Spojte se s námi


Hokej

Kdo vládne kanadskému bodování MS a jak si vedou Češi?

V úterý večer se dohrály základní skupiny letošního mistrovství světa, které společně hostí Praha a Ostrava. Kdo po úvodní fázi turnaje vládne kanadskému bodování? Dostal se některý z českých hokejistů do popředí?

Publikováno

dne

V úterý večer se dohrály základní skupiny letošního mistrovství světa, které společně hostí Praha a Ostrava. Kdo po úvodní fázi turnaje vládne kanadskému bodování? Dostal se některý z českých hokejistů do popředí?

Kanadské bodování

V rámci kanadského bodování se do samého čela dostala trojice Američanů, a to především díky drtivému vítězství v zápase s Kazachstánem. Na čele je Matthew Boldy, který zaznamenal 14 bodů. Naprázdno vyšel jen v zápase s Polskem a proti Kazachstánu získal hned 6 bodů za 2 góly a 4 asistence.

V těsném závěsu je jeho týmový kolega. Brady Tkachuk má na svém kontě 13 kanadských bodů, přičemž nastřílel už sedm branek. Spoluhráč Dominika Kubalíka z Ottawy byl produktivní i během sezony NHL a na světovém šampionátu jen potvrzuje, že se s ním v ohledu kanadského bodování musí počítat.

Poté už následuje nejproduktivnější obránce turnaje. Roman Josi zvládl za 7 zápasů v základní skupině 11 bodů za 3 branky a 8 asistencí.  V nepřímém duelu s Erikem Karlssonem má tak obránce Nashvillu zatím o 1 bod navrch. Společně s Boldym a Johnny Gaudreaum se švýcarský zadák dělí o první místo v počtu asistencí.

Současným nejlepším střelcem celého turnaje je Kanaďan Dylan Cozens. 23letý útočník zaznamenal dva góly i proti Česku a díky vítěznému gólu v prodloužení se v tabulce střelců dostal před Tkachuka. Celková bilance hráče Buffala je 8+2.

Český tým

Nejvíce kanadských bodů z českého týmu zaznamenal ten nejzkušenější. A to Roman Červenka. 38letý útočník švýcarského Rapperswilu si zatím připsal 10 bodů za 3 branky a 7 asistencí. Nejproduktivnější večer zažil proti Velké Británii, když si připsal až 4 asistence. Celkově Červenkovi patří 10. místo v tabulce bodování celého turnaje.

Zároveň se Červenka se třemi přesnými zásahy dělí o českou korunu krále střelců s Lukáše Sedlákem, Ondřejem Palátem, Matějem Stránkým a Dominikem Kubalíkem.

Při pohledu do obrany vyčnívá dvojice Jakub Krejčík – David Špaček. Oba zmínění obránci mají na svém kontě 4 kanadské body za 4 asistence, respektive za gól a 3 asistence. 21letý Špaček těží především z přesilových her, ve kterých si proti Kanadě připsal 2 asistence.

Zdroj: MS 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.