Spojte se s námi


Hokej

Když jsou zveřejněné informace rychlejší než realita, nastává průšvih. Kometa opět vyvrací spekulace

Zná to každý sportovní fanoušek, ten hokejový v posledním období obzvlášť. V poslední době vyšly na světlo světa novinky či přestupové bomby, ale… nakonec je všechno jinak. V české Tipsport Extralize jsme mohli letos vidět tuto situaci už dvakrát.

Publikováno

dne

Zná to každý sportovní fanoušek, ten hokejový v posledním období obzvlášť. V poslední době vyšly na světlo světa novinky či přestupové bomby, ale… nakonec je všechno jinak. V české Tipsport Extralize jsme mohli letos vidět tuto situaci už dvakrát.

Mediální svět je rychlý a pohodový, leč někdy rychlejší, než by bylo potřeba. Ukazují to poslední nedávné dva případy z české nejvyšší hokejové soutěže. Tím nejčerstvějším je avizovaný trejd mezi Kometou a Karlovými Vary.

Brněnský útočník Martin Kohout měl být vyměněn za karlovarského obránce Ondřeje Dlapu. Alespoň tak to na svém webu tvrdil iSport. Nakonec se však ukázalo, že k žádné výměně mezi kluby nedošlo.

Kometa reaguje na článek serveru iSport.cz, který byl publikován 5. prosince v 9:45 a informuje čtenáře o trejdu mezi Kometou a Karlovými Vary. Konkrétně mělo jít o výměnu Martina Kohouta za Ondřeje Dlapu. Tuhle informaci můžeme vyvrátit, článek není pravdivý,” reagoval brněnský klub v oficiální zprávě na svém webu.

Podle zveřejněných informací měli oba hráči nastoupit ve svém novém působišti už v pátečním 26. kole. Avizovanou výměnu vyvrátila také Energie, která fanoušky ujistila, že Ondřej Dlapa zůstává v Karlových Varech.

Nedávno Furch, loni Varaďa

Kometa má s vyvracením v posledních dnech bohaté zkušenosti. Nedávno například komentátor O2 TV Sport Libor Basík v přímém přenosu prohlásil, že brankář Dominik Furch je z rodinných důvodů na odchodu z Komety.

Brněnský klub následně okamžitě tento výrok vyvrátil: „Považuju za naprosto nepřípustné, aby se z profesního hlediska stalo něco podobného, jako předvedli ve čtvrtek večer redaktoři 02 TV Sport. Podobné spekulace, které se nezakládají na pravdě, poškozují náš klub,” vyjádřil se k situaci majitel Komety Libor Zábranský.

Další případ se udál bez mála před rokem. Tenkrát se během reprezentační přestávky houfně spekulovalo, kdo obsadí po odchodu Pavla Patery lavičku Sparty. Padlo jméno Václava Varadi. iSport tenkrát informoval, že dohoda mezi koučem a klubem je hotová záležitost.

Nakonec ale bylo všechno jinak, Václav Varaďa musel gratulace k novému působišti odmítat. Média tak v poslední době dostávají od klubů pořádně za uši.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené