Spojte se s námi


Hokej

Katowice řeší problémy s halou, Liga mistrů se možná bude hrát ve Vítkovicích

Polský hokejový klub GKS Katowice letos oslavil ligový titul po dlouhých dvaapadesáti letech. Díky tomu se současně kvalifikoval poprvé v historii do Champions Hockey League. Má to však háček – stará tamní hokejová hala nesplňuje požadavky pro tuto soutě

Publikováno

dne

Polský hokejový klub GKS Katowice letos oslavil ligový titul po dlouhých dvaapadesáti letech. Díky tomu se současně kvalifikoval poprvé v historii do Champions Hockey League. Má to však háček – stará tamní hokejová hala nesplňuje požadavky pro tuto soutěž.

Hala s názvem Spodek (v polštině znamená podšálek), která na pohled vypadá jako létající talíř, byla otevřená už v roce 1971 a pojme na ligová utkání až 11 tisíc návštěvníků. Jenomže polská nejvyšší hokejová soutěž rozhodně nepatří mezi ty elitní v Evropě.

Nejen, že je v hale zastaralá infrastruktura, rovněž se potýkají organizátoři hokejových utkání s problémy s chlazením. Takzvané UFO, jak taky místní arénu nazývají, už pozvolna dosluhuje. V Katowicích jsou si dobře vědomi, že akutně potřebují nový stánek.

Infrastruktura pro zimní sporty, zejména hokej, tu stojí po celá desetiletí. V současné chvíli potřebuje velkou změnu, až dokonce transformaci,” uvedl starosta Katowic Paweł Czado pro zpravodajský sportovní web sport.internia.pl.

Nyní, kdy mají Katowice hrát hokejovou Ligu mistrů, jsou tyhle debaty na pořadu dne. Podle všeho je zimní stadion v Katowicích ve stavu, kdy nebude moct sehrát zápasy prestižní evropské soutěže na vlastním ledě.

Musíme najít ideální řešení. V této době má Spodek další povinnosti. Termíny skupinové fáze mohou zasahovat do energetického veletrhu B2 souvisejícího s energetickým hutním a těžebním průmyslem,” pokračoval Czado.

Proto by se pro zápasy CHL mohla pro Katowice stát “domácím” útočištěm Ostravar Aréna v extraligových Vítkovicích.

Přemýšlíme o tom, v sázce jsou různá řešení. Hrát tyto zápasy v Ostravě není špatný nápad. V Ostravě jsou fanoušci Baníku, týmu přátelského GKS Katovice. Fanoušci mohli společně fandit našim hokejistům,” řekl na aktuální téma starosta polského města.

Hokejová Champions Hockey League letos startuje netradičně až 1. září. Během světového šampionátu ve Finsku se při losování rozhodne o složení skupin.

Zdroj: CHL, sport.internia.pl

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.