Spojte se s námi


Bojové sporty

Khamzat Chimaev opět žije ze sparingu s českým samurajem. Vycházející hvězda nechápe, jak se mohl stát Jiří Procházka šampionem UFC

Trpí nějakým komplexem? Khamzat Chimaev se opět vyjadřuje na adresu moravského samuraje. Dle jeho slov prý nechápe, jak se mohl stát Jiří Procházka šampionem polotěžké váhy UFC a odkazuje se na sparing před lety.

Publikováno

dne

Trpí nějakým komplexem? Khamzat Chimaev se opět vyjadřuje na adresu moravského samuraje. Dle jeho slov prý nechápe, jak se mohl stát Jiří Procházka šampionem polotěžké váhy UFC a odkazuje se na sparing před lety.

Khamzat Chimaev se podle Dany Whitea do welteru jen tak nepodívá

Khamzat Chimaev vlétl do UFC jako uragán a stále neporažený Švéd čečenského původu tahá v největší MMA organizaci světa šňůru šesti vítězství v řadě. Přestože první dva zápasy zvládl během pouhých deseti dní, nyní jsme jej v kleci neviděli již více než půl roku.

Naposledy jsme jej mohli spatřit v září loňského roku, kdy se postaral o pořádný rozruch. Původně se měl totiž utkat na UFC 279 s legendárném Natem Diazem, limit welterové váhy ale šokujícím způsobem nesplnil o čtyři kilogramy a nakonec se tak utkal v catchweight s Kevinem Hollandem.

Toho sice přejel jednoznačně za dvě minuty, nicméně Dana White teď o víkendu potvrdil, že jeho dny ve welterové váze končí a vyzve někoho z první trojky střední váhy. Jeho názor nicméně nesdílí samotný Chimaev, který plánuje v budoucnu ovládnout tři divize UFC.

„Borz“ se plánuje stát se trojitým šampionem a opět se otírá o Procházku

Chimaev byl totiž hostem světoznámého novináře Ariela Helwaniho a odpověděl na jeho otázku, zda chce být šampionem welteru i střední váhy s jeho až drzým sebevědomím. „Jasně, že ano. A pak se vydám ještě výš,“ uvedl Chimaev v pořadu MMA Hour, že chce dobývat i vody polotěžké váhy.

„Jiří Procházka o mně mluvil, ale já toho borce porazil ve sparingu. Můj manažer má video, když šel k zemi. Asi zapomněl, že v tom gymu byly kamery. Zveřejňovat jej ale nebudu,“ řekl překvapenému Helwanimu.

„Bylo to tehdy, kdy on bojoval v RIZINu a já v BRAVE. Trénovali jsme spolu, spárovali jsme hodně tvrdě. Několikrát jsem mu nasadil submisi, několikrát jsem ho porazil. Nechápu, jak se mohl stát šampionem UFC,“ završil.

Nebylo to poprvé, co „Chimaev „Borz“ vzpomínal na sparing s Procházkou. Před měsícem se zmíněným sparingem chlubil v jednom z rozhovorů a český samuraj mu rázně odpověděl. Z pohledu čečenského borce jsou to ale zatím prázdná slova.

Reálný fight a sparing jsou dvě odlišné situace, i když je o obou borcích známo, že své tréninky jedou v plném nasazení. Zatímco Procházka se ale po zranění vrací do titulového zápasu v polotěžké váze, Chimaev teprve poprvé v rámci UFC ochutná vody střední váhy.

Zdroj: UFC, MMA Hour, Sherdog

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.