Spojte se s námi


Hokej

Kladenští Rytíři vyhlížejí nový stadion. Už vědí, kdy se bude kolaudovat!

Přes všechny problémy a patálie to vypadá, že rekonstrukce kladenského zimního stadionu nakonec úspěšně dokráčí až do cíle. Jaromír Jágr se tak bude moct se svými spoluhráči opět představit doma před svými fanoušky. 

Publikováno

dne

Přes všechny problémy a patálie to vypadá, že rekonstrukce kladenského zimního stadionu nakonec úspěšně dokráčí až do cíle. Jaromír Jágr se tak bude moct se svými spoluhráči opět představit doma před svými fanoušky. 

Podle původních plánů sice s ročním zpoždění, ale přece. Původní optimistické scénáře hovořily o tom, že by se mohla rekonstrukce stihnout už během letní přestávky před sezonou 2021/22.

Následně ale odborníci zjistili, že konstrukce budovy kladenského zimního stadionu je prakticky v dezolátním stavu, což znamenalo komplikace. Místo pár utkání se museli Rytíři přestěhovat do náhradního azylu na celý extraligový ročník. Ten nakonec strávili v Chomutově.

Kvůli nečekaným problémům a růstu cen stavebního materiálu, se nakonec finální částka vyšplhala na zhruba 470 milionů korun. Významnou měrou pomohla s financováním NSA (Národní sportovní agentura), jež měla přispět na kladenský zimák částkou zhruba 100 milionů korun.

Přispět měl taky Středočeský kraj, po změně vedení ale nakonec ze slibů sešlo. Nakonec však město Kladno získalo dostatek financí. Zasloužili se o to úředníci magistrátu, externí odborní poradci a chvályhodný byl i aktivní přístup majitele hokejového klubu Jaromíra Jágra.

Na stavbě se vždycky může přihodit něco neočekávaného. Teď ale vše směřuje k tomu, že by na konci srpna měla proběhnout kolaudace. V tu chvíli už bude hotová i ledová plocha a mantinely,” řekl natěšeně pro kladenský Deník tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl.

Hrubé práce jsou hotové. Aktuálně se malují stěny nebo zábradlí, na začátku srpna by měly přijít na řadu mantinely s plochou. I tak odehrají Rytíři ještě většinu přípravných utkání venku, případně na přilehlé ploše kladenského zimního stadionu, která by měla být hotová dřív.

Kladenští hokejisté by ale měli v modernizovaném domácím prostředí nastoupit už minimálně k poslednímu přípravnému utkání před začátkem nové extraligové sezony.

Pro všechny je priorita, aby se tam alespoň jeden přípravný zápas odehrál. Je potřeba, aby se stadion po organizační stránce zajel, abychom zjistili, že všechno funguje. Proto bychom tam měli odehrát už přípravný zápas 7. září proti Liberci,” byl Jůdl konkrétnější.

První domácí extraligové utkání čeká Kladno hned v úvodním kole nového ročníku 2022/23. Do nově zrekonstruovaného svatostánku Rytířů dorazí Dynamo Pardubice.

Zdroj: Rytíři Kladno, Deník

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.