manninen získal bodů hned 10, Anderson a Granlund vybojovali po šesti bodech.

Hráč Nikko97 se tak může těšit nejen z posunu mezi nejlepších 2000 v celkovém pořadí, ale i z výhry 500 Kč.

Zdroj: Sazka Fantasy

Reklama

Hokej

Češi zářili v NHL! Rutta s Palátem vystřelili Tampě vítězství a vše se tak ještě dramatizuje

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

Publikováno

dne

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

V pátém zápase finále NHL dokázala Tampa Bay snížit stav série na 2:3. Tentokrát hráli hlavní roli v utkání i dva čeští hokejisté.

Jan Rutta byl autorem úvodní branky, když se prosadil zpoza kruhu v první třetině. V play off se prosadil v této sezoně vůbec poprvé.

Následně vyrovnal skóre Valerij Ničuškin, Tampě ale vedení vrátil jeho ruský kolega Nikita Kučerov. Colorado se nevzdávalo a na začátku třetí třetiny skóroval Cale Makar.

Vítězný gól ale vstřelila Tampa, přesněji její český forvard Ondřej Palát. Ten unikl obraně a následně propálil gólmana skrz betony.

Colorado tak ještě slavit nemůže a naopak se vše ještě pořádně zdramatizovalo. Pavel Francouz, gólman Colorada jenž strávil zápas na lavičce, si tak zatím bude muset počkat.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené