Spojte se s námi


Tenis

Kdo dostal divokou kartu na Wimbledon? Návrat legend i nedávný objev

Wimbledon se blíží nezadržitelnou rychlostí. Sice se nebude bojovat o body, ale stále je ve hře vítězství v nejprestižnějším turnaji na travnatém povrchu. Pořadatelé nyní odtajnili jména, která dostanou divokou kartu a budou se moci zúčastnit tohoto tenisového svátku.

Publikováno

dne

Wimbledon se blíží nezadržitelnou rychlostí. Sice se nebude bojovat o body, ale stále je ve hře vítězství v nejprestižnějším turnaji na travnatém povrchu. Pořadatelé nyní odtajnili jména, která dostanou divokou kartu a budou se moci zúčastnit tohoto tenisového svátku.

Do hlavní fáze letošního Wimbledonu, která začíná v pondělí 27. června obdrželo divokou kartu sedm mužů a šest žen. Již tradičně si většinu míst rozebrali zástupci britského tenisu. Mezi vyvolenými ale najdeme také několik překvapivých jmen.

Mužská část

Do mužské soutěže nominovali organizátoři pět domácích tenistů ve složení Liam Broady, Jay Clarke, Alastair Gray, Paul Jubb a Ryan Peniston. Všichni jsou zástupci druhé stovky světového žebříčku.

Kromě nich ale šanci dostal také debutant na Wimbledonu a nedávný objev Nizozemec Tim Van Rijthoven (106.). Ten minulý týden velmi nečekaně získal titul v Hertogenboschi a svým výkonem zaujal organizátory turnaje.

Největší hvězdou mezi těmi, kteří dostali divokou kartu je bezpochyby Švýcar Stan Wawrinka. Ten se sice aktuálně nachází až na 290. příčce žebříčku ATP, stále ale má své kvality a navíc je to pro něj nejspíše poslední šance, jak zkompletovat svoji sbírku vítězství na grandslamech.

V roce 2014 získal titul na Australian Open, o rok později na Roland Garros a rok nato také US Open. „Stan the Man“, jak se legendárnímu Švýcarovi přezdívá, ale po svém návratu neprožívá herně příliš povedené období. Naposledy v Queens Clubu prohrál s Američanem Paulem ve dvou setech 1:6 a 4:6.

Ženská část

Do ženské části bylo donominováno hned pět domácích tenistek (Katie Boulterová, Jodie Burrageová, Sonay Kartalová, Yuriko Miyazakiová a Katie Swanová). Poslední místo zbylo pro návrat tenisové legendy na dvorce.

Sedminásobná šampionka Wimbledonu Serena Williamsová, která naposledy hrála právě na travnatém povrchu loni v All England Clubu. Svoji účast potvrdila Američanka na sociálních sítích a momentálně až 1208. hráčka světového žebříčku se představí již v Eastbourne ve čtyřhře.

Ve hře jsou stále ještě jedno místo do mužského obsazení a dvě do ženského obsazení. Uvidíme, jaká jména si pro nás ještě organizátoři připraví.

Zdroj: Wimbledon

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.