Spojte se s námi


Bojové sporty

Khamzat Chimaev se konečně dočkal! Potvrzen přesun do střední váhy, zná dokonce termín i soupeře.

Zoufalá hvězda UFC Khamzat Chimaev se konečně dočkal a zná termín i soupeře svého dalšího zápasu. Poté, co vyzýval špičku napříč mnohými váhovými kategoriemi, se potvrdil svůj přesun do střední váhy.

Publikováno

dne

Zoufalá hvězda UFC Khamzat Chimaev se konečně dočkal a zná termín i soupeře svého dalšího zápasu. Poté, co vyzýval špičku napříč mnohými váhovými kategoriemi, se potvrdil svůj přesun do střední váhy.

Zoufalý Khamzat Chimaev se konečně dočkal

Poté, co Khamzat Chimaev podepsal s UFC, stihl za dva měsíce celkem tři zápasy, v nichž se navíc příliš neohřál. Tehdy prohlašoval, že chce zůstat aktivní a ovládnout divize od veltrové po polotěžkou váhu. Nicméně jeho kariéru výrazně zbrzdila nákaza koronavirem, která jej vyřadila na více než rok. V té době dokonce uvažoval o konci kariéry.

Když už se pak vrátil vítězně zpět do klece, svoji vlastní vinou pak zbrzdil rozjetou kariéru, když v září loňského roku nesplnil váhový limit veltrové váhy o téměř 4kg. Poštval si tak proti sobě většinu fanoušků i vedení největší MMA ligy světa.

Prezident Dana White tak rezolutně ohlásil, že jeho éra ve veltru je u konce a bude zápasit ve vyšší váhovce. Žádný zápas ale nepřicházel a Khamzat začal být ze své situace zoufalý. Vyzýval tak špičku divize od veltrové až po polotěžkou váhu.

Otíral si tak i například do Jiřího Procházky, který momentálně laboruje se zraněním ramene. Mezi oběma muži to značně vřelo a na sociálních sítích si vyměnili pár peprných vzkazů. Nyní to ale konečně vypadá na to, že se švédský borec s čečenskými kořeny dočkal.

Potvrzen přesun do střední váhy, kde vyzve Brazilce Paula Costu

Světovými médii koluje zpráva, že Khamzat Chimaev se opravdu přesouvá do střední váhy. Informaci přinesl bývalý titulový vyzyvatel, který má blízko k vedení UFC, Chael Sonnen. „Khamzat bude bojovat s Paulem Costou,“ řekl Sonnen v pořadu Ariela Helwaniho The MMA Hour . 

„Dokonce už mají i termín. Bude to v Abú Dhabí, má to být velká událost a zápas bude na tři kola,“ prozradil detaily duelu. Zmíněný galavečer se bude konat 21. října a zápas má být údajně hlavním předzápasem karty.

Informaci potvrdil na svých sociálních sítích i samotný Brazilec. „Dolaďujeme poslední detaily s tím čečenským krysím ksichtem,“ napsal Costa na svém Instagramu.

Chimaev tak bude muset poté, co o víkendu vyzýval šampiona Adesanyu, počkat dalšího půl roku a na titulovou příležitost tak může alespoň prozatím zapomenout.

Oba bojovníci se mezi sebou popichovali již v minulosti nejen na sociálních sítích, proto lze očekávat pořádně ostrý souboj. Sonnen navíc prozradil, že hlavní zápas zmíněného turnaje obstará Islam Makhačev, který se utká s vítězem duelu Oliveira vs. Dariush. Dočkáme se tak karty roku?

Zdroj: UFC, The MMA Hour, Instagram účet – Paulo Costa a Sportskeeda MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.