Spojte se s námi


Bojové sporty

Khabib Nurmagomedov se po výhře nad McGregorem dočkal štědré odměny od diktátora Putina. Podle šéfa UFC mu změnila život

Khabib Nurmagomedov patří mezi nejlepší bojovníky historie. Svou kariéru ukončil možná až příliš brzy, nicméně zakončil ji neporažen. Mohl si to ostatně dovolil. Nejen díky tomu, že se stal hvězdou UFC. Podle šéfa organizace Dany Whitea mu totiž změnil život Vladimir Putin.

Publikováno

dne

Khabib Nurmagomedov patří mezi nejlepší bojovníky historie. Svou kariéru ukončil možná až příliš brzy, nicméně zakončil ji neporažen. Mohl si to ostatně dovolil. Nejen díky tomu, že se stal hvězdou UFC. Podle šéfa organizace Dany Whitea mu totiž změnil život Vladimir Putin.

Měl 32 let, byl na vrcholu kariéry i popularity. Se skóre 29-0 dobyl svět MMA. Porazil Conora McGregora, Dustina Poiriera či Justina Gaethjeho. Další mety jej ještě mohly čekat. Jenže místo pokračování v psaní velkého sportovního odkazu se rozhodl ukončit kariéru.

Khabib Nurmagomedov přesto patří mezi nejlepší bojovníky historie. Mohl být suverénně a nezpochybnitelně tím nejlepším, nicméně k tomu mu chybí například velký počet obhajob, jakým se může pochlubit například Jon Jones.

Dagestánský fenomén se přesto může pyšnit vynikajícím odkazem. Během svého působení v UFC se zařadil mezi světové sportovní hvězdy, přicházel si na velké peníze. Šéf organizace Dana White se jej snažil k návratu přesvědčit ještě mnohem štědřejší odměnou, ale nepochodil.

Právě podle hlavy UFC si však mohl Khabib Nurmagomedov dovolit odmítnout i kvůli tomu, že mu změnil život diktátor Vladimir Putin. Ten totiž po zápase s Conorem McGregorem ruského bojovníka náležitě odměnil.

Khabib Nurmagomedov vděčí za změnu života Putinovi

„Po zápase se Khabib ani nestihl vrátit do své šatny a Putin ho čekal na telefonu. Dal jemu i jeho otci majetek v hodnotě asi 20 milionů dolarů. Pak Khabib odešel na muslimské území, kde jsou chlapi, co mají auta, peníze, tělocvičny a cokoliv chtějí,“ vyjádřil se Dana White v podcastu Games with Names.

Několik z darů, které Khabib Nurmagomedov od ruského diktátora obdržel, bylo i zdokumentováno. Za zmínku stojí, že kromě Putina se kolem hvězdného bojovníka motal také čečenský diktátor Ramzan Kadyrov, o němž se toho ve spojitosti s bojovými sporty napsalo již mnoho.

Podle novináře Karima Zidana, který se na podobná témata specializuje, většinu tréninkových kempů financoval ruský oligarcha a Putinův přítel Ziyavudin Magomedov, jenž byl později zatčen za údajnou zpronevěru státních prostředků ve výši okolo 180 milionů dolarů.

Zdroj: MMA Fighting, UFC, Games with Names

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.