Spojte se s námi


Hokej

Kladenský hokej na bodu mrazu. Fanoušci tlačí na Jágra a pokládají zásadní otázky

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Tímto příslovím se teď řídí fanoušci extraligového Kladna. Rytíři aktuálně počítají sérii šestnácti prohraných zápasů v řadě a útočí na další smutné rekordy české nejvyšší soutěže. Majitel Jaromír Jágr je tak opět terčem číslo jedna.

Publikováno

dne

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Tímto příslovím se teď řídí fanoušci extraligového Kladna. Rytíři aktuálně počítají sérii šestnácti prohraných zápasů v řadě a útočí na další smutné rekordy české nejvyšší soutěže. Majitel Jaromír Jágr je tak opět terčem číslo jedna.

Pravda, na úplný rekord má Kladno ještě dostatečnou rezervu. Chomutovští Piráti prohráli v sezoně 2013/2014 dokonce 24 zápasů v řadě. Ovšem tahle statistika kladenským fanouškům na optimismu určitě nepřidá. Byť to z jejich stránky v pondělí večer zase tak depresivně nevypadalo.

Příznivci Rytířů si udělali z dohrávky 16. kola Tipsport Extraligy doslova karneval. Jinými slovy, přišli se bavit na hokej, ale rozhodně se nepřišli bavit hokejem. K tomu vlastně ani žádný prostor nedostali, neboť Rytíři v komorné návštěvě 1407 diváků schytali od Vítkovic další tvrdý direkt a prohráli 0:4.

V sektoru pro skalní fanoušky visel nápis „Jaromíre, fandíme tak, jak ty vedeš klub.” Zpívali si písně, hráli badminton nebo plážový volejbal. Hokej šel zkrátka stranou. Žádná podpora, žádné fandění, jen totální bojkot. Někteří účastníci utkání přirovnali atmosféru k juniorskému zápasu.

Fanoušci se ptají, Jágr se chystá na oslavu 

Pro stále aktivně hrajícího majitele Jaromíra Jágra je to poněkud prekérní situace. Na jedné straně se jeho klub topí nejspíš v největší bídě za několik let, zatímco on sám se soustředí na velkou slávu. Za pár dní ho čeká v Pittsburghu pocta v podobě vyvěšení dresu s číslem 68.

To ale kladenské příznivce nejspíš tolik zajímat nebude. Už vůbec ne v části sezony, kdy do konce základní části zbývá odehrát osm kol, po kterých Kladno opět po roce zamíří do baráže. Místo pochvalných gratulací se tak z jejich strany rojí otázky, jak hodlá se současnou situací naložit.

Na fanouškovském webu kladenaci.info sepsali nejvěrnější příznivci několik svých jasných postojů a otázek směrem k majiteli.

Otázky i k minulosti

Právě na náš nedostatek informací Jaromír Jágr pravidelně poukazoval při předchozích setkáních. Tentokrát chceme slyšet odpovědi na naše otázky. Ne vtípky, nebo odbíhání od meritu věci. Všechny nás zajímá následující,” píší fanoušci na webu.

Otázky se týkají nejen aktuální situace, ale také minulosti a budoucnosti kladenského hokejového klubu, jenž byl kdysi výstavní skříní světového hokeje. 

Jaká je krátkodobá a střednědobá koncepce klubu do dalšího období? Kdo je za tuto situaci zodpovědný? Kdo je zodpovědný za finanční stránku klubu? Kdo je zodpovědný za marketing klubu a jednání s klíčovými partnery?” To je jen stručný výpis otázek k aktuální situaci.

Neméně zajímavý dotaz zazněl ve třetí části celého příspěvku, kde se fanoušci ptají, jestli je pravda, že v nedávné době došlo k nabídce odkupu klubu ze strany dvou bývalých kladenských hráčů, která byla odmítnuta. A jestli nebyl jeden z argumentů Jaromíra Jágra ten, že klub vede z toho důvodu, že nikdo jiný o něj nemá zájem.

Vypadá to, že pomyslný kalich hořkosti byl u fanoušků Rytířů naplněn. Podobně jako v nedávné době, kdy část z nich vystavila dočasný bojkot kvůli angažování slovenského brankáře Júliuse Hudáčka. Vedení klubu tenkrát nakonec pod tlakem od dohody ustoupilo.

Zdroj: kladenaci.info

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.