Spojte se s námi


Hokej

Kladno na rozcestí, Jágr v koutě. Reaguje na tlak fanoušků: Kdyby byl zájemce…

Kladno na rozcestí, Jágr v koutě. Reaguje na tlak fanoušků: Kdyby byl zájemce…

Publikováno

dne

Kladenští hokejoví Rytíři aktuálně bojují na všech frontách. Na ledě je za 40 dní čeká neoblíbený vrchol sezony v podobě baráže. I přes tyto všechny problémy musejí koukat směrem dopředu. Majitel Jaromír Jágr čelí velkému tlaku ze strany města i fanoušků. Všichni stojí za stejným názorem – je potřeba s tím konečně něco udělat.

Po letech, kdy Kladno pendlovalo mezi extraligou a Chance ligou, se konečně tři sezony uchytilo v nejvyšší soutěži. Jenomže žádná sláva to není. Rytíři rok co rok zachraňují extraligovou příslušnost v baráži.

Nálada v táboře Rytířů není dobrá. Zády ke klubu se postavili i jeho fanoušci, kteří přestali chodit. A ti co chodí, tak nefandí, v horším případě se věnují úplně jiným aktivitám. 

Ještě předtím, než se majitel klubu Jaromír Jágr přesunul do Pittsburghu k velké slávě, kde mu vyvěsili dres s číslem 68, fanoušci ho zasypali hromadou otázek směrem k budoucnosti klubu. Bylo jasné, že se jim bude muset dřív nebo později postavit.

Do toho se před několika dny přibalila silná kritika ze strany kladenského primátora Milana Volfa: „Namísto rozkvětu sportu, který měl na Kladně vždy své místo a prim, sledujeme pouze otřesné výsledky a s nedůvěrou čekáme, jak dopadne závěrečná baráž,” postěžoval si na webu iDnesu.

V kladenském hokeji je zcela evidentně něco hodně špatně. Přijde mi, že je to výsledek manažerského selhání majitele Rytířů. Je asi už na čase, aby Jaromír Jágr nebyl ve vedení ledního hokeje na Kladně,” pokračoval ostře. Dokonce zmínil, že se město rozhodlo nezahrnout do rozpočtu dotaci pro kladenský A tým.

Jágr se potkal s primátorem

Dvaapadesátiletý hrající majitel Rytířů se následně proti slovům primátora na oficiálnímu klubovém webu ohradil. Komunikaci přes média označil za nešťastnou a slíbil, že si s Milanem Volfem brzy všechno vyříká osobně.

Poté přiznal, že neposkytnutí dotace bude směrem k další sezoně komplikace, se kterou se však hodlá poprat: „Ani tak se nic nemění na našem plánu udělat maximum, abychom udrželi extraligu, vytvořili na další ročník konkurenceschopný tým a dosáhli lepších výsledků,napsal Jágr po schůzce s primátorem.

Velkým tématem vzájemného rozhovoru byla také mládež, jenž se na Kladně nachází v havarijním stavu. Tady však Jágr poznamenal, že už loni „došlo ke změně, která slibuje obrat k lepšímu.” Výsledky práce pod novým vedením spolku, který řídí mládež, se má projevit až časem. Pozvednout kladenský mládežnický hokej má především trojice Martin Vejvoda, Jiří Burger a Jiří Kuchler.

Postavil se i nespokojeným fanouškům

Hned po návratu ze zámoří Jágr moc dobře věděl, že ho čeká doma spousta nepříjemné práce. Tu zahrnovalo i setkání s fanoušky, kteří v závěru základní části vyhlásili oficiální bojkot. Nyní, po skončení dlouhodobé části extraligy, k vytouženému setkání ze strany fanoušků skutečně došlo.

Jágr musel mimo jiné čelit kritice, že brání potenciálním kupcům nebo investorům, aby do kladenského hokeje vstoupili významnějším podílem. Tohle ale majitel Rytířů vyvrátil.

Věřte mi, kdyby tu byl seriózní zájemce, určitě ho neodmítnu a budu se s ním bavit. Já bych byl jedině rád, kdyby do toho někdo vstoupil a klubu pomohl. Bohužel ale nikdo takový není,” řekl na schůzi Jágr, jehož slova se následně objevily na oficiálním webu Rytířů.

Také se ohradil proti slovům, že mu na aktuální situaci v kladně nezáleží: „Musím se smát, pokud si někde přečtu, že mi současná situace, kdy tým rok co rok hraje baráž a nakonec se udrží, vyhovuje,” poznamenal s dodatkem, že budovat kádr v takovéto situaci je nepředstavitelná komplikace.

Fanoušci jsou pro nás důležití

V neposlední řadě přišli na řadu právě fanoušci. Klub dokonce před několika týdny vypnul na sociálních sítích komentáře, což některé ještě více rozladilo. Podle Jágra však šlo o útoky na hráče a realizační tým, jenž už přesahovaly meze slušného chování. 

Nebráním se komentářovou sekci otevřít za cenu moderace příspěvků, které budou vulgární a urážlivé vůči hráčům a realizačnímu týmu,” nastínil možné řešení situace.

Také vnímal situaci, která po jeho odletu do zámoří panovala na tribunách. Sám respektuje nespokojenost, kterou fanoušci vyjádřili, presto vyzývá ke společné cestě, jak dosáhnout cílů.

Hokej bez fanoušků nemá smysl a tým bez jejich podpory v zádech nemá šanci uspět. Věřím, že jsme si některé postoje na schůzce vyjasnili a budeme těmto situacím předcházet,” uzavřel. 

Zdroj: Rytíři Kladno, iDnes 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.