Spojte se s námi


Bojové sporty

Od drobných až po miliony. Jaké výplaty měl Khabib Nurmagomedov v UFC?

Khabib Nurmagomedov patří mezi největší ikony UFC a rozhodně také mezi nejlepší bojovníky, kteří se v největší MMA organizaci planety představili. Díky svým výkonům si dokázal přijít na velmi pěkné peníze. Musel si je ale pořádně vydřít.

Publikováno

dne

Khabib Nurmagomedov patří mezi největší ikony UFC a rozhodně také mezi nejlepší bojovníky, kteří se v největší MMA organizaci planety představili. Díky svým výkonům si dokázal přijít na velmi pěkné peníze. Musel si je ale pořádně vydřít.

Výplaty v MMA jsou dlouhodobě terčem kritiky. I ve slavné organizaci UFC, kde si na skvělé peníze přijde opravdu jen hrstka vyvolených. Noví bojovníci mívají mnohdy až příšerné podmínky a musejí si vybojovat místo na slunci.

Nejinak to bylo v případě jedné z největších ikon v historii organizace. I Khabib Nurmagomedov si musel projít trnitou cestou.

Výplaty UFC nejsou veřejnou záležitostí. V posledním týdnu ale došlo k únikům informací. Díky tomu se veřejnost mohla dozvědět, jak na tom byl během své kariéry právě neporažený Dagestánec.

Spekuluje se o tom, že k únikům informací došlo kvůli nedávným soudním jednáním, kterými UFC procházelo. Ne všem uniklým informacím lze věřit. Média i veřejnost se ovšem shodují, že v případě výplat bývalého šampiona lehké váhy působí čísla uvěřitelně.

Khabib v UFC absolvoval 13 zápasů, všechny vyhrál. Za ten první by ovšem dostal jen drobné, nebýt různých bonusů. Základní mzdu za zápas totiž měl stanovenou na 14 tisíc dolarů.

Stejnou sumu dostal jako bonus za vítězství. V součtu s bonusem za výkon a příjmem od sponzorů se v prvním duelu vyšplhal jeho výdělek na 45,2 tisíc dolarů.

Khabib si vybojoval královské peníze

Trvalo to pět let, než si Khabib Nurmagomedov vůbec poprvé vydělal v základu pouze od UFC bez jakýchkoliv bonusů jen za zápas přes 100 tisíc dolarů. Za svůj sedmý duel v organizaci s Al Iaquintou si přišel hned na 500 tisíc dolarů. To už měl díky titulovému zápasu podíl za prodeje PPV.

Zatímco za předešlý duel s Edsonem Barbozou si přišel v součtu se všemi bonusy na 215 tisíc, za zápas s Iaquintou si přišel podle uniklých informací na 680 tisíc dolarů. A to byl teprve začátek velkolepého konce.

V posledních třech zápasech si totiž Khabib přišel ve všech případech na více než 6,6 milionů dolarů, což už jsou peníze, za které už se rozhodně vyplatí bojovat.

Pokud by někdo čekal, že si Nurmagomedov vydělal nejvíce za zápas s Conorem McGregorem, tak se mýlí. Byl to však právě vyhrocený duel s Irem, který katapultoval Khabibovy výplaty do jiné dimenze.

Khabib Nurmagomedov’s pay from his leaked contract. 😲
byu/ilovepoopypants inufc

Zdroj: Givemesport, Tapology

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.