Spojte se s námi


Hokej

Kdo na střídačku Komety? Jedině zkušenost. Tohle jsou tři možné varianty

Nečekaný konec Jaroslava Modrého ve funkci hlavního trenéra brněnské Komety udělal nečekanou čáru přes rozpočet. V době, kdy se kádry začínají formovat do finální podoby a startuje ostrá příprava na další sezonu, je to nepříjemná komplikace. Obzvlášť pro Kometu, která řeší v posledních letech trenérský post až nečekaně často.

Publikováno

dne

Nečekaný konec Jaroslava Modrého ve funkci hlavního trenéra brněnské Komety udělal nečekanou čáru přes rozpočet. V době, kdy se kádry začínají formovat do finální podoby a startuje ostrá příprava na další sezonu, je to nepříjemná komplikace. Obzvlášť pro Kometu, která řeší v posledních letech trenérský post až nečekaně často.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Žádná zášť, žádné výčitky. Jaroslav Modrý je absolutní profesionál v každém ohledu, kdyby to nebylo nezbytně nutné, neutekl by. Jenomže někdy jsou v životě situace, kdy musí jít práce a sport stranou. 

„Několik nocí jsem nespal, ale musel jsem zkrátka učinit stanovisko, které je nejlepší pro moji rodinu. Kariéra trenéra musí jít v tuhle chvíli stranou. Nastala složitá situace, musel jsem reagovat a udělat rozhodnutí, které je správné. Je řada na mně, abych pomohl rodině,” prohlásil Modrý v pondělí odpoledne na klubovém webu Komety.

Majitel Libor Zábranský je tak opět ve složité, ale už dobře známé situaci. Potřebuje trenéra a potřebuje ho pokud možno hned. Jenomže trh je v Česku velmi omezený. Přesto se dá najít několik zajímavých jmen, která by ambiciózní celek ukočírovat zvládly. Ne všechna jsou zcela na místě, ale rozhodně se jedná o zajímavá jména. Tady jsou tři z nich.  

Miloslav Hořava

Pokud bude Kometa hledat zkušeného a volného trenéra, bude Miloslav Hořava nejspíš v celém seznamu nejvýš. V posledních letech se věnoval hlavně Spartě. Přestup k jednomu z největších rivalů by asi rozvášnil fanoušky, ale nejednalo by se zároveň ani o žádnou novinku. 

U Miloslava Hořavy často hraje roli chuť a motivace. Pokud nemá v hlavě vyloženě odpočinkovou sezonu, mohla by být pro něho Kometa zajímavá výzva. Navíc Hořava nepotřebuje v klubu nijak zásadní slovo, což by hrálo do karet také Liboru Zábranskému. 

Miloš Holaň

Slovo „kvalita“ má ve svém životopise také tučně napsané Miloš Holaň. Srdcař, který je schopný dát své práci skutečně vše. Přesně takového Kometa potřebuje. Holaňovi rozhodně nebude chybět ani motivace, protože z Vítkovicemi se rozloučil už v říjnu loňského roku. Od té doby je k mání, ale zatím si nikde neplácnul.

Kometa by pro něj dávala smysl také díky tomu, že z Ostravy do Brna to není příliš daleko. Libor Zábranský jeho práci určitě už někdy studoval. Holaň je chlapec který se nebojí vzít zodpovědnost na sebe. Přesně takového člověka Kometa potřebuje.

Václav Varaďa

Když se řekne volný trenér, okamžitě napadne většinu fanoušků Václav Varaďa. Kouč, který udělal z třinecké organizace fabriku na zlaté medaile. Trenér, který je svérázný a svým stylem jedinečný. Od každého člena v týmu chce 120 procent. Chce vždy a za každou cenu vítězit, což je mentalita, která je nenahraditelná.

Zároveň je to ale kouč, který si chce řadu věcí řídit sám a mít v organizaci široké pravomoce. A tohle je zrovna vlastnost, která se s Liborem Zábranským moc neslučuje. Prakticky by to mohlo mít stejný konec jako v Dynamu. Tohle angažmá se nejeví příliš pravděpodobně. Avšak pokud někdo hledá skutečně dobrého trenéra, musí se nad Varaďou minimálně pozastavit.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Kometa Brno 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.